منبع:بازسازی خانه در کرج

ویژگی های کابینت آشپزخانه

رنگ های روشن،یکی از مناسب ترین جنس کابینت آشپزخانه برای فضاهای کوچک است. مهم ترین نکته در انتخاب کابینت این است که چه سبک کابینتی،بهترین زیبایی در ابتدا و سپس کارایی را برای منزل و آشپزخانه شما دارد.بطور کلی کابینت ها دارای دو سبک مدرن (یعنی دارای طراحی با خط های صاف و درب های براق ) و سبک کلاسیک (یعنی که شما را به یاد روم و ایران باستان می اندازد) که کابینت شما دارای ستون و سرستون های اشرافی است. امروزه کابینت های جدید معمولا بدنه ام دی اف دارند و با نوار PVC ساخته می شوند که کیفیت خوبی دارند و میتوانید با خیال راحت آن ها را خریداری کنید. تیم گریت کابینت اینجاست تا با بهترین شرایط و بالاترین کیفیت از صفر تا صد کار را مطابق سلیقه شما پیش ببرد! اجرا و ساخت کابینت آشپزخانه ممبران نسبت به کابینت آشپزخانه هایگلاس و کابینت آشپزخانه MDF سخت تر و پیچیده تر می باشد فرایند ساخت کابینت آشپزخانه ممبران، احتیاج به دستگاه CNC برای زدن طرح بر روی ورق خام ام دی اف دارد، در مرحله بعدی باید برروی این ورق ها که از قبل برش خورده است، روکش PVC کشیده شود و در دستگاه وکیوم قرار بگیرد و روکش برروی ورق وکیوم شود در انتها هم کابینت آماده نصب شود.اگر در پروسه ساخت کابینت مشکلی به وجود بیاید، تاثیر زیادی در کیفیت نهایی کار خواهد گذاشت، به همین دلیل سپردن اجرای کار به یک کابینت ساز با مهارت جزء موارد لازم و ضروری خواهد بود درغیر این صورت کار با کابینت ساز بی تبحر و بی مهارت ممکن است بعد از مدتی کابینت ها تبدیل به یک معضل بزرگ خواهد شد، همچنین صرفه جویی در ساخت کابینت ممبران و خیلی اهمیت ندادن به کیفیت باعث ضرر و زیان مالی زیاد تری می شود.

وجود دکور ها در آشپزخانه باعث میشه که بتونین وسایل دکوری خودتون رو به راحتی در معرض دید مهمان ها قرار بدید. کابینت ها کلاسیک همانند کابینت ممبران یا همان کابینت های وکیوم یا کابینت های چوب طبیعی و یا کابینت های روکش چوب، کابینت انزو هزینه های بالایی نسبت به کابینت های مدرن همانند کابینت ام دی اف مات و کابینت هایگلاس را دارند در هرحال انتخاب های متفاوتی وجود دارد که با توجه به بازار موجود، تقریبا هر سبکی که برای کابینت در ذهن شما باشد به راحتی قابل اجرا است. ایجاد فضای دنج با رنگ فندقی می تواند دکوراسیون آشپزخانه را به زیبایی خود برساند. مغزی این کابینت ها MDF خام است که بر روی آن ها ورق های براق توسط چسب و فشار با دستگاه پرس قرار می گیرند. نکتهی مثبت دیگر درمورد کابینتهای جزیرهای این است که نسبت به کابینت سرتاسری فضای بیشتری برای عبور و مرور به داخل یا خارج از آشپزخانه در اختیار شما قرار میدهند. اگر فضای کافی برای تعداد بیشتر کابینت ندارید احتمالا بتوانید با افزایش عمق و ارتفاع کابینتتان و همچنین استفاده از حداقل ۲ عدد کابینت کمدی و طراحی اکسسوری ها عمودی برای آشپزخانه تان فضا ایجاد کنید و یا کابینتی با این ویژگی ها را انتخاب کنید.

مادهای اولیهی اصلی در ساخت کابینت آشپزخانه را میتوان صفحات فشردهی چوبی دانست که برای ساخت بدنه و اتصالات بکار میروند. درمورد جنس بدنه کابینت باید بگوییم که بهتر است بدنه کابینت با مغز ام دی اف و روکش ملامینه ساخته شود. فقط مسئله اینجاست که جزیره بهتر است در وسط قرار گیرد در غیر اینصورت ممکن است خیلی جالب نباشد. درست است که کابینت هایی که زیر اپن قرار میگیرند یک فضای مناسب برای گذاشتن وسایل در اختیارتان قرار می دهند و این نکته ممکن است برای خیلی ها اهمیت زیادی داشته باشد. قطعا همه چیز یکسان نمی ماند شما میخواهید تم پذیرایی و آشپزخانه را بعد ها دوباره تغییر دهید، اما با داشتن کابینت هایی با رنگ های خیلی خاص این کار بسیار سخت است مگر اینکه کابینت ها را تغییر دهید و بحث هزینه ای آن برایتان مهم نباشد در اینصورت هر رنگ کابینتی که انتخاب کنید مناسب است. می توان این کابینت ها را رنگ کرد. تمیز کردن این کابینت ،دشوار نیست و به راحتی می توان آن را تمیز کرد.

با انتخاب رنگ و طرح متناسب با فضای منزل و رحیه خود و اعضای خانواده، میتوانید از همراهی خانواده در فضای زیبا و آرامش بخش آشپزخانه خود نهایت لذت را ببرید. کابینت ها یک مکان خوب برای گذاشتن وسایل هستند و اگر به اندازه ی کافی نباشند شما با حجمی از وسایل که روی دستتان مانده اند و فضایی برای آن ندارید مواجه می شوید. عمر بسیار طولانی دارند و مراقبت از آن ها بسیار ساده و آسان است. دلیل استقبال از آن ها دقیقا قیمت پایین تر آن ها نسبت به کابینت های چوبی بودند. بدیهی است کابینتهای مدل جدید، به دلیل تازگی که دارند، بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند، اما همیشه بهترین گزینه برای ما نیستند. کابینتهای کلاسیک که در واقع همان سبک کابینتهای سنتی هستند،کابینتهایی از جنس چوب که گرمابخش فضای آشپزخانه میشوند.بارزترین مشخصه این کابینتها خلق فضای نوستالژیک در آشپزخانه است.ویژگی بارز کابینتهای کلاسیک ارتفاع کم آنهاست اما درعوض نسبت به کابینتهای مدرن عرض و عمق بیشتری دارند.درهای این کابینتها از هم فاصلهدارند و سطح آنها برجسته است. کابینت ها هم مانند قسمت های دیگر آشپزخانه باید به طور مرتب تمیز شود، ولی حواستان باشد تمیز کردن آن ها قانون خاص خودش را دارد. این کابینت را عموما با نام شاخص بدون فریم می سازند.

منبع بازسازی خانه در کرج