منبع:بازسازی خانه در کرج

82 مدل جدید کابینت آشپزخانه [شیکترین مدلهای 2022+نمونه کار ایرانی]

شستشو با آب به کابینت صدمه میزنه ( خیلی مواظب باشین! در این مقاله قصد داریم انواع مدل کابینت ام دی اف را به شما معرفی کرده و شما را با طرحها و رنگهای مختلف آن آشنا کنیم. ورقهای پی وی سی دارای رنگهای متنوعی است و به این دلیل احتیاج به رنگ شدن مجدد ندارد. ورقهای کابینت پی وی سی در برابر محیطهای دارای رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار است و موجب پوسیدگی نمیشود. از ورقهای پلی وینیل کلراید در ساخت کابینتهای حمام سرویس بهداشتی و سینگ ظرفشویی استفاده میشود؛ و در دیگر قسمتهای آشپزخانه کمتر از کابینت تمام پی وی سی استفاده میشود. کابینت ام دی اف (MDF) اغلب گزینه مقرون به صرفهای میباشد که هم در آشپزخانه و هم در سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد. مهمترین تفاوتی که شاید از نظر مشتری بیشتر به چشم بیاد، طرح و رنگ کابینت انزو هست. سپس بودجهی خود را در نظر بگیرید و با یک کابینت ساز در این زمینه مشورت کنید.

آشپزخانه فضایی است که کار و فعالیت در آن بسیار صورت میگیرد و از سویی دیگر تعویض زودهنگام کابینتها چندان کار راحتی نیست؛ بنابراین انتخاب کابینتهای مناسب که با شرایط منزل و آشپزخانه شما جور باشند، همچنین قیمت آنها نیز متناسب با بودجهی شما باشد، یک اصل مهم است. به این ترتیب با توجه به توضیحاتی که داده شد، تمامی کابینتهای ملامینه، هایگلاس، پلی گلس، ممبران و … نگهداری کابینت پی وی سی نسبت به کابینت چوبی بسیار آسانتر است. اگر کابینتهای ام دی اف (MDF) را برای خانه تان مد نظر دارید، حتماً، مزایا و معایب (شرایط نگهداری) آن را در نظر بگیرید تا با آگاهی کامل تصمیم بگیرید که آیا انتخاب مناسبی برای طراحی کابینت آشپزخانه یا حمام تان میباشند یا خیر. معمولاً توصیه میشود که به جای استفاده از شیشههای رنگی با ظاهر شفاف، از قوطیهای مات برای نگهداری ادویه استفاده کنید. از معایب این نوع کابینت (ام دی اف) هم میتوان به مقاومت کمی که آن در برابر آب و رطوبت دارد اشاره کرد. پیدا کردن کابینت ساز خوب در تهران شاید کمی دشوار باشد. برای پیدا کردن یک کابینت کار ماهر در تهران میتوانید نمونه کارهای مختلف را بررسی کنید و از بین آنها یکی را انتخاب کنید.

شما میتوانید با سفارش کابینت ارزان در تهران روحی تازه به منزل و محل زندگی خودتان ببخشید. کابینت های پیش ساخته به کابینت هایی گفته میشود که در ابعاد استاندارد ساخته شده و آماده نصب هستند. بکارگیری ورق پی وی سی در این نوع کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است که برخی از موارد را توضیح میدهیم. به همین دلیل از مقاومت و دوام بالایی برخوردار بوده و نسبت به دیگر کابینت های ام دی اف قیمت بالا تری دارند. به علت چگالی پایین پی وی سی از وزن پایینتری نسبت به کابینتهای چوبی و ام دی اف برخوردار است. برای ساخت وکابینت سازی این نوع کابینت بخش های قابل رویت از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شود که قیمت بالاتری نسبت به موارد بالا دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر است. البته زمان مذاکره و طراحی رو که حساب کنین، باید بیشتر از یک هفته زمان در نظر بگیرین. جدا از اینکه کابینت ها قرار است نیازهای شما را در آشپزخانه برطرف کنند, باید رنگ و استایل آنها با سایر لوازم هماهنگ باشد, پس این نکته را در نظر بگیرید. اما اغلب افراد از این ویژگی کابینت های های گلاس استفاده ای نمی کنند .

1) سبک مدرن : طراحی ساده، اجرای سریع، قیمت مقرون بصرفه، عدم نیاز به رنگ آمیزی و استفاده از ورق MDF ملامینه و هایگلس بجای چوب از مهمترین ویژگی های کابینت سبک مدرن است. به دلیل قیمت بالایی که این متریال و اجرای اون داره هر کسی سمت داشتن همچین کابینت هایی نمیره. رفته رفته و با روی کار آمدن کابینت های چوبی و ام دی اف و به دلیل تنوع بالایی که داشتند این سبک فراموش شد. علاوه بر آن در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد و عایق مناسبی برای صدا نیز محسوب می شود. به لولاها و آب بندی های آن نیز توجه کنید. تولید کابینت در کارگاههای کوچک رفته رفته گسترش پیدا کرد و کارخانه ها و تولیدی های بزرگی به وجود آمد. تولید و نصب پی وی سی نسبت به کابینت چوبی بسیار آسان و کم هزینه است. به منظور پیادهسازی بسیاری از طرحهای کلاسیک میتوان از کابینتهای ممبران استفاده کرد. ولیکن این روکشها بسیار متنوع و دارای طرحهای زیبا و جذاب هستند. طرح کابینت ام دی اف بستگی به روکش آن دارد روکش کابینت ام دی اف همانند روکش کابینت های گلاس براقیت ندارد و همچنین بر خلاف کابینت آشپزخانه ممبران وکابینت کلاسیک چوبی امکان کنده کاری و یا اجرای طرحهای سی ان سی بر روی آن نیست.

منبع بازسازی خانه در کرج