منبع:بازسازی خانه در کرج

ویژگی های کابینت آشپزخانه

انتخاب زیباترین کابینت آشپزخانه برای ویلاها و طراحی دکوراسیون داخلی کاملاً بستگی به سلیقه شما دارد. بعد از اینکه سبک و مدل هایی که دوست دارین رو انتخاب کردین، مرحله ی مهمی رو پیش رو دارین. بعد از اون نوع متریال و همچنین برند متریال رو مشخص کنین تا هزینه دقیق و قطعی کار رو خدمتتون بگیم. اگر شما هم از ظاهر ساده کابینت آشپزخانه خود خسته شده اید و علاقمند به ایجاد تغییر و تحول در فضای آشپزخانه هستید، اما بودجه و هزینه کافی برای تعویض کابینتها را ندارید می توانید از راهکارهایی که پیش روی شما قرار میدهیم برای خلق یک محیط جدید در فضای آشپزخانه استفاده کنید. توصیه جدی ما این است که از چسباندن اشیای تزیینی حتی با استفاده از آهن ربا به کابینت ها خودداری کنید چون این کار باعث خش دار شدن تدریجی بدنه کابینت می شود. نفوذ آب به چوب کابینت می تواند باعث بروز مشکلاتی در آن شود. سپس دستمالی را با آب مرطوب کنید و مجددا روی بدنه هود بکشید تا باقیمانده محلول سرکه و چربیها نیز پاک شوند. فرض کنید می خواهید کابینت چوبی بخرید و یک تولید کننده به شما متری 4/000/000 تومان قیمت می دهد و تولید کننده دیگر متری 5/000/000 تجربه ثابت کرده که نه می توان از قیمت پایین اولی خوشحال بود و نه از گران بودن قیمت دوم!

سلام ساختمان این مورد را به خوبی و با حساب و کتاب مالی بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که تعویض کلی کابینت ها و تعویض درب کابینت ها آن طور که باید، تفاوتی ندارند. در ابتدا کابینتها را به سه دستهی فلزی، چوبی و مضنوعات چوبی تقسیم کرده و به شرح هریک پرداختهایم. در اوایل دوره قرن بیستم میلادی و ابتدا جایگاهی مشخصی نداشتند و به صورت کمد ها و کشو های تک در آشپزخانه ها استفاده می شدند اغلب فعالیتهای صورت گرفته شده غذایی در گنجه و غذاها بر روی میز وسط آشپزخانه آماده می شدند. در اوایل قرن بیستم ، ارگونومی با طراحی نقشه های آشپزخانه ، نقش اصلی را ایفا کرد. در سال ۱۹۲۶ در آلمان ، مارگارت شوته-لیهوتسکی اولین زن معمار اتریشی آشپزخانه فرانکفورت را طراحی کرد که جای خود را به آشپزخانه مدرن داد. در دهه 1920 خروشان از نظر معماری آشپزخانه به نقطه عطف دیگری دست یافت که پس از وقوع انقلاب صنعتی ، چیدمان آشپزخانه ماهیت بیشتری را با سبک “ایده آل” پذیرفت و از سال 1923عصر آشپزخانه های مدولار را به وجود آورد.

سبک فرانسوی بر اساس طراحی های معماری آن دوره بود که اغلب با استفاده از چوب های گران قیمتی مانند چوب درخت گردو و بلوط اجرا می شدند و گاهی اوقات با سرستون ها، عاج و یا موزاییک ها تزئین شده بودند. یه طرح مناسب برای آشپزخونه های مستطیلی نصب دو طرفه یونیت ها هست که دو دیوار آشپزخونه کامل پوشیده میشن. کابینت چوبی آشپزخانه بیشتر برای کسانی که طرفدار سبک دکوراسیون داخلی هستند مناسب است. خصوصا اگر متراژ خانه کم باشد آشپزخانه اپن متراژ خانه را بزرگتر نشان داده و در توزیع نور طبیعی به قسمت های مختلف خانه موثر است. فلز استفاده شده در این کابینتها، در اثر برخورد آب با بدنه شان باعث زنگ زدگی و خوردگی می شد که اگر قسمتی از آن خراب می شد خیلی زود در اثر فشار یا حرارت در آن ها انحنا به وجود می آمد، در نتیجه تعویض کردنشان بسیار زمانبر وپر هزینه بود. بعد از اینکه طراحی انجام شد، وارد فاز اجرای دکوراسیون داخلی میشیم که انتهای مرحله طراحی هزینه کامل اجرای پروژه طبق طرح و متریال انتخابی کارفرمامحاسبه میشه.

بعد طراحی سه بعدی رو با نرم افزار تری دی مکس انجام میدیم و با ویری رندرهای حرفه ای می گیریم. اما نگران نباشید، این چسب ها بعد از تمیزکاری پاک می شوند. البته همون طوری که قبلا هم بار ها تاکید کردیم، برای اینکه این طرح ها مناسب دربیاد باید حتما از یک کابینت ساز کاملا حرفه ای کمک بگیرین. پس برای دونستن قیمت دقیق، لازمه با کابینت سازهای حرفه ای و مطمئن مشورت کنین و ازشون قیمت بگیرین. میتونین از کابینت سازهای عضو در سیستم «سلام ساختمان» کمک بگیرین. پودر لباسشویی حاوی مقدار فراوانی مواد پاک کننده بسیار قوی برای تمیز کردن چربی از روی لباسها است که برای از بین بردن لکه چربی از روی هود نیز کاربرد دارد. همانند روش قبل میتوان از شامپو فرش به همراه اسفنج، برای خلاصی از چربی کابینت ام دی اف استفاده کرد، اما نکتهای که در این جا وجود دارد این است که برای از بین بردن لکه چربی کابینتهای ام دی اف از مواد شویندهای مانند وایتکس، شیشه پاک کن و مواد شوینده الکل دار و … اما خوشبختانه تنوع بالایی از طرحها و رنگها را برای ابعاد بزرگتر میتوان انتخاب کرد. از معایب آن میتوان به قابلیت کم تعمیرات آن و پوستهپوسته شدن در صورت عدم استفاده از روکش مناسب در مقابل حرارت و شستوشو، اشاره کرد.

منبع بازسازی خانه در کرج