منبع:بازسازی خانه در کرج

3 روش ساده برای جلوگیری از خیس شدن کابینت

کابینت چوب رو معمولا افرادی استفاده میکنن که دغدغه مالی ندارن و براشون مهمه که آشپزخانه ای لاکچری و بسیار لوکس داشته باشن. استفاده از چوب درجه یک و مرغوب هزینه ای بیشتر از یک چوب درجه ۳ به دنبال دارد. لوازم و تجهیزات آشپزخانه را به رنگ نقره ای و از جنس استیل تهیه کنید تا آشپزخانه مدرن شما تکمیل شود. اجرای کابینت L شکل بگونه ای است که می توانید استاندارد مثلث اشپزخانه را به خوبی در آن رعایت کنید و ممانعتی برای اجرای آن ندارید. این کابینت که در واقع بخشی از ویژگیهای این دو سبک را بهرمند است در طی سالهای گذشته با توجه ویژهای که بر روی طراحی آن صورت گرفته به تنوع خوبی دست یافته و توانسته جایگاه ویژهای را در کنار دسته بندیهای متفاوت انواع کابینت به خود اختصاص دهد؛ به گونهای که بسیاری از افراد هر ساله به دنباله طرح جدیدتر و خاصتری از کابینت نئوکلاسیک در مراکز فروش آن هستند.

از عیب های دیگر این کابینت این است که با وجود تنوع زیاد، خیلی زود مدلای قبلی از رده خارج میشن.لذا اگه شما بخوایید کابینتی که چند سال پیش درست کردین رو تعمیر کنین یا بخشی بهش اضافه کنید خیلی بعیده که بتونید دقیقا همون رنگ و روکش رو پیدا کنین. روکشها در حقیقت ورقههای نازک چوب هستند که بر روی بستر کامپوزیتی کشیده میشوند؛ دقیقا چیزی شبیه لمینت. کابینت آشپزخانه به رنگ سفید و طرح کلاسیک که دارای نقش و نگارهای پرزرق و برق و مجلل است. یک مدل دیگه از صفحه کابینت سفید و کابینت های طرح چوب. همون طور که در این مدل میبینید، سرستون ها و پاخور های این کابینت بسیار پرکار بوده و حال و هوایی کلاسیک دارن. قسمتی از کابینت های سمت پذیرایی بهگونهای طراحی میشود که یا درب ندارد. 1- لولا معمولی: این نوع لولا هنگام بسته شدن درب کابینت ضربهای وارد میکند و یکدفعه بسته میشود. • هنگام آشپزی، بهتر است درپوش ظروف پخت و پز گذاشته شود. برای مواد غذایی و ظروف استفاده میشوند. که وسایل و ظروف داخل آن اصلاً قابل روئیت نیستند.

و بیشتر ظاهر لوکسی دارند و برای استفاده روزمره داخل مطبخ مناسب نیستند. همینطور چیدن همه وسایل روی هم برای استفاده بهینه، فضای کابینت را نامنظم جلوه میدهد؛ به همین منظور بهتر است یک قفسهبندی فلزی داخل کابینتها قرار دهید تا وسایل بهتر طبقهبندی شوند. 3. سبد آبچکان: آبچکان معمولاً برای بالای سینک در قسمت کابینت دیواری مورداستفاده قرار میگیرد. چرا عمق و ارتفاع کابینت دیواری از زمینی کمتر شده است؟ 2- از مواد پلیمری و کامپوزیتی ساخته میشوند. عرض کم: که برای بطریها، قوطیها، ادویهجات، مواد شوینده و بستههای کوچک کاربرد دارد. اکسسوری ها از 3 نوع مواد تولید میشوند. 1- فلزات مختلفی که درنهایت آبکاری میشوند. که باعث دسترسی راحتتر به سطل زباله میشود. 2. سطل زباله: که معمولاً در کابین زیر سینک نصب میشود. بافت نرم که باعث میشه بعد از مدتی جای پیچ ها در اون شل بشه! همانطورکه اشاره کردیم، چکیدن آب ظرفها بر روی کابینت میتواند باعث ایجاد مشکل در این قفسهها شود.

پس از جنگ جهانی دوم و در دوران پست مدرن عواملی مثل تمرکز بیشتر روی صرفه جویی در فضا یا استفاده از کفپوش های چوبی در طراحی آشپزخانه بر روند ساخت و انتخاب کابینت ها تأثیر گذاشت. اگر به سبک کابینت های اشرافی و کلاسیک علاقمند هستید و تمایل ندارید هزینه ی زیادی بابت ساخت کابینت های چوبی بپردازید،کابینت آشپزخانه ممبران مناسب ترین جنس کابینت آشپزخانه است. عمده چوبهای به کار رفته در ساخت کابینتهای چوبی، گیلاس، راش، افرا، گردو، بلوط، صنوبر، انجیلی و درخت گلابی است. لذا ساخت آنها توسط کابینت سازان معمولی و آماتور تقریبا غیر ممکن است. که ممکن است متناسب با طرح یکی از این موارد، یعنی تاج، زیر چراغ حذفشده باشد. اگر چه هر کدام در سبک خود ممکن است شاخص و زیبا باشند، اما ترکیب آنها با یکدیگر باعث بدسلیقگی خواهد شد. و باعث دسترسی راحتتر به وسایل موردنیاز میشود. تابش مستقیم نور خورشید به مدت طولانی قدرت چسب را کاهش داده و آن را آسیب پذیر می سازد. زیرا عمر مفید درب و لولا را کاهش میدهد. که ضربه به درب وارد نمیشود.

منبع بازسازی خانه در کرج