منبع:بازسازی خانه در کرج

3 روش ساده برای جلوگیری از خیس شدن کابینت

حتی اگر قصد بازسازی ندارید و از کابینتهای خود راضی هستید هم شناخت انواع طرح کابینت آشپزخانه برایتان مفید است تا بهترین چیدمان را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. کسانی که به فکر بازسازی آشپزخانه هستند یا میخواهند کابینت جدید نصب کنند، به دنبال یافتن بهترین جنس کابینت آشپزخانه یا بهترین نوع کابینت آشپزخانه هستند. برای بازسازی تخصصی ساختمان – تعمیر و نصب کابینت خود و ایجاد تنوع بهتر است با انواع مدل کابینت آشپزخانه آشنا شوید. مزیت عمده این مدل طراحی آشپزخانه دسترسی به بیشترین بهره از کمترین فضای ممکن است. اگر طول و عرض آشپزخانه ی شما زیاد باشد این طراحی برای شما مناسب نخواهد بود. امیدواریم با الگوبرداری از این دکوراسیون ها بتوانید طراحی داخلی زیبا و متفاوتی را در فضای آشپزخانه منزل خود ایجاد کنید. امروزه آشپزخانه و بحث چیدمان و دکوراسیون آن یکی از مهمترین بخش های مورد توجه در ساختمانها بشمار می رود، تمایل دارید تا با هم وارد این مبحث شویم؟

کابینت جزیره به بخش مستقل از بدنه کابینت آشپزخانه گفته میشود که برای آشپزخانه اوپن مناسب است و باعث جدا کردن فضای آشپزخانه از خانه میشود. جزیره، میز کار مربع ، مستطیل یا دایره ای است مستقل از کابینت های آشپزخانه که تا زمانی که فضای کافی برای نصب آن وجود داشته باشد می تواند در طرحها و مدل های دلخواه بصورت ثابت و یا متحرک در آشپزخانه خودنمایی کند. این مدل از آبگیرها برای کسانی مناسب هستند که آشپزخانه کوچکی داشته و تعداد کابینتهای آنها نیز بسیار محدود است. ساختار ساده کابینت های ام دی اف و تنوع بسیار بالایی که در رنگ و طرح دارند به راحتی با سبک ها و سلیقه های مختلف هماهنگ می شود. در حقیقت این اصطلاح رایجی است که به اشتباه در بین مردم و کابینت سازان باب شده. این مدل یک کابینت مدرن به حساب میآید و مخصوص آشپزخانههای کوچک است. یکی از متداولترین آبگیرهای ظرفشویی، مدل آبچکان داخل کابینت است که در اکثر آشپزخانههای ایرانی آن را میبینیم. همانطور که در تصویر مشخص است، تنها یک قسمت از کابینتها چوبی ساخته شده است و باقی به رنگ سفید هستند. سایت سبک مدرن بیش از یک دهه است که در زمینه تولید محصولات چوبی مانند سرویس خواب و کمد دیواری فعالیت کرده و در سال های اخیر فعالیتش را به ارائه خدمات دکوراسیون داخلی مانند تولید پرده، سقف کاذب و کاغذ دیواری گسترش داده است.

و بلعکس اگر طراحی داخلی خانه مدرن باشند کابینت آشپزخانه مدرن مناسب است. برای چیدان درست طبق اصول طراحی کابینت طبق عادت های شخصی افراد مناطق پرکاربرد آشپزخانه از جمله آماده سازی ، پخت و پز و نظافت به ترتیب از چپ به راست یا از راست به چپ چیده میشود. به این ترتیب ویژگی های جدید کابینت های امروزی در جهت تسهیل نحوه استفاده کاربران به آن اضافه شد. به این ترتیب فاصله بین اجاق گاز و سینک وسیع تر می شود و فضای بزرگتری برایشستشو و آماده سازی مواد غذایی داریم. اما باید گفت که این دو تفاوت بسیاری با هم دارند. کابینت II شکل که به کابینت راهرویی یا موازی نیز معروف است از دو ردیف کابینت روبروی هم تشکیل شده است. مگراینکه فضای اشپزخانه آنقدر بزرگ باشد که با کابینتها و میزها محاط شود. از سویی دیگر به دلیل اینکه افلب این اشپزخانه ها باریک هستند فضایی برای قرار داردن جزیره و یا میز در این قبیل آشپخانه ها وجود ندارد.مگر اینکه متراژ منزل شما زیاد بوده و بتوان فاصله بین دو دیوار را بیشتر و عریض تر درنظر گرفت. این یراقها دارای دو قلاب بسیار محکم بوده که به دیوار آویزان میشوند و دارای مدلهای آبچکان آویز یک طبقه، دوطبقه و سهطبقه هستند.

کابینت ممبران موجود در این مدل، رنگ بسیار دلگیری داره. اگر سلیقه شما با این سبک مطابقت دارد. برای مثال اگر شما ساکن منطقه ای با آب و هوای خیلی مرطوب باشین استفاده از کابینت ام دی اف زیاد برای شما توصیه نمیشه. کابینت های گلاس از نظر ظاهری بسیار براق تر و دارای تنوع طرح زیاد و زیباتر از ام دی اف می باشند. کابینتهای گلاس سفید اکلیلی نیز از جمله انواع بسیار محبوب است. برای جلوگیری از خیس شدن کابینت ظرفشویی میتوان از قرنیز کابینت استفاده کرد که در انواع مختلفی از طرحها نیز تولید میشوند. جزیره ثابت را می توان برای استفاده از وسایل برقی مانند کتری برقی و توستر سیم کشی کرد یا آن را به سیستم لوله کشی وصل کرده و ماشین ظرفشویی را هم روی آن نصب کرد. سطح جزیره بعنوان میز کاربردهای بسیاری می تواند داشته باشد و از بدنه آن بعنوان کابینت به خوبی می توان استفاده کرد. کابینتها قیمت نسبتا بالایی دارند و اگر بخواهیم از متریال بهتر و باکیفیتتری استفاده کنیم، قیمت آن بیشتر هم خواهد شد. آشپزخانه هایی که به شکل U طراحی شده اند کارایی زیادی دارند.

منبع بازسازی خانه در کرج