منبع:بازسازی خانه در کرج

82 مدل جدید کابینت آشپزخانه [شیکترین مدلهای 2022+نمونه کار ایرانی]

یراق آلات به کار رفته در کابینت تأثیر بسیار مهمی در عملکرد، دوام و قیمت محصول دارد. از نظر طراحی و تولید زمان بیشتری نسبت به کابینت های مدرن نیاز دارد. ممکن است به صورت قفسه و بدون درب باشد یا با درب هایی کار شود که از بالا باز خواهد شد. قلب طراحی این آشپزخانه در جزیرهی آن است که کاملاً هماهنگ با سایر المانهای آشپزخانه و کابینتها در نظر گرفته شده است. کابینت آشپزخانه باید با این سه جزء هماهنگ باشد. این کابینت باید امکان دسترسی آسان به شما بدهد و در عین حال نمای مناسبی داشته باشد. با چنین ایده ای، فضای مناسبی برای یخچال ایجاد می شود و هماهنگی یخچال با سایر قسمت های آشپزخانه به وجود می آید و در عین حال، فضایی مناسب برای آذوقه هایی خواهد بود که طولانی مدت از آن استفاده نخواهید کرد. بنابراین کابینت باید بتواند فضای مناسبی برای پنهان کردن هواکش ایجاد کرد. انواع مدلهای این محصول از مقاومت لازم در برابر نم و رطوبت برخوردار هستند، اما باز هم در صورت ریختن آب بر روی آنها باید با دستمال آن را پاک کنید. علاوه بر مقاومت در برابر رطوبت، باید انعطاف لازم برای ایجاد طرح های پر چالش را نیز داشته باشد.

در طراحی کابینت های یک آشپزخانه شما باید به برخی نکات توجه بیشتری داشته باشید. از جمله ویژگیهای متفاوتی که در تولید اغلب این کابینتها در هر مدلی که باشند به آن توجه خاصی میشود میتوان به موارد زیر اشاره نمود. متریال دیگری که در گذشته بسیار پرکاربرد بوده فلز است با توجه به قیمت ارزانی که برای ساخت این کابینت وجود دارد معمولا در زمان های گذشته از آن بسیار استفاده می شده .استفاده از کابینت های فلزی با توجه به کیفیت ورق آن محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. صنعت کابینت سازی و دکوراسیون هر روز شاهد تغییر و تحولاتی است که باعث میشود کابینتهای جدیدی را شاهد باشیم. فضای زیر آبچکان نیز باید تماما ضد آب باشد در غیر این صورت به سرعت شاهد تخریب رویه کابینت خواهید بود. اگر ماشین لباسشویی در فضای آشپزخانه قرار گیرد باید برای آن فضای خاصی بر اساس چیدمان کابینت در نظر بگیرید، در غیر این صورت فضای آشپزخانه به شدت شلوغ به نظر می آید.

پس کابینت هود باید به راحتی تمیز شود و در برابر مواد شوینده مقاوم باشد. بهتر است این کابینت ها در برابر رطوبت مقاوم باشد تا در صورت نشتی آب، تخریب اتفاق نیفتد. استفاده از دیوار برای نصب کابینت آشپزخانه کوچک بهترین گزینه است. نحوه ساخت و نصب آن نسبت به دیگر کابینت های چوبی ساده تر می باشد. درب های کابینت سبک شیکر به راحتی تمیز می شوند. همچنین در نظر داشته باشید که جنس ورق ام دی اف در این سبک دارای اهمیت چرا که اگر از کیفیت مناسب برخوردار نباشد، به دلیل ضخامت ورقها و همچنین عمق حکاکی، به سرعت دچار شکستگی خواهد شد. به صورت کلی انواع کابینت به دو سبک مدرن و کلاسیک تقسیم میشوند و همه مدلها در این دو گروه جای میگیرند. ایده ی انواع جزیره ای به تازگی طرفدار پیدا کرده که به صورت جداگانه بررسی خواهد شد. دسته سومی هم به عنوان کابینت جزیره ای شناخته می شود. محبوب ترین رنگ های کابینت آشپزخانه هایگلاس را می توان رنگ سیاه سفید، قرمز، نارنجی، بنفش و مشکی می باشد.

بعلاوه، حین آشپزی، چربی و رطوبت به سمت بالا حرکت کرده و کابینت بالای گاز همیشه کثیف ترین جای آشپزخانه است. این لایه نازک ضد آب و ضد خش است. از جمله این نیاز ها می توان به ” ضد آب بودن، تحویل سریع و به موقع و اتصالات پیچ و مهره ای با عمر نامحدود به جای اتصالات با پیچ خودکار و عمر محدود” اشاره کرد. سینک، روی کابینتی قرار می گیرد که در معرض قطرات آب خواهد بود. این فضا به صورت حفره ای میان کابینت های نیمه دیواری ایجاد می شود. احتمالاً اولین باری است که کابینت آشپزخانه ای با این ویژگی ها میبینید. اپن ها به دو دسته اپن جزیره ای و اپن کانترتقسیم بندی می شوند، کانتر از یک سمت به دیوار و از سمت دیگر با ورودی آشپزخانه قرار گرفته است اما جزیره برای آشپزخانه و ورودی به وجود میاورد و معمولا در مرکز ورودی آشپزخانه قرار گرفته و به همین دلیل دو ورودی برای آشپزخانه تان ایجاد می کند. کشوها برای عملکرد آشپزخانه شما ضروری هستند، محلی برای ذخیره آسان وسایل و بسته بندی همه چیز برای کاهش آشفتگی و احساس بهتر. فضای زیر سینک را به خوبی قفسه بندی کند و اجازه هدررفت فضا داده نشود.

منبع بازسازی خانه در کرج