منبع:بازسازی خانه در کرج

17 مدل کابینت جدید سال 1400: جدیدترین مدل کابینت – دکومگ

ام دی اف ها یکی از انواع کابینت ها می باشند که از ضایعات دور ریختنی چوب های دیگر درست شده و قادرند رنگ و شکل های متنوعی به خود بگیرند. روش موثر دیگر برای تمیز کردن لکههای جدید چربی از دیوارها استفاده از پاککنندهی چربی طبیعی مانند لیمو یا جوش شیرین است. یک پارچهی نرم و تمیز را در مایع فرو برده و به صورت کامل آن را آبگیری کنید. در آشپزخانه ها وجود دارند که توانستند جایگاه کابینت های فلزی را پوشش دهند. البته شیر آلات این آشپزخانه هم میتونست مشابه با دستگیره ها باشه. وجود لامپ های متعدد و پنجره های بزرگ باعث شده که فضا از جهت روشنایی مشکلی نداشته باشه و دلگیر به نظر نیاد. کابینت ام دی اف بیشتر برای خانه های مدرن استفاده میشود با اینکه در خانه هایی که سبک کلاسیک را انتخاب کردهاند معمولاً از کابینت های ممبران و کابینت های کلاسیک استفاده میکنند. یکی از مهمترین بخش هرخانه آشپزخانه آن است که خانمها وقت زیادی را در آن صرف میکنند. از مهم ترین بخش های آشپزخانه کابینت را میتوان نام برد. چربترین سطوح خانه در آشپزخانه هستند زیرا پختوپز در این بخش انجام میشود.

روغن پختوپز در نهایت روی سطوح مختلف آشپزخانه قرار میگیرد. برای این کار باید محلولی که شامل ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد سرکه است تهیه کرده و روی لباس بزنید. علاوه بر این میتوانید از خمیری که از جوش شیرین و آب گرم تهیه میشود هم استفاده کنید. قاضی پور گفت: باید قبل از شستشوی کابینت ها، هود و لوازم برقی و دیوارهای آشپزخانه فیوز برق را قطع کنیم و با استفاده از فازمتر از قطع بودن برق آشپزخانه مطمئن شویم. قاضی پور گفت: شهروندان باید از وصل مجدد برق و اتصال وسایل برقی به پریز تا خشک شدن کامل کف و دیوار آشپزخانه خودداری کنند. در هنگام خانه تکانی اشاره و گفت: از آنجایی که ساختمانهای چند طبقه در اکثر مناطق شهری بلندمرتبه شده و مشرف به شبکههای هوایی برق هستند، بارها دیده شده فرش، موکت، پرده، زیرانداز، ملحفهها و دیگر لوازم به دلیل استقرار نادرست با کوچکترین وزش باد از روی بامها بر روی شبکههای برق سقوط مینمایندکه این موضوع میتواند پیامدها و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کند. استفاده از یک اسکاچ برای گذاشتن این خمیر روی لکهی چربی و پاک کردن آن از روی دیوار بسیار کارآمد است (این روش برای پاک کردن لکه از روی ماگ هم بسیار موثر است).

البته سازنده کابینت به دلیل اینکه ریسک استفاده از رنگ های خاص رو پایین بیاره، از این رنگ به مقدار خیلی کم در اپن آشپزخانه استفاده کرده. پس اینجای مطلبمون رو حسابی توجه کنین. نحوه چیدمان آشپزخانهها با توجه به متراژ و وسعتی که دارند متفاوت است. کابینت های آشپزخانه ساخته شده از چوب MDF که با استفاده از پرس تحت خلا یا وکیوم تشکیل شده اند، به همین دلیل از مقاومت و دوام بالایی برخوردار بوده و نسبت به دیگر کابینت های ام دی اف قیمت بالا تری دارند. به گفته او، حتما مراقب باشیم افراد دیگر بدون اطلاع ما برق را وصل نکنند. درواقع انتخاب برای آشپزخانه های کوچک کمی سختتر است؛ زیرا باید از فضا نهایت استفاده را کرد. هنگامی که فرزند کوچک دارید، برای جلوگیری از حوادث ناگوار باید لکههای چربی کف خانه را به خوبی تمیز کنید. بک اسپلش بین کابینتهای بالا و میز پیشخوان است و تمیز کردن آن به همان اندازهی میزها و کابینتها اهمیت دارد زیرا در صورت عدم انجام این کار آلودگی و چربی بسیاری در این قسمت جمع میشود.

پرکاربردترین و البته جذابترین قسمت هر خانهای که تاثیر عمده بر زیبایی دارد، آشپزخانه است. البته ایراد این کابینتها این است که دسترسی چندان سادهای ندارند و بهتر است وسایلی را که به ندرت استفاده میشوند در آنها قرار دهید یا با نصب در شیشهای از آنها به عنوان محلی برای نمایش ظروف دکوری استفاده کنید. اغلب افراد غذاها یا تنقلات مورد علاقهی خود را روی مبل راحتی میل میکنند و این کار باعث ریختن خرده غذا روی مبل و فرش شده و لکههای چربی را روی فرش و مبل به جای میگذارد اما خبر خوب این است که روش سادهای برای از بین بردن این لکهها وجود دارد. در صورتی که از لیمو استفاده میکنید، پیشنهاد میشود که آب لیمو را گرفته و در یک بطری اسپری بریزید، سپس آن را روی لکهی چربی اسپری کرده و اجازه بدهید که چند دقیقه بماند. بنابراین بهتر است از سبک کابینت های مدرن برای این آشپزخانهها استفاده کرد.

منبع بازسازی خانه در کرج