منبع:بازسازی خانه در کرج

کابینت نئوکلاسیک، ترکیبی جادویی از سبک مدرن و کلاسیک!

یکی از نکات مهم که در طراحی کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کافی را داشته باشیم اندازه­های استاندارد اجزای کابینت آشپزخانه می­باشد که اگر به این استانداردها توجه نشود در موقع بهره­برداری از کابینت آشپزخانه بسیار با مشکل مواجه خواهیم شد اندازه­های استاندارد کابینت آشپزخانه به شرح زیر می­باشد. اگر از مگنت بهجای دستگیره استفاده می­کنید حتماً از جنس­های مرغوب استفاده شود به علت این که بعدها با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. در دنیای دکوراسیون آشپزخانه با انواع کابینت آشپزخانه با نامهای کابینت امدیاف یا کابینت هایگلاس مواجه هستیم. استفاده از کابینت آشپزخانه فلزی در ایران به زمان­های خیلی قبل بر می­گردد و در حال حاضر بسیار نادر مورد استفاده قرار می­گیرد هزینه پایین­تر آن نسبت به انواع دیگر کابینت آشپزخانه باعث شود در حال حاضر در مناطقی از ایران این نوع متریال به کار گرفته شود مواد اولیه کابینت آشپزخانه فلزی شامل استیل، فولاد خام و گالوانیزه می­باشد. یکی از متریال­های که بسیار در کابینت مدرن مورد استفاده قرار می­گیرد هایگلاس می­باشد هایگلاس یکی از انواع امدیاف می­باشد که با روکش براق و بسیار پوشیده می­شود هایگلاس از امدیاف معمولی بسیار درخشنده­ تر و زیباتر می­باشد تنوع رنگ در آن بسیار بالا می­باشد و این تنوع باعث ارضا کردن بسیاری از سلیقهها می­شود.

تقریبا این ترکیب رنگی قبلا بسیار کاربرد نداشت اما امروزه طرفداران نسبتا مناسبی پیدا کرده است، این سفید مشکی با ترکیب رنگ سوم مقداری فضا را از یکنواختی بیرون آورده، چنان که مشاهده میکنید این ترکیب رنگی مشابه با کابینت سفید طوسی، می تواند با ترکیب رنگ سوم جلا و جذابیت خاصی ببخشد. اما خیلی وقت ها کابینت سازی که باهاش مذاکره میکنین از این افراد متخصص داره و برای شما طراحی رو با هزینه مناسبی انجام میده. یکی از اصلی ترین دلایلی که برای استفاده از کابینت چوبی گفته میشه، حس زندگی و طبیعی بودن اون است. نکتهی حائز اهمیتی که در طی انجام این مراحل همواره به آن میبایست توجه نمود، تراز بودن صفحات کابینت در هنگام پولیش کاری میباشد چرا که در صورت تراز نبودن صفحات، رنگها به یک میزان در همهجا پاشیده نشده و برخی از بخشها از ضخامت بیشتر و برخی دیگر از ضخامت کمتر بهرمندند. یکی دیگر از انواع کابینت آشپزخانه که امروزه در کشور ما جزو پرطرفدارترین انواع کابینت می­باشد به نام ممبران می­باشد کابینت ممبران از امدیاف، چسب ممبران و روکش تشکیل شده است ابتدا با دستگاه مکانیزه CNC بر روی MDF انواع طرح­ها را حک کرده و پس از آن روی آن چسب ممبران را پاشیده و روی آن در دستگاه وکیوم روکش کشیده می­شود سپس با استفاده از مکانیزم حرارت روکش وکیوم روی آن قرارگرفته و درب ممبران پس از عملیات سردشدن آماده میشود لازم به ذکر است این نوع کابینت بسیار حساس بوده به صورتی که در هر کدام از مراحل بالا اگر از جنس نامرغوب و یا غیراستاندارد استفاده شده یا این که از نیروی غیرماهر استفاده شود درب ممبران استحکام لازم را پیدا نکرده و بهمرور زمان آسیب میبیند پس حتماً از شرکت خریدار این نوع محصول تحقیقات کافی را به عمل آورید.

ممبران نوعی روکش PVC است که بر روی مغزی از جنس ام دی اف یا چوب طبیعی کشیده می شود و حاصل آن ساخت کابینت ممبران می باشد. تلفیق رنگ کرمی با قهوه ای ترکیبی زیبا را بوجود می آورد همچنین میتوانید از رنگ کرمی به تنهایی برای کابینت ممبران کلاسیک استفاده نمایید، زیرا این رنگ نه سردی رنگ سفید و نه گرمی رنگ قهوه ای را دارد و رنگی متعادل به حساب می آید. زمانی که کابینت ساز ، کالیته رنگ ها را جهت انتخاب رنگ به شما نشان می دهد از فرصت استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید به این صورت که بعد از انتخاب رنگ مورد نظر، آن تکه چوب را زیر نور بگیرید و به میزان موج روکش توجه کنید ، کمی موج طبیعی است ولی اگر میزان موج روکش زیاد باشد یعنی کیفیت پرس روکش مناسب نیست و شما می توانید کابینت ساز دیگری را انتخاب کنید.

که البته این رده­بندی بسیار کلی می­باشد و در مواقعی شاید این­ها بهراحتی جابهجا شوند ولی این رده­بندی می­تواند یک مبنای کلی در مورد قیمت­گذاری باشد برای اطلاع کامل در قیمت با کارشناسان آراکس تماس گرفته و اطلاعات دقیقتری دریافت کنید. این روکش ها مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد شیمیایی و اسیدی دارند. اجزای بالا تقریباً همه اجزای بهکاررفته در کابینت آشپزخانه می­باشد که در این بخش استانداردهای آن بیان شد. در قرار دادن وسایل در کابینت آشپزخانه به وزن آن دقت شود تا سنگین­تر از استاندارد نباشد که باعث آسیب کابینت خواهد شد. برای سفارش کابینت حتماً تحقیق لازم را به عمل آورده و در کنار قیمت به کیفیت نیز دقت کنید و سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید. به نسبت چوب انعطاف بیشتری در ساخت دارد. از معایب کابینت مدرن براق این است که به راحتی اثر انگشت و لکه را نشان می دهد و تمیز کردن آن ها به همان راحتی کثیف شدن آن هاست و جای خط و خش بر روی آن ها وضوح بیشتری دارد. انتخاب کابینت آشپزخانه بر اساس محدودیتهای فضا، سلیقه مشتریان و قیمت و سبک دکوراسیون آشپزخانه انجام می شود.

منبع بازسازی خانه در کرج