منبع:بازسازی خانه در کرج

17 مدل کابینت جدید سال 1400: جدیدترین مدل کابینت – دکومگ

کابینت ام دی اف (MDF) اغلب گزینه مقرون به صرفهای میباشد که هم در آشپزخانه و هم در سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد. زیرا این ماده در مقابل رطوبت مقاومت کافی دارد. ورقهای کابینت پی وی سی در برابر محیطهای دارای رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار است و موجب پوسیدگی نمیشود. کابینت پی وی سی (pvc) تشکیل شده از ورق پلی وینیل کلراید و به این دلیل پی وی سی نامگذاری شدهاست. به دلیل پروسه ساخت این نوع کابینت از مدلهای قبلی گرانتر و البته مقاوم تر هستند. برای ساخت قسمتهای قابل رویت این نوع کابینت، امدیاف خام را توسط دستگاه CNC حکاکی کرده، سپس تحت مکش و خلا، روکش طرحداری از جنس PVC را روی امدیاف خامِ حکاکی شده میچسبانند. چرا که در طولانی مدت میتواند باعث جدا شدن روکش از روی تخته شود. نکتهی مهم دیگری که در رابطه با مقایسهی کابینت نئوکلاسیک و ممبران عنوان میشود میتوان به تنوع رنگی این کابینتها اشاره نمود؛ چرا که کابینتهای نئوکلاسیک از تنوع رنگی بسیار پایینی بهرمند هستند این در حالی است که در تولید کابینت ممبران با تنوع رنگی بالایی رو به رو هستیم. یکی از سبک های مهم طراحی آشپزخانه، سبک مدرن طراحی است. کابینت های هایگلاس نوع دیگری از کابینت های مدرن امروزی می باشند که بسیار مرغوب هستند.

به همین دلیل بیشتر در آشپزخانه های مدرن و مینیمال مورد استفاده قرار می گیرند. برای موارد بسیاری مانند حولهها، دستمالها و وسایل مربوط به آشپزی مانند دمکنیها و دستکشها لازم است تا کشوهای عمیقی داشته باشید تا همه موارد در آنها قرار بگیرد. پس بهتر است برای انتخاب درست با متخصصین این امر مشورت کنید تا خرید اصولی و مناسبی داشته باشید. به عنوان مثال، اگر قصد داشته باشید کابینتهایی به سبک رومی داشته باشید، نقشها و منبتهای آن، مدل رومی خواهد بود و چنانچه بخواهید از طرحهای باستانی ایرانی استفاده کنید، کابینت شما دارای گلها و منبتهای هخامنشی، مانند سرستونهای تخت جمشید خواهد داشت. به عنوان مثال اگر فردی وضعیت مالی خوبی ندارد، الکی کلی پول بابت سنگ کورین برای صفحه کابینت پرداخت نکند. اگر کابینتهای ام دی اف (MDF) را برای خانه تان مد نظر دارید، حتماً، مزایا و معایب (شرایط نگهداری) آن را در نظر بگیرید تا با آگاهی کامل تصمیم بگیرید که آیا انتخاب مناسبی برای طراحی کابینت آشپزخانه یا حمام تان میباشند یا خیر. در بازار ایران، کابینتها در بعضی موارد با بدنه نئوپان و روکش کاغذ و نوار اطوئی ساخته میشود که در مجموع کیفیت مناسبی ندارد و استفاده از این نوع بدنه توصیه نمیشود.

در واقع میتوان گفت حکاکی و برش روی این نوع از کابینت آشپزخانه با دستگاه CNC انجام میشود و این امر زمان تولید را کوتاهتر کرده است. مدیردفترایمنی وکنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان به لزوم رعایت نکات ایمنی در هنگام شستشوی موکت ها، فرش ها در هنگام خانه تکانی اشاره کرد و بیان داشت: از آنجایی که ساختمان های چند طبقه در اکثر مناطق شهری بلندمرتبه شده و مشرف به شبکه های هوایی برق هستند ، بارها دیده شده فرش ، موکت، پرده، زیرانداز، ملحفه ها و دیگر لوازم به دلیل استقرار نادرست با کوچک ترین وزش باد از روی بام ها بر روی شبکه های برق سقوط می نمایندکه این موضوع می تواند پیامدها و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد نماید. از همراهی شما با این محتوا سپاسگزاریم و امیدواریم آنچه بیان شد برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد. در واقع بهتر است جنس بدنه نیز از نوع ام دی اف انتخاب شود. در واقع کیفیت مغز این نوع کابینت و همچنین روکش آن از موارد با اهمیتی است که قبل از تولید این نوع کابینت ممبران باید در نظر گرفته شود. مواد اولیه تولید کابینتهای سرویس بهداشتی عموماً از پی وی سی میباشد.

به علت چگالی پایین پی وی سی از وزن پایینتری نسبت به کابینتهای چوبی و ام دی اف برخوردار است. بیشتر در محیط آشپزخانه از کابینتهای ام دی اف با روکش پی وی سی استفاده میشود. ورقهای پی وی سی دارای رنگهای متنوعی است و به این دلیل احتیاج به رنگ شدن مجدد ندارد. از ورقهای پلی وینیل کلراید در ساخت کابینتهای حمام سرویس بهداشتی و سینگ ظرفشویی استفاده میشود؛ و در دیگر قسمتهای آشپزخانه کمتر از کابینت تمام پی وی سی استفاده میشود. ضخامت این دربها ۱۶ میل و ۱۸ و١٩و٢٠و٢٢ میل است که با روکش پی وی سی دارای ۶ تیپ و تنوع رنگی زیادی است. همیشه این طور نیست که تغییر دکوراسیون آشپزخانه برای شما هزینه های زیادی در بر داشته باشد و می توانید با استفاده از این برچسب های کابینت با قیمت پایین یک فضای زیبا و چشم نواز در آشپزخانه خود ایجاد کنید. ملامینه شفافیت بالایی ندارد و از نظر وزن می توان گفت سبک ترین روکش است.

منبع بازسازی خانه در کرج