منبع:بازسازی خانه در کرج

82 مدل جدید کابینت آشپزخانه [شیکترین مدلهای 2022+نمونه کار ایرانی]

مدل های کابینت استیل با طراحی های خاصشون رو ما در اطراف خودمون کمتر میبینیم و در کمتر خانه ای، از کابینت استیل استفاده میشه. جدا از رنگ بندی، طراحی کلی آشپزخانه مناسب و زیباست. ام دی اف در برابر حرارت فوق العاده مقاوم و عایقی مناسب در برابر صدا است. وجود منحنی در اپن، میز کناری اپن و حتی کابینت های روبرویی آشپزخانه باعث زیبایی دوچندان این مدل شده است. کابینتها علاوه بر اینکه میتوانند نقش موثری در نظم آشپزخانه ایفا کنند، تاثیر شگفتانگیزی نیز در افزایش یا کاهش نور آشپزخانه و همچنین زیبایی آشپزخانه و حتی خانه دارند. البته استفاده از این سقفهای کاذب زیبایی بیشتری را برای آشپزخانه شما همراه میآورد. در شرایطی که آشپزخانه شما فضای نورگیر کمی دارد یا اصلاً نورگیر ندارد، می توانید از سقف های کاذب استفاده کرده و با نور یک لامپ کم مصرف بزرگ، تمام نور آشپزخانه خود را تأمین کنید. کابینت امدیاف تنوع رنگ و مدل بسیار فراوانی دارد و در دو نوع براق و مات، همچنین دو مدل طرحدار و ساده، در بازار وجود دارد. کابینت مدرن براق تلالو و درخشندگی نور را به خوبی منعکس می کنند ،از روکش های براق در سبک کابینت مدرن استفاده می شود.

برخی از قسمت ها مانند کابینت های اطراف سینک ظرفشویی معمولا در معرض رطوبت بیشتری قرار دارد و خیلی زود خیس می شود، به همین دلیل بهتر است برای این قسمت ها جنسی انتخاب شود که در برابر آب مقاوم است. این کابینت ها را در معرض نور مستقیم قرار ندهید زیرا پس ازمدتی دچار مشکل می شوند و طی فرآیند مقاومت خود را از دست می دهند. اول از همه به یاد داشته باشید در صورتی که کابینت آشپزخانه خراب شد و مشکلی برایش پیش آمد، به جای این که خودتان آن را تعمیر کنید، حتما از فردی که در این کار مهارت دارد، کمک بگیرید تا مشکل به طور کامل رفع شود. در این سبک، از کابینت آشپزخانه گرفته تا کمد دیواری و سایر وسایل خانه، طراحی و ویژگیهای خاص خودشان را دارند. باز مورد دیگری که در طراحی کابینت آشپزخانه برای استفاده بهتر از فضای آشپزخانه استفاده میشود این است که در طراحی آشپزخانه، کابینت ها را تا سقف بالا برده و از فضای بالایی آن به عنوان انبار وسایلی که کمترین استفاده را دارند استفاده کنیم.

همون طور که گفتیم، این طرح ها قبل از روکش شدن مغزی، برروی اون کار شده و سپس مغزی با روکش PVC وکیوم میشه. توصیه جدی ما این است که از چسباندن اشیای تزیینی حتی با استفاده از آهن ربا به کابینت ها خودداری کنید چون این کار باعث خش دار شدن تدریجی بدنه کابینت می شود. این کار هم باعث لق شدن پایه های کابینت و در نتیجه خراب شدن زود هنگام آن ها می شود. سعی کنید در کابینت های پروفیل از HPL کرکره ای استفاده نکنید، زیرا اگر آلودگی و روغن موجود در آشپزخانه به شیار کرکره ها نفوذ کند، تمیز کردن آن بسیار دشوار یا گاهی غیرممکن است. یکی از اقداماتی که برای استفاده از المانهای طبیعت در دکوراسیو.ن داخلی انجام میشود، استفاده از روکش طبیعی چوب روی امدیافهای مورد استفاده در ساخت کابینت است. انتخاب زیباترین کابینت آشپزخانه برای ویلاها و طراحی دکوراسیون داخلی کاملاً بستگی به سلیقه شما دارد. اگر فضای آشپزخانه شما سقفی کوتاه دارد سعی کنید از چوب هایی که خطوط عمودی دارند و دستگیره های بلندی که به صورت عمودی نصب شده اند استفاده کنید. در این کابینت ها بخشی از بدنه به گونه ای طراحی میشه که بتونیم از اون به عنوان دستگیره استفاده کنیم.

تنها مزیت این کابینت ها قیمت ارزان آن ها است. این متریال، از امدیاف خام با روکش pvc تشکیل شده است و به وسیلهی دستگاههای بسیار مدرنی به نام ماشین cnc ، همان کندهکاریهای کابینتهای کلاسیک بر روی امدیاف خام ایجاد شده و سپس روکش میشود. این کابینت ها بسیار زیبا و پر جزییات هستند و از معایب آن ها تنها می توان به قیمت بسیار بالای آن ها اشاره کرد و البته مدت زمان زیاد برای آماده سازی و نصب آن ها. رنگ هایی که شما برای کابینت ها انتخاب می کنید بسیار مهم است. یکی از بزرگ ترین مشکلات این کابینت ها هم زنگ زدگی آن ها در مواجهه با رطوبت است در ضمن باز و بسته کردن درب کابینت های فلزی سر و صدای زیادی ایجاد می کند و به همین دلیل این کابینت ها طرفداران زیادی ندارند. در ضمن اگر می خواهید از مواد شوینده ای که در بازار وجود دارد، استفاده کنید ابتدا حتما شیوه مصرف آن را بخوانید و مطابق آن نظافت را شروع کنید.

منبع بازسازی خانه در کرج