منبع:بازسازی خانه در کرج

50 ایده و طرح کابینت آشپزخانه

به طور مثال طرح و پلان شما تأثیر بالایی بر قیمت نهایی کابینت دارد. باید به سایر المانهای دکوراسیون داخلی خانه توجه کنیم و سایر تزئینات خانه با رنگ و سبک کابینت ما همخوانی داشته باشند. رنگ دیوار و کفپوش های آشپزخانه باید با دیگر قسمت های خانه هماهنگ باشد. اندازه این قسمت در قیمت متری کابینت ضرب می شود. اگر در طرح شما از متریال چوب یا ام دی اف خارجی یا ایرانی استفاده شود یا از چوب عادی یا از جنس های گلاس ترک یا ایرانی و یا ترکیبی، قطعا قیمت نهایی شما براساس جنس متریال کابینت می تواند حداقل متری یک یا دو میلیون و حداکثر متری 5 میلیون به بالا برای کابینت های سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک(ممبران) متفاوت باشد. از جدیدترین کابینت های آشپزخانه میتوان به ممبران و هایگلاس یا انواعی که با روکش چرمی تولید میشوند اشاره کرد. مدتی هست که رشد کابینت ممبران نسبت به قبل زیاد شده.

اگر خانم شما یا خودتان زیاد فردی نیستید که رعایت کنید قطعا زیاد برای شما این کابینت ها خوب نیست. یک دلیل مهم برای اینکه طراحی سه بعدی رو انجام بدین اینه که قبل اجرای کار، هر جایی از آشپزخونتون رو که احیانا دوست نداشتین رو رایگان براتون تغییر میدن تا در نهایت اونی بشه که شما می خواین! بطور مثال قرار دادن بعضی از وسایل آشپزخانه در معرض دید میتواند در تزیین دکوراسیون ما خیلی تاثیر داشته باشد و حتی در صمیمی تر شدن فضای طراحی کابینت آشپزخانه ما تاثیر گذارد یا مبلمانی که برای آشپزخانه استفاده میکنیم با نهایت رعایت استانداردها باشد بطور مثال بین کابینت آشپزخانه و نهار خوری باید حداقل 100 سانتی متر فاصله باشد. تنوع تولیدات در رابطه با یراق آلات مورد استفاده، مکانیزم های باز و بسته شدن کابینت ها، سینک های ظرفشویی گوناگون و جک های کابینت باعث است انتخاب کابینت برای مشتریان راحت نباشد. رنگهای تیره و طرحهای شلوغ با خطای دیدی که ایجاد میکنند سبب کوچک دیده شدن فضا و دلگیری فضای کوچک میشوند. استفاده از ترکیب رنگ های گلاس سفید و مشکی هم برای بعضی از آشپزخانه ها با توجه به رنگ غالب سیاه یا سفید می تواند جلب توجه خوبی برای آشپزخانه شما ایجاد کند.

به دلیل قیمت ارزان آن و استحکام آن در برابر ضربه و فشار می باشد. کابینتهای کلاسیک،به دلیل اینکه معمولا تاج، دستگیره و طرحهای پر جزئیات دارند منجر می شود که نمای آشپزخانهتان لوکس و اشرافی گونه شود. رنگ کابینت : سطح کابینت با انواع رنگ های جلا دهنده به صورت موج نما رنگ آمیزی می گردد، در نتیجه نقوش چوب طبیعی در سطح کابینت نمایان خواهد بود. تنها تفاوت جزیره و اُپن از کابینت زمینی این است که اپن دو طرفش نما می شود و اندازه استاندارد اپن نیز مانند کابینت زمینی (یعنی ارتفاع 90 و عرض 60 سانتی متر) محاسبه می گردد. طراحی این آشپزخانه بسیار زیبا است، به این سبک از طراحی کابینت آشپزخانه طراحی مدرن گفته می شود، نور پردازی در این مدل آشپزخانه بسیار اصولی طراحی شده است و باعث روشنائی فضای آشپزخانه می باشد. بستگی به نوع طراحی این کابینت ویترینی می تواند در بالا یا پایین یا سرتاسری از پایین به بالا طراحی گردد.

خرید مبل مناسب نیز از دیگر موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد. تمامی این موارد ذکر شده بر قیمت کابینت موثر هستند. البته این موارد که گفتیم، تمامی معایب کابینت های گلاس نبود. یکی از مهم ترین موارد برای زیبایی یک خانه، طراحی مناسب آشپزخانه متناسب با سبک و رنگ های دکوراسیون داخلی منزل شما است. شما می توانید با انتخاب صحیح از فضای آشپزخانه خود حداکثر بهره را ببرید. طراحی کابینت آشپزخانه بسیار متنوع می باشد به طوری که هر ساله طرح های جدیدی از کابینت آشپزخانه به بازار عرضه می شوند. بعد از کابینت های فلزی و استیل، کابینت های تمام چوب به بازار آمد که آن ها هم مانند دیگر کابینت ها دارای مزایا و معایبی بودند. تاثیر صفحه کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت آن: صفحات کابینت آشپزخانه در انواع مختلفی از قبیل شرکتی و دوبل در بازار موجود هستند. چوب راش اروپایی به مراتب از سایر چوب های راش موجود در بازار کیفیت بالاتری دارد و غالباً از کشورهای آلمان و گرجستان وارد می شود. در واقع محصول نهایی به شدت بستگی به کیفیت کار کابینت ساز داره و تفاوت کابینت ساز خوب و بد در خروجی نهایی کاملا مشاهده میشه.

منبع بازسازی خانه در کرج