منبع:بازسازی خانه در کرج

چه طرحی برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنیم؟

معمولا قیمت کابینت فلزی استیل نسبت به دو مدل قبلی بیشتر بوده و حتی میتواند از کابینت امدیاف نیز گرانتر باشد. معمولا با لولای گازور در کابینت تا ۹۰ درجه باز می شود اما در بعضی از مدل ها قابلیت باز شدن در کابینت تا ۱۸۰ درجه نیز وجود دارد. معمولا برای رنگ آمیزی کابینتهای گالوانیزه از رنگهای استاتیک و کورهای که برای رنگ کردن فلزات مناسبند، استفاده میشود. پس از اتمام ساخت کابینت روی آن رنگ پلیاستر میزنند که بخش زیادی از هزینه این نوع کابینت به آن مربوط میشود. از گرانترین انوع کابینت میباشد چراکه از چوب خالص برای ساخت آن استفاده میگردد که قیمت زیادی دارد. ضد خش است و در برابر ضربه مقاوم میباشد. کابینت فلزی گالوانیزه مقاومت خوبی دربرابر زنگزدگی دارد اما اگر ورق گالوانیزه خط و خش عمیقی بردارد، ممکن است نقطه آسیب دیده به تدریج زنگ زده و پوسیده شود. ورقهای ساخته شده از آلومینیوم دربرابر ضربه، فشار و خط و خش مقاومت بالایی از خود نشان میدهند و مزیت بزرگ آنها این است که زنگ هم نمیزنند. رنگهای پلی استر کابینت نئوکلاسیک نیز از جمله محصولات ارزان قیمتی هستند که در برابر رطوبت و آفتاب مقاومت خوبی از خود نشان نداده و ممکن است نتواند به عنوان یک کابینت با کیفیت در طولانی مدت به ایفای نقش بپردازد.

در صورتی که شما خواهان تعمیر کابینت آشپزخانه ممبران باشید، احتمال کمی وجود دارد که بتوانید کابینت رو با همون طرح و رنگ قبلی تعمیر کنید. بخش های قابل رؤیت به این شکل ساخته می شوند که ام دی اف خام را توسط دستگاه CNC حکاکی کرده سپس تحت مکش و خلاء، روکش طرح داری از جنس PVC روی ام دی اف خامِ حکاکی شده چسبانده میشود. از برتری های کابینت ممبران انزو نسبت به کابینت ممبران معمولی میتوان به ضخامت بیشتر ورق ام دی اف و همچنین نوع روکش آن اشاره کرد. چهارچوب اصلی کابینتهای ممبران نیز عموماً از امدیاف سفید ساخته میشود. چهارچوب اصلی این نوع کابینت معمولاً ازام دی اف و درب های آن از جنس ورق «های گلاس» ساخته میشود. کابینت ممبران انزو نیز مانند کابینت ممبران معمولی از ورق ام دی دی اف و روکش وکیوم شده ساخته میشود. در طراحی کابینت آشپزخانه چوبی، دست نجار برای استفاده از طرح های ریز نسبت به ممبران باز تره. زیرا با کمترین قیمت، فضای آشپزخانه را به سبک و طرح دلخواهتان در خواهد آورد.

که با توجه به آنچه پیش از این شرح دادیم، بهراحتی میتوان کابینت مناسب را برحسب نیاز و شرایط خود انتخاب کرد. کابینت تمام چوب هم پس از اجرا نیاز به پوشش رنگ پلیاستر دارد. رنگ قرمز به میزان کمتر میتونه یک هیجان مثبت ماندگار رو ایجاد کنه. بسته با اینکه فضای آشپزخانهی شما چقدر است و چه میزان اسباب و اثاثیه دارید می توانید از کابینتهای کوچک استفاده نمایید. کابینت سازی در صورتی که توسط فردی متبحر انجام شود می تواند بسیار زیبا در آمده و خانه ی شما را شیک کند. ملامینه یک ورق میباشد که خردههای چوب با چسب مخصوصی به هم آمیخته و مخلوط شدهاند و یک روکش زیبا بر روی آن پرس شده تا هم زیبایی به همراه داشته باشد و هم مقاوت ورق بیشتر شود. اگر چه هر کدام در سبک خود ممکن است شاخص و زیبا باشند، اما ترکیب آنها با یکدیگر باعث بدسلیقگی خواهد شد. کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

مثل بیشتر کابینتها، معمولاً چهارچوب اصلی این نوع کابینت نیز از جنس امدیاف میباشد. اگر جنس کابینت های شما چوبی است، می توانید برای زیباتر و سالم تر ماندن آن ها گاهی از واکس مخصوص چوب استفاده کنید. کابینتهای آشپزخانه، یکی از مواردی است که میتواند با ایجاد خطای دید در بینندهها باعث شود شما تصورتان از فضا، تحت تاثیر قرار بگیرد. مطلب پیشنهادی: کابینت آشپزخانه، صفر تا صدشو بدونی بهتر انتخاب میکنی! برای نصب کابینت آشپزخانه کلاسیک ، باید فضای آشپزخانهتان متراژ نسبتا بزرگی داشته باشد تا فضای کافی برای نمایش جزئیات وجود داشته باشد. کابینت کلاسیک ، برای دکوراسیونهای سنتی و کلاسیک یا خانههای لوکس که در آن از چیدمان فاخر، مانند مبلمان استیل، استفاده میشود بهترین گزینه است. بهتر است یا سبک کابینتهایتان را با چیدمان و وسایل منزل هماهنگ کنید و یا وسایل منزلتان را به سبک کابینتها انتخاب کنید. برای ساخت این نوع کابینت بخشهای بیرونی از ورقهای امدیاف با روکش چوب ساخته میشود. این ریل ها کیفیتی جدید را در صنعت یراق آلات کابینت ارائه بخشیدند. یکیاز قدیمیترین کابینتها، کابینت فلزی آشپزخانه است که در دهههای گذشته بسیار مورد استقبال بودهاست ولی با ظهور انواع جدید رفتهرفته فراموش شده است.

منبع بازسازی خانه در کرج