منبع:بازسازی خانه در کرج

82 مدل جدید کابینت آشپزخانه [شیکترین مدلهای 2022+نمونه کار ایرانی]

بیشتر رنگ های طیف قهوه ای مخصوصا دارای طرح چوب، در کابینت های ام دی اف طرفدار دارن! در گذشته پس از چوب فلز بیشترین مصرف را در کابینت آشپزخانه داشت که در آکادمی آراکس در مورد آن بهطور مفصل بحث شد ولی امروزه تا حد زیادی استفاده از این متریال منسوخ شده است انواع مختلف فلز شامل استیل، فولاد خام و ورق گالوانیزه هر کدام زمانی نقش زیادی در تولید کابینت آشپزخانه ایفا می­کردند. 4. یونیت کانتر و یا همان اوپن: همان طور که از نام این بخش مشخص است این قسمت در سمت جلویی آشپزخانه و بر روی زمین نصب میشود و تقریبا میتوان گفت که این بخش جدا کننده فضای آشپزخانه از فضای خانه است. در کابینت های دیواری ام دی اف، نصب کابینت روی دیوار توسط فیتگ انجام میشود. 2. کابینت هوایی آشپزخانه: یونیتهای تشکیل دهنده کابینت هوایی به صورتی هستند که مناسب ارتفاع از کف آشپزخانه (150 سانتی متر ارتفاع از کف آشپزخانه) به دیوار نصب خواهند شد و به طور معمول با عمق 30 سانتی متر و با ارتفاع 70 الی 80 سانتی متر آنها را میسازند و لازم به ذکر است که قطعات و اجزایی به عنوان مثال باکس هود، باکس یخچال و باکس آبچک که در بخش بالایی یخچال و فریزر نصب میشود همگی آنها جزو یونیتهای هوایی محسوب میشوند.

امدیاف را می­توان پرکاربردترین متریال در عصر امروز در تولید کابینت آشپزخانه نامید تنوع بسیار زیاد در رنگ و انعطاف­پذیری در طرح باعث شده بسیاری از کشورها به استفاده در این متریال بهجای چوب روی آورند امدیاف از خرده چوب­های کارخانه­ها که بهوسیله رزین و در فشار و حرارت عمل­آوری می­شود به وجود آمده است و از این رو می­توان یکی از بهترین متریال­ها از نظر دوستی با محیط زیست از آن نام برده دوام و مقاومت بسیار زیاد آن به علت فشردگی بسیار زیاد این نوع متریال باعث شده است که در طرح­های بسیار پیچیده و در محیط­های بسیار سخت آب و هوایی نیز بهعنوان از آن استفاده کرد و رنگ­بندی متنوع آن باعث شده طیف فرهنگی همه جوامع را در انتخاب طرح با این متریال پوشش دهد استفاده از روکش­های چوب PVC و آکریلیک که در روی امدیاف بهکاربرده می­شود به مقاومت و زیبایی این نوع متریال کابینت آشپزخانه قدرت دو چندانی می­دهد. یکی دیگر از انواع کابینت آشپزخانه که امروزه در کشور ما جزو پرطرفدارترین انواع کابینت می­باشد به نام ممبران می­باشد کابینت ممبران از امدیاف، چسب ممبران و روکش تشکیل شده است ابتدا با دستگاه مکانیزه CNC بر روی MDF انواع طرح­ها را حک کرده و پس از آن روی آن چسب ممبران را پاشیده و روی آن در دستگاه وکیوم روکش کشیده می­شود سپس با استفاده از مکانیزم حرارت روکش وکیوم روی آن قرارگرفته و درب ممبران پس از عملیات سردشدن آماده میشود لازم به ذکر است این نوع کابینت بسیار حساس بوده به صورتی که در هر کدام از مراحل بالا اگر از جنس نامرغوب و یا غیراستاندارد استفاده شده یا این که از نیروی غیرماهر استفاده شود درب ممبران استحکام لازم را پیدا نکرده و بهمرور زمان آسیب میبیند پس حتماً از شرکت خریدار این نوع محصول تحقیقات کافی را به عمل آورید.

متریال هایگلاس نیز مانند انواع دیگر متریال معایب و مزایایی دارد که باید در انتخاب این متریال به آن توجه داشت و یک انتخاب آگاهانه داشت. بهطور حتم قدیمی­ترین سبک مورد استفاده در کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک می­باشد که با عمده متریال استفاده شده در تولید کابینت سبک کلاسیک چوب و روکش چوب می­باشد که البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمد من روکش­های PVC متنوع کابینت ممبران تا حدودی جایگاه مناسبی در این سبک به علت مقرون بهصرفه بودن کسب کرده است ولی هیچ­گاه زیبایی چوب را نخواهد داشت. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده سایر پروژه های طراحی و اجرای کابینت از نمونه کارهای اهالی فن چیدانه دیدن کنید. در قرن ۲۱ و با پیشرفت عجیب تکنولوژی سبک جدیدی از کابینت آشپزخانه به نام نئوکلاسیک به وجود آمد نئوکلاسیک ترکیبی از سبک­های مدرن و کلاسیک می­باشد که مصنوعات چوبی عمده متریال مورد استفاده در این سبک است البته در کشور ما هنوز این سبک کابینت آشپزخانه که بسیار زیبا هم می­باشد جایگاه خود را کسب نکرده است و اکثر مردم شناخت کافی از آن ندارند.

کابینتهای تولید شده بیشتر از جنس فلز بودند که با قیمت پایین تری نسبت به چوب عرضه میشدند و همین باعث شد که مردم عادی نیز بتوانند کابینتها را خریداری کنند. یکی دیگر از نکات مهم در خرید کابینت آشپزخانه طراحی و مدل است. این نوع کابینت آشپزخانه نیز مستثنی از دیگر نوعها نمی­باشد و معایب و مزایای بسیاری داده که بهصورت زیر می­باشد. زیبایی و مدرن بودن کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا که آشپزخانه قلب هر خانه ایست. در تولید آن باعث آسیب دیدن زیاد تولید کننده به علت تمیز بودن مواد اولیه می­گردد. باوجود مزایای بسیار زیاد و زیبایی این نوع متریال همان طور که بین هر متریالی هم مزیت و هم عیب وجود دارد و چوب نیز معایبی نیز وجود دارد که در کل در مقایسه با مزایای آن بسیار ناچیز است و هیچ­گاه باعث صرفنظر کردن از این متریال نخواهد شد. رسیدن آب مستقیم به امدیاف باعث باد کردن این متریال می­شود. این نوع کابینت آشپزخانه از امدیاف که با روکش چوب طبیعی پرس می­شود تولید می­شود مزیت آن که این نوع متریال را بسیار مورد استقبال قرار داده قیمت بسیار پایین­تر نسبت به کابینت تمام چوب می­باشد این نوع متریال یک آلترناتیو بسیار جذابیت برای افرادی است که می­خواهند با هزینه کمتر زیبایی چوب طبیعی را داشته باشند.

منبع بازسازی خانه در کرج