منبع:بازسازی خانه در کرج

چه طرحی برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنیم؟

چون هیچ ضرورتی ندارد که حتماً صفحه کابینت سنگ باشد. البته بکار بردن اصطلاح ملامینه برای این نوع ورق اشتباه است، چون ورق ام دی اف معمولی هم روکش ملامینه داره. به همین دلیل قیمت کابینت ها متفاوت است چون که متریال های بکار رفته در آن ها فرق دارند. حالا که مزایا و معایب کابینت چوبی رو دیدیم، بهتره که بریم و مدل های متنوع از کابینت چوبی رو باهم ببینیم. کابینت های فلزی هم زمان با کابینت های چوبی تولید شدند که به دلیل قیمت ارزان آن تقریبا در بیشتر مکان ها از کابینت فلزی استفاده می کردند اما استفاده از این نوع کابینت ها با مشکلاتی نیز روبه رو بود. در این مطلب با هم آموختیم که کابینت چیست ؟ بهترین مارک کابینت آشپزخانه چیست؟ بهترین مدل کابینت ام دی اف برای آشپزخانه های کوچک امدیاف های براق رنگ روشن هستند. یک آشپزخانه حرفه ای با کابینت های آشپزخانه استیل مدرن.

کابینتهای هایگلاس از چهارچوب ام دی افی و درب های هایگلاس ساخته میشوند. کابینتهای هایگلاس از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردار هستند و بدلیل داشتن سطحی براق ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند. درکل ترکیب های رنگی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و ما نمیتوانیم این موارد خاص را به شما توصیه کنیم. این ترکیب مخصوص توسط حرارت فشرده گشته و سپس ام دی اف حاصل می شود. پس از ام دی اف محصولات جدیدتری به نام هایگلاس و پلی گلاس وارد بازار شدند. در مقاله “کابینت هایگلاس سفید-مشکی” می توانید با یکی از محبوب ترین کابینت های هایگلاس آشنا شوید. کابینت های چوبی را شاید بتوان لوکسترین و گرانقیمت ترین نوع کابینتها دانست. در این مطلب به عنوان جامع ترین مطلب مربوط به کابینت آشپزخانه، به تمام سوالات شما در مورد انواع کابینت پاسخ میدیم. این در حالی است که کابینتهای آشپزخانه، همگی مطابق با سلیقه و انتخاب شما قابل سفارش و نصب هستند.

امروزه مدل ها و البته جنس های مختلفی در صنعت کابینت به چشم میخورد که همین موجب سخت تر شدن انتخاب مدل و رنگ کابینت میشود پس بهتر است این انتخاب با دقت انجام شود چرا که تغییر دکوراسیون آشپزخانه پر هزینه و مشکل است. چیدن ظروف بر روی هم دسترسی به وسایل را سخت تر می کند. استفاده از سبدهای ریلی: سبدهای ریلی کابینت انتخاب مناسبی برای چیدن وسایل یا مواد غذایی است. دیواره کابینت باید آنقدر محکم و بادوام باشد تا بتواند اشیاء درون خود را به طور مناسبی نگهداری کند. علی رغم ویژگیهای ایدهآلی که کابینتهای ام دی افی دارند اما به لحاظ قیمت این کابینتها قیمت مناسبی دارند. کابینتها از چه اجزایی ساخته میشوند؟ چه کابینتهای روکش چوب و چه کابینتهای تمام چوب را میتوان رنگ کرد. در کابینتهای روکش چوب مغزی از جنس ام دی اف و روکش آن چوبی ست ولی در کابینتهای تمام چوب کابینت به طور کامل از چوب خالص تهیه میشود. این مدل از کابینتهای طرح چوب به رنگ قهوهای تیره هستند. درواقع سطح براق این نوع از کابینت ها به سرعت با لمس کردن دچار لکه می شوند و از این رو به تمیزکاری های مکرر نیاز دارند. پس بریم و ابتدا مزایای کابینت های فلزی نوع اول و دوم و استیل رو باهم بررسی کنیم.

در ابتدا بدنه کابینتها از جنس ورق فلزی ساخته میشد. درواقع به کارگیری ماده اولیه چوب که یک ماده طبیعی و کمیاب است برای ساخت این نوع از کابینتها باعث افزایش قیمت تمام شده آن میشود. کابینت پی وی سی، از متریال پی وی سی که بین ۱٫۵ تا ۲ سانتی متر،ضخامت دارد ساخته می شود.ماده اولیه کابینت پی وی سی،پلاستیک فشرده است،بنابراین کابینت پی وی سی،صد در صد در برابر رطوبت و نفوذ آب،مقاوم است.بدلیل همین ویژگی ضد رطوبت بودن،کابینت پی وی سی معمولا در کابینت های زیر سینک ظرفشویی،کمد های استخر،کابینت های حمامی و روشویی ها کاربرد فراوان دارد. اما لازم است تا نکاتی را در رابطه با انتخاب بهتر در نظر گرفت. خوب است بدانید که سه منبع نوری در آشپزخانه وجود دارد که هنگام انتخاب کابینتها، باید به آن توجه کنید. حال اگر در ساخت بدنه از چوب استفاده شود جنس آن باید از نوع روکش ملامینه باشد یا لبه بدنه با نوارپوشیده شده باشد. عدم مقاومت در مقابل خط و خش : روکش های گلاس در مقابل خط و خش مقاوم ممکن است مقاومت بالایی نداشته باشد.

منبع بازسازی خانه در کرج