منبع:بازسازی خانه در کرج

82 مدل جدید کابینت آشپزخانه [شیکترین مدلهای 2022+نمونه کار ایرانی]

بعضی افراد از کابینت با بدنه فلز و در ام دی اف استفاده میکنن که طبیعتا هزینه پایینتری نسبت به کابینت تمام ام دی اف دارن ولی زیبایی ظاهری کابینت هم حفظ می شود. بعد از اینکه کابینت آشپزخونتون رو نصب کردن یسری نکات باعث میشه که زیبایی کابینت ها حفظ بشه تا دفرمه و بدشکل نشن و عمرشون بیشتر شه و تا مدت ها نیاز به تعمیر یا تعویض نداشته باشن. کابینت، از واژه ای فرانسوی برگرفته شدهاست که به معنای کمد چوبی یا فلزی ست که بعد از انقلاب صنعتی و دوره رنسانس در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفتند و در دوره های نخست با هنر دست اروپاییان و تزئینات روی کمد ها همراه بود که بیشتر برای ذخیره ظروف گرانقیمت از آن ها استفاده میشده است. اگه محیط خونتون رطوبت زیادی داره از متریال فلزی و چوبی استفاده نکنین. مهمترین عاملی که در برآورد قیمت کابینت آشپزخانه موثر است، جنس مورد استفاده در کابینت سازی فلزی و ام دی اف است.

2- هایگلاس تنوع بالایی در رنگ دارد، در نتیجه بر اساس سلیقه افراد سفارشی سازی می گردد. چوب یکی از محبوب ترین مواد و مصالح ساختمانی است که علاوه بر استفاده ی تزئینی، در امر گرما و ایجاد فضایی مدرن نیز تاثیرگذار خواهد بود. اما نکتهی مهم این است که آکس چوب، تنها در زمینهی تولید درب کابینت فعالیت میکند و در زمینهی طرح کابینتها باید با افرادی مشاوره کنید که در این زمینه تخصص دارند و در واقع مجری این امر هستند. با توجه به نکات گفته شده هر کابینتی یک سری ویژگیهای خاص خودش را دارد و شما باید با توجه به میزان بودجه، اندازه آشپزخانه و نیازتان یکی از آنها را انتخاب نمایید. اولا باید میزکار در فضایی بین سنک و گاز باشد. یه راه مناسب و جالب برای طراحی فضایی که حس خاص و سفارشی را القا می کند؛ استفاده از رنگ های مکمل است. بعد از اینکه طراحی انجام شد، وارد فاز اجرای دکوراسیون داخلی میشیم که انتهای مرحله طراحی هزینه کامل اجرای پروژه طبق طرح و متریال انتخابی کارفرمامحاسبه میشه. بعد از اون نوع متریال و همچنین برند متریال رو مشخص کنین تا هزینه دقیق و قطعی کار رو خدمتتون بگیم.

ما تمام پروژه هامون رو ابتدا با نرم افزار اتوکد بصورت دو بعدی طراحی می کنیم تا نقشه اجرایی کار مشخص بشه. بعد طراحی سه بعدی رو با نرم افزار تری دی مکس انجام میدیم و با ویری رندرهای حرفه ای می گیریم. مرحله سوم : شروع طراحی توسط تیم مجرب معماران کارینا ( طراحی با نرم افزار تری دی مکس و رندرهای حرفه ای با ویری). اگه بخوام بهترین نرم افزار رو بگم بدون شک تری دی مکس رو میگم. اگه آشپزخونه تون بزرگ هست این طرح کل فضای موجود رو به خوبی پوشش میده و گوشه های آشپزخونه برای قرار دادن میز مناسب هست. اینجوری هزینه ها کاملا دقیق هست و پروژه هم برای ما و هم برای کارفرما کاملا شفاف هست و هر دو از خروجی کار با خبریم. مرحله چهارم : ارائه طرح اولیه و ادیت رایگان (تو این مرحله اسکرین رو نشون کارفرما میدیم و اگه تغییری مدنظرشون بود تو این مرحله میگن). اگه قسمتی از کابینت شکسته شد سریعا تعمیرش کنین چون اگه رطوبت بهش نفوذ کنه باعث باد کردن کابینت میشه. کابینت های فلزی بعد از مدتی نیاز به رنگ آمیزی مجدد داشتند و از آنجا که به مرور زمان و در مجاورت آب زنگ می زدند و سوراخ می شدند تقریبا نسل آن ها منقرض شد تا زمانی که کابینت های استیل مدرن با ظاهر و روکش های محافظ به بازار آمدند.

بعد از اینکه سبک و مدل هایی که دوست دارین رو انتخاب کردین، مرحله ی مهمی رو پیش رو دارین. جنس مناسبی انتخاب کنید. شما در هر شرایطی می توانید کاشی های بین کابینتی را عوض کنید. کابینت هایی با جنس فولاد ضد زنگ، جلوه مدرنی به آشپزخانه شما می دهند. اگه فضای آشپزخونتون بزرگه تو انتخاب سبک و رنگ آزادی عمل بیشتری دارین و حتی می تونین از کابینت هایی با رنگ تیره استفاده کنین. اکنون که با کابینت آشپزخانه و نحوه ساخت آن آشنا شده اید بهتر است برای انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه قدم به قدم پیش بروید تا در نهایت از نتیجه کار خود راضی تر باشید. کابینت های آشپزخانه خود را بیش از اندازه پر نکنید. درهای کابینت رو بیش از حد نکشین یا به هم نکوبین! این کابینت بسیار زیباست و همونطور که قبلا هم بارها گفتیم، بسیار گران است. کابینت آشپزخانه مثل قلب هر خانه است.

منبع بازسازی خانه در کرج