منبع:بازسازی خانه در کرج

82 مدل جدید کابینت آشپزخانه [شیکترین مدلهای 2022+نمونه کار ایرانی]

البته به این نکته هم توجه کنید که این نوع کابینت ها با توجه به ویژگی هایی که دارند یک فضا سازی مدرن برای شما انجام می دهند. در کابینت آشپزخانه ممبران و هایگلاس بیشتر از رنگ سفید استفاده می شود به دلیل اصول طراحی کابینت آشپزخانه مدرن این رنگ بیشتر قابل اجرا می باشد ولی در کابینت آشپزخانه MDF غالبا از رنگ سفید استفاده نمی شود قهوه ای روشن در این سبک کابینت آشپزخانه از استقبال بینهایت خوبی رو برو شده البته در آشپزخانه های بزرگ میتوان کابینت آشپزخانه MDF قهوه ای تیره استفاده کرد، طرح چوب، در کابینت های ام دی اف طرفداران خاص خود را دارد، در ایده و طراحی برای آشپزخانه های کوچک باید هم روشنایی و هم کابینت های متعدد مد نظر گرفته شود تا در این مدل آشپزخانه ها با فضای کم برای چیدمان دچار کمبود جا نشویم و هم نور کافی داشته باشیم ، در این طرح از تمامی این اصول اشتفاده شده به همین دلیل جذاب و مناسب به نظر می آید. در آشپزخانه کوچک و ایرانی.این مدل کابینت آشپزخانه می تواند ایده جالبی باشد زیرا ترکیب رنگ سفید و قهوه ای باعث روشنایی بیشتر فضا می شود، وجود دکورها در آشپزخانه باعث می شود که از وسایل دکوری زیبا و چشم نوازی استفاده کرداین آشپزخانه زیبا و جذاب با وسایل دکوری گوناگون حتما همه چشم ها را به خود خیره خواهد کرد.

کابینت کلاسیک دارای نقش و نگارهای بسیاری هستند و کابینت ممبران در کنار آن توانسته است با توجه به کاهش قیمتی که در این متریال وجود داشته؛ جایگزین خوبی برای کابینت های چوب با هزینه های بسیار بالا شود. کابینت ها کلاسیک همانند کابینت ممبران یا همان کابینت های وکیوم یا کابینت های چوب طبیعی و یا کابینت های روکش چوب، کابینت انزو هزینه های بالایی نسبت به کابینت های مدرن همانند کابینت ام دی اف مات و کابینت هایگلاس را دارند در هرحال انتخاب های متفاوتی وجود دارد که با توجه به بازار موجود، تقریبا هر سبکی که برای کابینت در ذهن شما باشد به راحتی قابل اجرا است. طراحی این آشپزخانه بسیار زیبا است، به این سبک از طراحی کابینت آشپزخانه طراحی مدرن گفته می شود، نور پردازی در این مدل آشپزخانه بسیار اصولی طراحی شده است و باعث روشنائی فضای آشپزخانه می باشد. مدل های کابینت استیل با طراحی های خاصشون رو ما در اطراف خودمون کمتر میبینیم و در کمتر خانه ای، از کابینت استیل استفاده میشه.

از مزایای این ایده و طرح کابینت های مدرن آشپزخانه می توان طراحی مدرن، دستگیره های زیبا و هماهنگی رنگ اون ها با محیط جزء را نام برد البته باعث شده کمی سرد و دلگیر به نظر برسد که در مدت زمان طئلانی شاید باعث خستگی و دلزدگی ما شود، البته همونطور که درمدل های کابینت هایگلاس مشاهده کردید، رنگ سفید و طوسی زمینه را برای بروز رنگ سوم ایجاد میکند. درکل ترکیب های رنگی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و ما نمیتوانیم این موارد خاص را به شما توصیه کنیم. رنگ بندی چوب مورد استفاده در ساخت کمد دیواری نیز به سبک دکوراسیون و انتخاب شما بستگی دارد. قفسه بندی کابینت ها: شاید بتوان گفت بیشترین فضایی که در کابینت های آشپزخانه بدون استفاده باقی می ماند فضای عمودی آن ها است. همانطور که در شکل مشخص است، کابینتها دارای فضای بسیار زیادی برای قرار دادن وسایل هستند. امروزه سبک کابینت آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، حتی تا چند سال پیش هم اینطور به دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه اهمیت داده نمیشد، در گذشته دور آشپزخانه قشر متوسط و پایین دارای یک چهارپایه چوبی یا فلزی بود که اصولا کنار دیوار قرار میگرفت و روی این چهارپایه هم صفحه ایی فلزی یا سنگی قرار میدادند و در مقابل آن هم پارچه ای آویزان می کردند که در پشت پارچه، محل گذاشتن ظرف های مختلف آشپزخانه بود، در قسمت بالای این میز گنجه هایی شبیه به کابینت آشپزخانه امروزی وجود داشت، آن گنجه برای نگه داشتن وسایل آشپزخانه قابل استفاده بود ، اکثر درهای آن گنجه ها از شیشه و ظرفشویی ها بیشتر از سیمان یا فلز ساخته شده بود ، در آشپزخانه های افراد پولدار برای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه از کمد های چوبی با طرح ظریف تر در آشپزخانه استفاده میشد.به طور کلی میتوان گفت حدودا 50 سال است که کابینت آشپزخانه امروزی از جنس چوب در خانه های افراد مرفه ساخته شده است، ایده و طرح کابینت آشپزخانه بیشتر از مدل های خارجی نشات گرفته است و به دلیل نیاز روزافزون جامعه پای این محصولات به خانه های اکثر افراد جامعه هم باز شده است ، در ادامه ایده وطرح متنوع از کابینت آشپزخانه را بررسی میکنیم البته اکثر مدلها در ایران تولید شده و مطمئنا برای ایرانیان جذاب می باشد.

نکاتی که در معایب کابینت آشپزخانه ممبران گفته می شود جهت آگاهی و آشنایی شما در زمینه بهتر نگهداری کردن از این مدل کابیت آشپزخانه خواهد بود ، همچنین از بروز مشکلات احتمالی و ضرر چندین میلیونی جلوگیری خواهد شد. اجرا و ساخت کابینت آشپزخانه ممبران نسبت به کابینت آشپزخانه هایگلاس و کابینت آشپزخانه MDF سخت تر و پیچیده تر می باشد فرایند ساخت کابینت آشپزخانه ممبران، احتیاج به دستگاه CNC برای زدن طرح بر روی ورق خام ام دی اف دارد، در مرحله بعدی باید برروی این ورق ها که از قبل برش خورده است، روکش PVC کشیده شود و در دستگاه وکیوم قرار بگیرد و روکش برروی ورق وکیوم شود در انتها هم کابینت آماده نصب شود.اگر در پروسه ساخت کابینت مشکلی به وجود بیاید، تاثیر زیادی در کیفیت نهایی کار خواهد گذاشت، به همین دلیل سپردن اجرای کار به یک کابینت ساز با مهارت جزء موارد لازم و ضروری خواهد بود درغیر این صورت کار با کابینت ساز بی تبحر و بی مهارت ممکن است بعد از مدتی کابینت ها تبدیل به یک معضل بزرگ خواهد شد، همچنین صرفه جویی در ساخت کابینت ممبران و خیلی اهمیت ندادن به کیفیت باعث ضرر و زیان مالی زیاد تری می شود.

منبع بازسازی خانه در کرج