منبع:بازسازی خانه در کرج

کابینت – عمران مدرن

اگر شما قصد دارید دکوراسیون کلاسیک را در منزلتان احیا کنید، بهتر است از انواع کابینت ممبران استفاده کنید. بدلیل بالا بودن بهای این چوب، قیمت کابینت کلاسیک با چوب گردو خیلی بیشتر از سایر کابینتهای آشپزخانه خواهد بود. برای خرید انواع کابینتهای آشپزخانه لازم است قیمت خرید اولیه را به علاوه قیمت خرید تجهیزات برای نصب و هزینه دستمزد نصاب را هم در نظر بگیرید. اما بعضا دربین مردم متفاوت فرض می شن به همین دلیل ما هم بخش جداگانه ای برای این کابینت در نظر گرفتیم تا کسانی که این نوع کابینت رو به نام کابینت وکیوم می شناسن، راحت تر بتونن محتوای مورد نظرشون رو پیدا کنن. طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه مانند هر بخش طراحی یک خانه اهمیت بسیار زیادی دارد و از آنجایی که کابینتها بخش مهمی از آشپزخانه محسوب میشوند، لازم است تا در طراحی و ساخت آنها به نکات گوناگونی پرداخته شود. اما در طراحی کابینت آشپزخانه با استفاده از ورق های ام دی اف، در بخش هایی که در معرض آب و رطوبت قرار دارند، از متریال پی وی سی استفاده می شود. اما از آنجایی که نئوپان در برابر آب ممکن است باد کند، بهتر است از آن در جاهایی که در معرض رطوبت هستند مانند کنار سینک های ظرف شویی استفاده نشود.معمولا از این نوع کابینت آشپزخانه، برای دیواره های کابینت ها استفاده می شود، نه برای درب کابینت ها.

از بهترین متریال و بهترین رنگها برای آشپزخانههای مینیمال، میتوان به کابینت هایگلاس سفید و یا کابینت امدیاف براق سفید اشاره کرد. از زمانی که استفاده از انواع ماکروفر یا فر توکار در آشپزخانه رایج شده، طراحان داخلی تلاش کردند تا فضایی اختصاصی برای آن ایجاد کنند. البته به این نکته هم توجه کنید که این نوع کابینت ها با توجه به ویژگی هایی که دارند یک فضا سازی مدرن برای شما انجام می دهند. روکش ملامینه براقیت و جذابیت کابینت هایی که رویه پی وی سی، دارند را ندارد. لبه های این کابینت معمولا جنسی متفاوت از رویه آن دارند. معمولا انواع کابینت آشپزخانه با توجه به جنس و متریال آنها تقسیم بندی می شوند. در صورتی که قصد دارید، کابینت های آشپزخانه خود را تعویض کنید. البته به دلیل ظاهر معقول و قیمت اقتصادی آن نسبت به دیگر متریال های پر فروش در بازار، امروزه نیز طرفداران خود را دارد. کابینت های ام دی اف، به دلیل مقرون به صرفه بودن آن امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

این نوع از کابینت ها با توجه به تنوع بالایی که دارند، بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشند. بنابراین برای افرادی که بودجه زیادی ندارند، کاملا مناسب و اقتصادی می باشد. اما باز هم کابینت های اقتصادی محسوب می شود. اگرچه ممکن است هزینه ی آن بیشتر شود اما کیفیتی بهتر خواهد داشت. توجه کنین که هر کدوم از انواع کابینت اگر خوب ساخته بشن، ماندگاری کافی دارند و وقتی خوب هم نگهداری بشن، به راحتی 20 سال و بیشتر کار میکنن. در آشپزخانههایی که فضا به اندازه کافی وجود دارد میتوان گزینههایی مانند میز ناهارخوری، پیشخوان مناسب و المانهای مختلف دیگر را نیز جای داد. ملامینه ورقی است که مغزی آن از نئوپان است و رویه آن با ورق نازکی به نام ملامینه پوشانده شده است. در هنگام اجرای این کابینت ها، رنگ لبه ها و رویه کابینت ها کاملا با هم هماهنگ می باشند. در هنگام خرید کابینت کلاسیک اکثر افراد از چند تولیدکننده قیمت می گیرند و در نهایت با مقایسه این قیمت ها، مناسب ترین گزینه را انتخاب می کنند. این نوع سبک های کابینت، با علت داشتن خطوط نرم و جزئیات ظریف، سادگی طرح های کلاسیک در عین بهره بردن از ظرافت کارهای سبک کلاسیک، طراحی بسیار شیک و لوکس هستند.

اما توجه داشته باشید که، از اجسام تیز و مواد شوینده قوی برای تمیز کردن این کابینت ها، استفاده نکنید. و برای پهنای بیشتر از آن باید بهصورت سفارشی خرید کرد. اگر چه در تولید کابینت هایگلاس معمولاً محدودیتی از لحاظ نوع سبک معمولاً وجود ندارد، اما خود خریدار میبایست سبک کابینتهای خود را با آگاهی بیشتر و متناسب با نوع وسایل خود و همچنین متراژ منزل خود انتخاب نماید. کابینتهای ملامینه گرچه در ابتدا خیلی پرمصرف بودند اما با ورود کابینت های مقاوم تر جایگاه خود را از دست دادند. که کاملا در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند. ملامینه ضد آب و تا حدودی در برابر اجسام تیز، مقاوم است. کابینت های ملامینه، مقاومت لازم را در برابر مواد قلیایی و اسیدی ندارند. یکی دیگر از معایب کابینت های ملامینه، یکپارچه نبودن سطح آن است. سطح آنها به نسبت کابینت های ملامینه، کاملا صاف و سیقلی می باشد. کابینت های ام دی اف نیز نسبت به رطوبت حساس می باشند. تمیز کردن و نگهداری کابینت آشپزخانه ام دی اف، آسان است.

منبع بازسازی خانه در کرج