منبع:بازسازی خانه در کرج

نکاتی که درباره کابینت باید بدانیم

اگر می خواهید هزینه کابینت آشپزخانه خود را پایین بیاورید بهتر است از سبک های مدرن یا ترکیبی های گلاس و چوب استفاده کنید. این رنگ به دلیل تم خنثی به سادگی می تواند با رنگ های دیگر هماهنگ شده و در دکوراسیون آشپزخانه فضای ایده آلی را بوجود بیاورد. هم از نظر هزینه بسیار ارزان هست و هم فضای آشپزخونتون مینیمال و ساده اما شیک میشه. کابینت چوب از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است و عمر طولانی دارد.اگر درب کابینت آسیب دیده شود امکان ترمیم و رنگ آمیزی مجدد وجود دارد.امکان حکاکی طرح مورد نظر روی درب های چوب وجود دارد. این حکاکی ها متنوع هستند و مشخصه اصلی این سبک کابینت همین ابزار و حکاکی هاست. همچنین این سبک کابینت شامل تاج در قسمت بالای کابینت هاست ،گویی که کابینت ها در یک قاب قرار گرفته اند. این ستون و گل ها در کنار کابینت ها قرار می گیرد که زیبایی بیشتری به محیط و دکور آشپزخانه شما میدهد. اگه آشپزخونه تون بزرگ هست این طرح کل فضای موجود رو به خوبی پوشش میده و گوشه های آشپزخونه برای قرار دادن میز مناسب هست. کابینت تمام چوب پس از اجرا با رنگ پلی استر یا پلی اورتان پوشش پیدا کرده .کابینت چوبی معمولاً برای آشپزخانههای کلاسیک استفاده می شود و در سراسر جهان نمونههای زیبایی از آن ساخته شده است.

حتی کوچک ترین جزئیات موجب افزایش قیمت هر متر کابینت می شوند. بسته با اینکه فضای آشپزخانهی شما چقدر است و چه میزان اسباب و اثاثیه دارید می توانید از کابینتهای کوچک استفاده نمایید. اما لازم است بدانید که بخش قابل توجهی از هزینه اضافه این نوع کابینت مربوط به اجرای رنگ پلی استر که پس از اتمام ساخت کابینت انجام می باشد. روکش بلوط و ملچ از روکش های پرطرفدار در ساخت کابینت روکش چوب هستن. کابینت چوبی دو نوع است : کابینت روکش چوب و کابینت تمام چوب. معایب کابینت چوبی: در این سبک اگر از رنگ نامرغوب استفاده شود ممکن است رنگ کدر شود یا لب پر شدن رنگ امری بدیهی است، پیشنهاد میکنم از مراکز معتبر و شناخته شده خرید کنید تا با مشکلاتی از این دست رو به رو نشوید.محدودیت نوع چوب طبیعی به دلیل محدودیت نوع درختانی که خاصیت استفاده به عنوان درب کابینت و … 1) قیمت مناسب : اولین و مهمترین مزیت خرید کابینت با روکش طبیعی، مناسب بودن قیمت آن نسبت به کابینت چوبی کلاسیک است. اما بخش های قابل رویت و درب های کابینت از ورق هایی با مغزی ام دی اف که اقدامات خاصی در آن ها اعمال شده، ساخته می شوند.روش ساخت ورق ممبران به این شکل است که، ام دی اف خام توسط دستگاه سی ان سی (CNC) حکاکی شده ،سپس تحت مکش و خلاء، روکش طرح داری از جنس پی وی سی روی ام دی خام حکاکی شده چسبانده می شود (البته تنها در یک سمت ورق این کارهای انجام می شود و سمت دیگر یک لایه از جنس پی وی سی سفید است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه، چسبانده می شود).

این نوع کابینت یکی از پیچیدهترین مراحل ساخت رو در بین سایر کابینت های آشپزخانه دارد و البته زیبایی شاخصی هم در پایان کار به آشپزخانه و محیط می بخشد. بعد از مرحله ابزار زدن درب ها در محیط ایزوله به رنگ انتخابی مشتری در می آید.در کنار این درب های نقش و نگار دار رنگ شده، ستون ها و گل هایی منبت و معرق کاری شده از جنس چوب وجود دارد. بر اساس سلیقه، چیدمان و نوع وسایل منزل می توانید از رنگ های دیگر مثل زرد، آبی، سبز، قرمز و رنگ های دیگر برای نقاشی دیوارهای و سقف خود استفاده کنید. دلیل نامگذاری کابینت انزو، به دلیل شرکت تولید کننده این نوع کابینت هست. البته به این هم دقت کنید که تحت هیچ شرایطی از جنس های گلاس ایرانی برای هیچ کجا استفاده نکنید. استفاده نکنید زیرا رنگ هایی از این قبیل در مدت زمان کوتاهی چشم را خسته خواهد کرد و دیگر آن لذتی که در روزهای اول از دکوراسیون آشپزخانهتان میبردید نخواهید برد. اما های گلاس های مات به مرور زمان خسته کننده نیستند و به راحتی لک نمی شوند. فضایی است که شما زمان زیادی را در آن میگذرانید، وعدههای غذایی را برای خود و خانواده تان آماده میکنید و حتی گاهی اوقات به همراه خانوادهتان در آنجا غذا میخورید.

بعد از سایز شدن درب ها توسط استادکار چوب ها منبت کاری و ابزار خورده میشوند و نقوش و حکاکی های کار کلاسیک به آن اضافه میشود. بسیاری از ابزار و حکاکی ها در کابینت تمام چوب کار دست استاد کاران ماهر است. کابینتهای گوشهای معمولا بددستترین انواع کابینت هستند و درآوردن یا گذاشتن ظروف در آنها کار بسیار دشواری است که باعث میشود خیلیها از خیر استفادهی این کابینت بگذرند. اگر ساختمان شما امروزی و مدرن طراحی و اجرا شده است باید از کابینت های مدرن مانند های گلاس یا ام دی اف یا ترکیب ام دی اف چوب و هاگلاس استفاده کنید. لازم به ذکر است که مانند بیشتر کابینت ها،یونیت (اسکلت) کابینت روکش چوب معمولا از جنس ام دی اف سفید ساده می باشد. تمیز کردن این لکههای روغنی از روی وسایل آشپزخانه به وسیله یک دستمال خشک و یا مرطوب، تنها منجر به اتلاف وقت و انرژی می شود. ممکن است خانه جدیدی که انتخاب می کنند نیمه آماده باشد و نیاز به تجهیز و تکمیل شدن داشته باشد، بنابراین نیاز به کابینت سازی تهران کاملا حس می شود.

منبع بازسازی خانه در کرج