منبع:بازسازی خانه در کرج

کدام کابینت را بخریم!؟

همچنین از آنجایی که کابینت های چوبی، از چوب طبیعی ساخته شده اند، امکان دارد که توسط موریانه خورده شود. همچنین این نوع از کابینت ها در برابر آب و رطوبت ممکن است، آسیب ببینند. علاوه بر این، همیشه پس از پایان کارتان تمام قسمت های کابینت را خشک کنید تا آب روی آن نماند. استفاده از کابینتهای تمام چوب، زیبایی خاص و از نوع کلاسیک جذابی به خانه شما خواهند داد اما معایب آن کم نیست. این سبک در حقیقت خیلی ارزان تر از تمام چوب اصلی کلاسیک است. بعد از ساخت کابینت آشپزخانه تمام چوب از رنگ پلی استر برای زیبایی و دوام آن استفاده می گردد. کابینت تمام چوب هم پس از اجرا نیاز به پوشش رنگ پلیاستر دارد. معمولا افراد پس از مدتی دلشان می خواهد که در طراحی کابینت های آشپزخانه تنوع ایجاد کنند. انتخاب کابینت آشپزخانه بر اساس محدودیتهای فضا، سلیقه مشتریان و قیمت و سبک دکوراسیون آشپزخانه انجام می شود.

از طرف دیگر نوع چوب مصرفی برای ساخت این کابینتها نیز بر روی قیمت آن تأثیر بسیار زیادی دارد. از جمله انواع مدلهای خاص کابینت ام دی اف (MDF) میتوان به کابینت های گلاس (High Gloss) و کابینت ممبران (Membrane) اشاره نمود که دارای طرفداران بسیار زیادی هستند. از مزیت های کابینت آشپزخانه چوبی، می توان به تنوع بالای چوب های مورد استفاده در طراحی کابینت ها اشاره نمود. کابینت های چوبی قابلیت این را دارند که، هر گونه طرح و جزئیاتی را روی آنها اجرایی نمود. و یا قطعات آنها به درستی و با مواد مرغوب کنار هم قرار نگرفته اند. استفاده از یراق آلات با کیفیت و مرغوب در دوام و زیبایی کابینت ها موثر هستند. همانطور که پیش از این هم گفته شد، گرانی این نوع کابینت ها نسبت به دیگر کابینت های آشپزخانه، از معایب آن است. گیلاس: این چوب ها هم با گره و هم بدون آن پرداخت می شوند. قبلا هم در مورد این مورد صحبت کرده بودیم! نکتهای که در انتخاب کابینت باید مورد توجه قرار گیردة کیفیت متریالی است که در ساخت کابینت کاربرد دارد. با توجه به تنوع رنگی بالای این نوع محصولات، کابینت های وکیوم از جدیدترین مدلهای سال 1400 به شمار میرود.

کابینت هایی که با استفاده از این چوب ساخته می شوند. البته در برخی از مواقع با توجه به مدل کابینت، در قسمت هایی که به ابزار خوردن نیاز است از تلفیق چوب طبیعی و ام دی اف استفاده می شود. برخی از افراد بر این باورند که طراحی کابینت برای ابعاد بزرگ چندان سخت نیست. با توجه به نوع طراحی و شکل ظاهری کابینت مورد نظر شما یونیت آن میتواند در ابعاد و اندازههای مختلف ارائه شود و یا به عنوان مثال دارای یک درق و یا درب دو قلو و یا حتی در مواردی بدون هیچ گونه دربی باشد. به مرور زمان نیازهای افراد روز به روز افزایش پیدا کرد و طی آن ها افرادی پا به عرصه کابینت سازی و تولید کمد های مختلف گذاشتند. هود بالای گاز قرار می گیرد و به وسیله هواکش ، محیط آشپزخانه را از بو پاکسازی خواهد کرد. عموما قیمت این نوع از کابینت های آشپزخانه بیش از کابینت هایی با متریال های بالا می باشد. از آنجا که کابینت آشپزخانه هایگلاس از نظر قیمت در رنج متوسط قرار دارد، خانواده های ایرانی بر اساس بودجه متوسط خود می توانند این نوع از کابینت ها را سفارش دهند. ورق های، های گلاس بسیار ضخیم تر و مقاوم تر از ورق های ام دی اف می باشد.

زیرا از یک لایه ورق پلکسی گلاس استفاده می شود. این کار متحمل هزینه اضافه و همینطور ایجاد ضخامت دوبل می شود. هزینه نصب و تعمیرات آنها نسبت به دیگر کابینت ها اقتصادی تر می باشد. معمولا استفاده از این چوب در طراحی کابینت آشپزخانه به سبک سنتی، بسیار مرسوم می باشد. زیرا استفاده از کابینت هایی که با کیفیت بالا ساخته نشده اند. زیرا رگه های طبیعی روی چوب افرا، به شدت به رنگ خود چوب شبیه است. به طور کلی سطح این نوع کابینت با بکارگیری pvc کاملاً صیقلی و البته زیبا در نظر گرفته شده است که این موضوع سبب ایجاد انواع مختلفی از کابینت نوع ممبران شده است. از آنجایی که سطح این کابینت ها صیقلی و براق می باشد. کابینت های آشپزخانه ساخته شده با این متریال، از سطح صاف و صیقلی برخوردار هستند. اما به نسبت دیگر کابینت ها از مقاومت بیشتری در برابر رطوبت برخوردار است.

منبع بازسازی خانه در کرج