منبع:بازسازی خانه در کرج

هر چیزی که در مورد کابینت باید بدونین! – شرکت معماران کارینا

یکی از انواع کابینت های باکیفیت کابینتی ست که با ام دی اف کلیاف ایتالیا ساخته می شود که می توانید در فروشگاه دکورچوب بیشتر در مورد ام دی اف کلیاف ایتالیا و ویژگی های آن آشنا شوید. تعجب نکنید، خیلی از افراد عادت دارند به جای این که روی صندلی آشپزخانه بنشینند، از کابینت به عنوان صندلی استفاده کنند. طراحان حرفه ای کابینت MDF حداکثر توجه و سلیقه را در طراحی این نوع از کابینت ها بکار برده اند. در آن زمان استفاده از کابینت های چوبی و شیشه ای با طرح های ساده نیز رواج داشت. این مدل کابینت ها رو به نام ساده یا بدون فریم هم میگن. معمولا برای آشپزخانه با ابعاد بزرگ از انتخاب دو رنگ متضاد و طرحدار در کنار هم بیشتر استقبال میشود و کمتر کابینتهای ساده و یکدست انتخاب میشوند. یکی از یراق آلات بسیار مهم که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی کابینت آشپزخانه دارد دستگیره می باشد. امروزه در ساخت انواع وسایل منزل زیبایی در کنار کیفیت قرار گرفته و نقش بسزایی در فروش دارد پس هنگام استفاده از یراق آلات نیز شما باید به ظاهر و رنگ آنها توجه بسیاری داشته باشید .

تاثیر یراق آلات کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت آن: از دیگر عوامل موثر بر کیفیت و هزینه آشپزخانه یراق آلات مصرفی است. در کابینتهای روکش چوب مغزی از جنس ام دی اف و روکش آن چوبی ست ولی در کابینتهای تمام چوب کابینت به طور کامل از چوب خالص تهیه میشود. البته کابینتهای چوبی در دو نوع کابینتهای روکش چوب و کابینت تمام چوب تولید میشوند. مراحل ساخت این نوع از کابینتها بسیار پیچیده تر از سایر انواع کابینتهاست که البته زیبایی نتیجه نهایی میتواند توجیه خوبی برای آن باشد. البته برای استفاده از آنها باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید که در مقاله “آشنایی با کابینت چوبی” به طور مفصل به بررسی آنها پرداخته ایم. البته بخشی از مراحل انتخاب کابینت سلیقه ایست و درنهایت این خریدار است که باید با بررسی انتظارات خود اقدام به انتخاب کابینت نماید. البته این مساله بدان معنا نیست که در آشپزخانههای بزرگ، نمیتوان از کابینت مدرن استفاده کرد؛ بلکه باید گفت قدرت تطبیق این کابینتها با محیط اطراف، بسیار بیشتر است. درواقع به کارگیری ماده اولیه چوب که یک ماده طبیعی و کمیاب است برای ساخت این نوع از کابینتها باعث افزایش قیمت تمام شده آن میشود. امروزه استفاده از کابینت های فلزی چندان مرسوم نیست اما به علت کاهش هزینه همچنین کم کردن وزن کلی کابینت ها،در بسیاری از آشپزخانه ها، از اسکلت فلزی کابینت استفاده می شود.

الان می توانید برای زیر کابینت ها، بالای سینک، جزیره یا داخل کشوهای کابینت نورپردازی دلخواه خود را طراحی کنید. در زمان های گذشته فضاهای مشخصی برای کابینت ها در آشپزخانه در نظر گرفته نمیشد ولی امروز از کابینت ها به صورت کشو یا کمد در فضای آشپزخانه، حمام، مکان های اداری، باشگاه ها و .. استفاده می کنند. اسکلت این نوع از کابینتها از ام دی اف و دربهای آن ورقه هایی با مغزی ام دی اف هستند که تحت مراحل خاصی قرار میگیرند. کابینت های چوبی را شاید بتوان لوکسترین و گرانقیمت ترین نوع کابینتها دانست. علی رغم ویژگیهای ایدهآلی که کابینتهای ام دی افی دارند اما به لحاظ قیمت این کابینتها قیمت مناسبی دارند. درواقع مغزی این ورق های از ام دی اف ساخته میشود که با روکشی براق پلی گلاس پوشانده میشود. در ساخت این محصول از مصنوعات چوبی استفاده شده به همین دلیل از قیمت پایینی برخوردار میباشد. زیرا این متریال در مقابل آب بسیار ضعیف هستند و نباید در مجاورت آب قرار بگیرند. این مغزی بشدت به آب حساس است و مقاومت پایینی دارد.

به دلیل کیفیت نامطلوب بعضی از فلزات، با برخورد آب به آن ها فلز به کار رفته در کابینت زنگ می زد یا بعد از مدتی سوراخ می شد. البته کابینت ممبران را اگر دارای طرح سادهتری باشد را میتوان در سبک دکوراسیون مدرن نیز به کار برد. اگر در انتخاب دو متریال ام دی اف و های گلاس شک دارید، نگران نباشید. کابینت های ام دی اف سفید یک انتخاب ایده آل برای منازلی با دکوراسیون مدرن هستند که در مقاله “کابینت ام دی اف سفید-طلایی” به بررسی آن پرداختیم. یکی از کابینت های محبوبی که در هنگام بررسی تاریخچه انواع کابینت به آن برمیخوریم کابینت ممبران است که به آن کابینت وکیوم نیز گفته میشود. به همین دلیل است که قیمت کابینتهای های گلاس عموماً بالاتر از انواع ام دی اف میباشد. با این حال، وقتی صحبت از وسایل آشپزخانه کلاسیک به میان میآید، این اقلام به دلیل حذف زوائد که دوره خاصی را تداعی میکنند، با انواع سنتی متفاوت هستند.

منبع بازسازی خانه در کرج

0 دیدگاه دربارهٔ «هر چیزی که در مورد کابینت باید بدونین! – شرکت معماران کارینا»

دیدگاهتان را بنویسید