منبع:بازسازی خانه در کرج

82 مدل جدید کابینت آشپزخانه [شیکترین مدلهای 2022+نمونه کار ایرانی]

بعضی از آنها کشو دارند و در میان آنها کابینت های دردار و بدون در هم وجود دارد. در مورد جزیره و اپن شکسته قبلا هم صحبت کردیم که با وجود خلاقیت زیبا و خوبی که داره، فضای مفید روی اپن رو کم میکنه. چون هر وقت صحبت از زیبایی و لوکس بودن در میان باشد هیچ ماده ای جای چوب را نمی گیرد. وجود سرستونهای معرقکاری و حکاکی شده به زیبایی این کابینتها میافزاید. در مدل بالا، کابینت های فلزی گالوانیزه با رنگ سرمه ای و سفید وجود داره. مزایا و معایب کابینت فلزی رو باید در دو دسته کابینت های استیل و فلزی نوع اول و دوم بررسی کنیم. چرا که جدای از زیبایی ظاهری کاربردی بودن کابینت ها و نحوه چیدمان آن ها از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. همونطور که گفتیم کابینت هایگلاس در کنار زیبایی ذاتی خودش، معایبی هم داره که حتما باید اون ها رو بدونین تا بتونین تصمیم مناسبی هنگام خرید این کابینت ها بگیرین.

از معایب اون میشه به کم بودن تعداد کابینت ها اشاره کرد. برخلاف کابینت های ممبران و های گلاس که رنگ سفید در اون ها از پرکاربرد ترین و پرطرفدار ترین رنگ ها به حساب میاد، در کابینت ام دی اف رنگ سفید طرفدار زیادی نداره! تصویر کابینت چوبی کلاسیک سفید ساده. کابینت آشپزخانه سبک مدرن: استفاده از فرم های ساده و سطوح صاف از جنس ملامینه یا هایگلاس از نشانه های سبک مدرن است. معمولا کابینت های چند تکه را با یک پیشخان یکپارچه می پوشانند و از آن به عنوان میز کار برای آشپزی یا قرار دادن وسایل مختلف استفاده می شود. رنگ: انتخاب رنگ ها باید طوری باشد که به فضای زندگی جلوه خاصی داده و آن را به محیطی زیبا، آرام و پرنشاط تبدیل کند. هرچقدر زمان بیشتری می گذرد استفاده از این کابینت ها کمتر می شود، زیرا با زیاد شدن شهرنشینی اغلب افراد در خانه های نقلی زندگی میکنند و چنین طرح هایی در خانه های کوچک زیبا دیده نخواهد شد.

کابینت های پرکار را در سبک کلاسیک خواهیم دید.این کابینت ها که بر روی کابینت های ممبران هم قابلیت اجرا را دارند اغلب دارای نقش های بسیاری هستند که هنرهای اصیل ایرانی را میتوان روی آن ها مشاهده کرد. برای نصب دربهای آن با اینکه ممکن است خیلی از افراد به نصب دستگیره علاقهای نداشته باشند اما به دلیل وجود فضای کافی به ویژه در طرحهای کلاسیک و رومی اغلب اعمال میشوند. بسیاری از افراد سلیقه ای مشابه ندارند و طرفداران هر دو حالت در بازار وجود دارد. نکتهی قابل توجهی دیگر، وجود قفسه در این طرح است. نمای نزدیکتری از کابینتهای آشپزخانه کلاسیک با دستگیرههای شیک و زیبا که باعث جلب توجهی بیشتر میشوند. البته در مورد انتخاب سبک کابینت باید به سبک کلی دکوراسیون خانه هم توجه کنید تا انتخاب شما با نمای کلی خانه هماهنگ و همسو باشد. حتی اگر آشپزخانه بزرگی داشته باشید باز هم به کار بستن راهکارهایی برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه و کابینت ها برای شما مفید و لذتبخش خواهد بود.

شایان ذکر است اگر استانداردها و نکات مهم برای طراحی آشپزخانه بزرگ در نظر گرفته نشود، ممکن است از کاربری آن بکاهد و تناسب و زیبایی آن را نیز از بین ببرد. هم از لحاظ هزینه برایشان گرانتر تمام خواهد شد و هم اینکه خانه های نقلی امروز زیبایی کابینت های کلاسیک پرکار را نشان نمی دهند. نمای نزدیک از یک مدل کابینت آشپزخانه طرح کلاسیک با نقش و نگارهای بسیار ظریف و منحصر به فرد. در واقع درهای کابینت برجسته ترین عنصر در نمای ظاهری آن هستند. اما خود پلاکسی گلاس، نوعی پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف دارد و جنس آن طوری است که از شیشه سبک تر اما مقاوم تر است و با رنگ ها و طرح های بسیار متنوع در سرتاسر جهان تولید می شوند. کابینت pvc یک کابینت کاملا مقاوم در برابر آب است، ازین رو برای محیطهای مرطوب مانند کابینت حمامی، استخرها و کابینت ظرفشویی استفاده میشود. روکش های ام دی اف در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم تر هستند و قیمت مناسب تری دارند. اولین قدم در انتخاب کابینت آشپزخانه مناسب انتخاب نوع در از لحاظ سیستم باز و بسته شدن است. چرا که درِ کابینت پس از باز شدن با کمک آن ها ثابت می ماند.

منبع بازسازی خانه در کرج