منبع:بازسازی خانه در کرج

کابینت ها از گذشته تا امروز / کدام کابینت برای من مناسبتر است؟

قیمت خرید کابینت آشپزخانه در درجه اول به متریال انتخابی بستگی دارد. طراحی و اجرای کابینتها به رنگ سفید با به کارگیری ویترینهایی در دو طرف آشپزخانه که با استفاده از شیشه پوشیده شدهاند و همخوانی آنها با برخی کابینتهای داخلی که در طراحی آنها هم شیشه به کار رفته است، زیبایی تماشایی را به بیننده منتقل میکند. ایده ترکیب رنگ و ترکیب جنس کابینت طرفداران خاص خود را دارد. برای ابعاد کوچک معمولا کابینتهایی از جنس هایگلاس مناسبتر هستند. یکی از قدم های مهم در انتخاب و خرید کابینت انتخاب جنس کابینت است که شما براساس سلیقه و نیازتان تعیین میکیند که جنس کابینت فلزی،چوبی و یا جنس های دیگر باشد. یکی از خاصترین کابینت های امروزی بازار، کابینت های منحنی هستن که به هلال یا Curved معروف هستن. ولی به هر حال در برههای از زمان استفاده از آنها به شکل امروزی نبوده است. در آن زمان کابینتها درواقع به شکل کمدهای چوبی ساخته میشدند و محل نگهداری مدارک و اشیای گران قیمت محسوب میشدند.

اما ساخت کابینتهایی مشابه با آنچه که امروز به آن کابینت میگوییم به زمان رنوسانس بازمی گردد. از آن ارزان تر نئوپان است که گاهی با روکش های ملامینه بسیار جذاب خواهد بود اما دوام مناسبی نخواهد داشت. همه آنچه از طراحی کابینت، رنگ و سبک گفته شد با نور جلوه خواهد داشت. اما با این حال نمی توان از آنها برای کابینتهایی که در معرض رطوبت قرار دارند استفاده کرد. یکی از ارزانترین انواع کابینت هایی که در بازار موجود هستند کابینتهای ملامینه هستند. با اینکه کابینت های ام دی اف هم در برابر رطوبت حساس هستند اما میزان حساسیت آنها بسیار کمتر از نئوپان است. زمانی چوب یک کابینت برش می خورد، یا زمانی که لبه چسبانی آن انجام می شود، کابینت های شما دچار لکه هایی از چسب یا خرده چوب می شود. یکی از انواع کابینت های باکیفیت کابینتی ست که با ام دی اف کلیاف ایتالیا ساخته می شود که می توانید در فروشگاه دکورچوب بیشتر در مورد ام دی اف کلیاف ایتالیا و ویژگی های آن آشنا شوید. از این رو ، مثلث طلایی ارگونومیک ترین طرح را ایجاد می کند. بتدریج با پیشرفته شدن سطح زندگی و دستیابی به مصالح ساختمانی جدید طاقچه ها به کمدها، بوفه ها و کابینت ها تبدیل شدند و مسئله اتنخاب مواد اولیه، مورد توجه بیشتری قرار گرفت کم کم با مواجه با محدودیت منابع و قیمت بالا و سنگین چوبهای خام تولید شده یا ” ماسیو”، صنایع چوبی پیشرفت کرد و مصنوعاتی مانند MDF، نئوپان و انواع پانلها با روکش طبیعی و مصنوعی جای خود را در این میان باز کرد.

کابینتها بسته به شکل ظاهریشان در مکانهای مختلف مانند آشپزخانهها، حمامها، باشگاهها و دیگر محیطها به کار میروند. بنابراین شما با دنیایی از رنگ مختلف روبرو هستید و می توانید با توجه به سلیقه و طراحی داخلی فضای خود رنگ د لخواه را انتخاب نموده و برای کابینت آشپزخانه خود سفارش دهید. کابینتهای ملامینه گرچه در ابتدا خیلی پرمصرف بودند اما با ورود کابینت های مقاوم تر جایگاه خود را از دست دادند. اما با ورود ورقه های ام دی اف از چین تغییر شگرفی در صنعت کابینت سازی ایران رخ داد. آشپزخانه مستطیلی با طول زیاد یکی از طرح های کارآمد و کاربردی شناخته شده است. یکی از کاربردهای اصلی کابینت آشپزخانه پیویسی برای مکانهایی است که استفاده آب در آنجا زیاد بوده و امکان پوسیدگی در کابینت وجود دارد، زیرا این ماده دارای مقاومت و طول عمر بسیار بالایی است. کابینت های ام دی اف سفید یک انتخاب ایده آل برای منازلی با دکوراسیون مدرن هستند که در مقاله “کابینت ام دی اف سفید-طلایی” به بررسی آن پرداختیم.

کابینت ممبران سفید صدفی یا کابینت سفید طلایی با توجه به ظرافت موجود در کابینت های ممبران ، بسیار شیک و لوکس خواهد بود. ستونهای پر زرق و برق جزیرههای این طرح در کنار سنگ زیبای بکار رفته روی کابینتها و جزیره بسیار منحصر به فرد است و فضای شیک و مجللی را به وجود آورده است. دکوطرح در این مطلب قصد دارد تا مراحل ساخت کابینت آشپزخانه به وسیله صفحات چوبی را به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دهد. نور مخفی سقف آشپزخانه ، بالای انواع مدل کابینت ها و بالای کانتر باید با دقت طراحی شود. این نقشه کابینت نزدیک به نقشه U شکل می باشد با این تفاوت که در ادامه ضلع سوم آشپزخانه ضلع دیگر به صورت اوپن یا کانتر ایجاد می شود. یراق آلات مصرفی در هزینه تمام شده موثر است و معمولا قیمت کانتر یا جزیره به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. قیمت ساخت کابینت آشپزخانه چگونه محاسبه می شود؟ آشپزخانه شما قلب خانه است و طراحی درست و اصولی این محل تاثیر زیادی در زیبایی خانه شما دارد. اگر قصد دارید با خرید و انتخاب درست کابینتهایی زیبا، تحولی در آشپزخانه خود بدهید با پینورک همراه باشید تا با انواع کابینت آشپزخانه ایرانی بیشتر آشنا شوید.

منبع بازسازی خانه در کرج