منبع:بازسازی خانه در کرج

6 راز طلایی برای بازسازی بهتر خانه

این مدل نوعی کابینت آنتی باکتریال است و به ندرت آلودگی را به خود جذب می کند، اما به منظور پاک کردن گرد و غبار از روی آن می توان از دستمال مرطوب استفاده نمود. که می توانید از هر مدل دستگیره، با توجه به سلیقه فردی خود برای آن استفاده نمایید. البته در برخی از مواقع با توجه به مدل کابینت، در قسمت هایی که به ابزار خوردن نیاز است از تلفیق چوب طبیعی و ام دی اف استفاده می شود. همچنین چوب به دلیل طبیعی بودن و طرح های واقعی روی آن، از جذابیت خاص و منحصر به فردی برخوردار است. همچنین از آنجایی که کابینت های چوبی، از چوب طبیعی ساخته شده اند، امکان دارد که توسط موریانه خورده شود. استفاده از کابینت های چوبی این امکان را به شما می دهند تا، با توجه به سلیقه شخصی خود از کابینت هایی با اندازه و عمق دلخواه استفاده نمایید. از جمله ویژگیهای شاخص کابینت کلاسیک ، میتوان به حکاکیهای بدنه و درهای کابینت، طراحیهای سنتی بر دستگیره، مخفی بودن جزئیات آشپزخانه مانند هود، وجود گلدکوراتیوها و بخشهای تزئینی، قرینهسازی جزئیات، وجود کابینتهای دکوری و همچنین ارتفاع اندک و عمق بیشتر محفظههای کابینت اشاره کرد. 2. کابینت هوایی آشپزخانه: یونیتهای تشکیل دهنده کابینت هوایی به صورتی هستند که مناسب ارتفاع از کف آشپزخانه (150 سانتی متر ارتفاع از کف آشپزخانه) به دیوار نصب خواهند شد و به طور معمول با عمق 30 سانتی متر و با ارتفاع 70 الی 80 سانتی متر آنها را میسازند و لازم به ذکر است که قطعات و اجزایی به عنوان مثال باکس هود، باکس یخچال و باکس آبچک که در بخش بالایی یخچال و فریزر نصب میشود همگی آنها جزو یونیتهای هوایی محسوب میشوند.

معمولا استفاده از این چوب در طراحی کابینت آشپزخانه به سبک سنتی، بسیار مرسوم می باشد. انزو در حقیقت اسم برندی است مربوط به شرکت Zentique که در حیطه ی طراحی و تولید کابینت فعالیت میکنه. اما امروزه استفاده از محافظ های پلاستیکی برای لبه های این کابینت ها بسیار مرسوم شده است. از آنجایی که سطح این کابینت ها صیقلی و براق می باشد. از آنجایی که کابینت های چوبی برای نصب، نیاز به نیروی کار زیادی ندارند. یکی دیگر از انواع مزیت های کابینت چوبی، ابزار خوری قوی آن می باشد. از مزیت های کابینت آشپزخانه چوبی، می توان به تنوع بالای چوب های مورد استفاده در طراحی کابینت ها اشاره نمود. همچنین کابینت های چوبی، ظاهری منحصر به فرد دارند. البته برچسبهای کابینت، کیفیتهای مختلفی دارند و ممکن است قابل شستوشو یا غیرقابل شستوشو و حتی سهبعدی یا برجسته باشند. همچنین این نوع از کابینت ها در برابر آب و رطوبت ممکن است، آسیب ببینند.

کاج: استفاده از چوب کاج در مقایسه با دیگر چوب ها، آسیب پذیر تر است. همانطور که پیش از این هم گفته شد، گرانی این نوع کابینت ها نسبت به دیگر کابینت های آشپزخانه، از معایب آن است. یکی از گران ترین نوع کابینت آشپزخانه، کابینت های چوبی می باشند. استفاده از این کابینت ها، فضای آشپزخانه را بی نهایت زیبا و منحصر به فرد می نماید. به طور مثال اطراف دستگیره ها به دلیل برخورد ناخن ها، پس از مدتی به راحتی جای خراشیدگی ها را می توانید مشاهده کنید. اسکلت این نوع از کابینتها از ام دی اف و دربهای آن ورقه هایی با مغزی ام دی اف هستند که تحت مراحل خاصی قرار میگیرند. زیرا استفاده از کابینت هایی که با کیفیت بالا ساخته نشده اند. در محل هایی که در مجاورت با آب نیستند این گزینه، بهترین گزینه پیش رو خواهد بود. پیچ­پذیری آن در بعضی از موارد کم است و در محل اتصال­ها با فشار زیاد شکسته می­شود. زیرا این کابینت ها از چوب های طبیعی ساخته شده اند. به طور کلی ذات انسان زیبایی های طبیعی را بیشتر می پسندد.

در ساخت تاج کابینت سبک کلاسیک از چوب طبیعی و MDF خام استفاده می شود. معمولا افراد پس از مدتی دلشان می خواهد که در طراحی کابینت های آشپزخانه تنوع ایجاد کنند. به همین دلیل است که، کابینت های چوبی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، زیبایی تکرار نشدنی و همیشگی دارد. در طراحی کابینت آشپزخانه، باید نقشهی فضای در نظر گرفته شده و سلیقه افراد ساکن در خانه را مدنظر قرار داد تا بر اساس آنها چیدمان صحیح و طراحی مناسبی انجام داد . در زمان های گذشته فضاهای مشخصی برای کابینت ها در آشپزخانه در نظر گرفته نمیشد ولی امروز از کابینت ها به صورت کشو یا کمد در فضای آشپزخانه، حمام، مکان های اداری، باشگاه ها و .. استفاده می کنند. اینجوری هزینه ها کاملا دقیق هست و پروژه هم برای ما و هم برای کارفرما کاملا شفاف هست و هر دو از خروجی کار با خبریم. یراق آلات کابینت از دو جهت مصارف زیادی در صنعت کابینت سازی دارند: نخست برای انجام کاربرد تعریف شده آن یعنی کشیدن کشوها و باز و بسته کردن درب های کابینت ، دوم جهت افزودن زیبایی به کابینت ها و در نتیجه به آشپزخانه.

منبع بازسازی خانه در کرج