منبع:بازسازی خانه در کرج

کابینت آشپزخانه را با توجه به 7 نکته کلیدی انتخاب کنید

کابینت های فلزی قوی و مقاوم هستند. یک قسمت پروفیل فلزی یا چوبی بر روی بدنه کابینت نصب میشود. حواستان باشد که لبه بدنه کابینت حتما نوارکاری شده باشد زیرا باعث میشود نمای کار فوق العاده زیباتر شود،رنگ نوارکاری باید با رنگ کابینت هماهنگی داشته باشد. در انتخاب جنس کابینت باید دقت لازم صورت گیرد تا بتوان محصولی مقاوم با طول عمر طولانی داشت و در دکوراسیون آشپزخانه آن را تعبیه نمود. شاید به قدری به حضور این عنصر کلیدی در آشپزخانه عادت کرده باشیم که نتوانیم آشپزخانه را بدون آن حتی تصور کنیم. کابینتهای سقف تا زمین به دلیل فضایی که دارند میتوانند کاربردهای زیادی داشته باشند. عوامل زیادی در تعیین قیمت کابینت آشپزخانه نقش دارند. البته این موضوع بستگی به جنس های گلاس دارد ، با این حال در مکان هایی که مداما در حال سایش و استفاده هستند. رنگ هایی که شما برای کابینت ها انتخاب می کنید بسیار مهم است.

MDF از فرآورده های چوب است که با دانسیته متوسط تولید می شود و وزن بسیار سبکی دارد. حال لازم است با انواع کابینت و مزایا و معایب هر یک آشنا شویم. بنابراین برآن شدیم تا اندکی با تاریخچه کابینت آشنا شویم و در ادامه به انواع کابینت رایج در دکوراسیون داخلی کنونی بپردازیم. در بخش های قبلی فهمیدیم که کابینت چیست و با تاریخچه ساخت کابینت آشنا شدیم. با توجه به این سه منبع نوری، اگر آشپزخانهتان نور خوبی دریافت میکند، دست شما باز است که از رنگهای تیره و روشن در کنار هم استفاده کنید. اما این روزها انواع کابینت در شکل ها و طرح های بسیار زیبا و مدل های بسیار متنوع تری از انواع قدیمیتر تولید میشوند. کابینتهای ام دی افی معایب کابینتهای فلزی را نداشتند و گذشته از آن بسیار متنوع بودند از این رو خیلی زود در دکوراسیون داخلی جایی برای خود باز کردند. در آشپزخانه کوچک بهتر است از رنگ روشن برای کابینت ام دی اف استفاده کنید.

اینکه بدانیم کدام نوع از کابینت ها بالاترین کارایی را برای ما خواهند داشت میتواند یکی از دغدغه های اساسی خریداران را برطرف کند. میتوان انقلاب صنعتی را نقطع عطف تاریخچه کابینت برشمرد. پس از جنگ جهانی دوم و همزمان با اختراع انواع ماشین آلات صنعتی ساخت کابینت از یک فرآیند دستی خارج شد و تولید آن بدلیل افزایش سرعت و دقت صنعتگران علاوه بر یک هنر تبدیل به یک سرگرمی دلپذیر شد. درواقع انقلاب صنعتی همزمان با اختراع برق زمینه ساخت کابینتهای مدرنتر را فرآهم کرد. در آن زمان کابینتها درواقع به شکل کمدهای چوبی ساخته میشدند و محل نگهداری مدارک و اشیای گران قیمت محسوب میشدند. یکی از ارزانترین انواع کابینت هایی که در بازار موجود هستند کابینتهای ملامینه هستند. از زمان های دور انسان در محیط پخت و پز برای ذخیره مواد غذایی و دسترسی به لوازم مورد نیاز و همچنین محدودیت فضا از قفسه هایی از جنس سنگ و چوب استفاده می کرده است. نور، بیشتر می شود و اگر ظروف زیبا و تزئینی داشته باشید یا بانکه های زیبا، به جای آنکه داخل کابینت پنهان شود، می توان با کابینت در شیشه ای تبدیل به نمایی زیبا شود. به طور مثال اگر قیمت متری کابینت 3 میلیون تومان باشد، برای محاسبه کابینت دیواری، باید قیمت متری کابینت را (سه میلیون) را در 40 درصد ضرب کنید که میشه یک میلیون و دویست هزار تومان کابینت دیواری داریم.

یراق آلات مصرفی در هزینه تمام شده موثر است و معمولا قیمت کانتر یا جزیره به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. به دلیل کار با ابزار متعدد، نور نقطه ای و خطی لازمه ی هر آشپزخانه است. از آن ارزان تر نئوپان است که گاهی با روکش های ملامینه بسیار جذاب خواهد بود اما دوام مناسبی نخواهد داشت. کابینت های مات گزینه بسیار خوبی برای آشپزخانه های مدرن هستند. ترکیب رنگ انواع مدل کابیت های گلاس سفید مشکی براق و کابینت سفید طوسی مات ، مناسب دکوراسیون مدرن است. ترکیب رنگ کابیت آشپزخانه سفید طلایی براق ، سفید طوسی ، کابینت سفید قهوه ای و صدفی این روزها بسیار محبوب است. کابینت ممبران سفید صدفی یا کابینت سفید طلایی با توجه به ظرافت موجود در کابینت های ممبران ، بسیار شیک و لوکس خواهد بود. کابینت در شیشه ای همیشه پر طرفدار بوده است. شیشه فضا را بزرگتر نشان می دهد.

منبع بازسازی خانه در کرج