منبع:بازسازی خانه در کرج

نکاتی که درباره کابینت باید بدانیم

کابینت تنوع بسیار بالایی در متریال و نحوه ساخت دارد، از این رو به هنگام سفارش کابینت با گزینه های زیادی روبرو خواهید شد که انتخاب را برایتان سخت خواهد کرد. رنگهای چشمگیر این نوع چوب در یک قطعه به لطف چوب و چوب صنوبر این نوع چوب است. از برتری های کابینت ممبران انزو نسبت به کابینت ممبران معمولی میتوان به ضخامت بیشتر ورق ام دی اف و همچنین نوع روکش آن اشاره کرد. آسیب پذیری در برابر رطوبت: بافت نرم ام دی اف که باعث می شود بعد از مدتی جای پیچ ها در اون شل شود. اگر کابینت سازی با تبحر و مهارت پایین کار شما رو اجرا کنه میتونه بعد از مدتی کابینتتون تبدیل به معضل بزرگی براتون بشه. کابینت های فلزی معمولا بعد از مدتی رنگ شان می رود و نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارند. معمولا قیمت کابینت فلزی استیل نسبت به دو مدل قبلی بیشتر بوده و حتی میتواند از کابینت امدیاف نیز گرانتر باشد. سطح استیل به خاطر انعکاس نور دائما نیاز به لکه زدایی دارد چرا قطرات و اثر چربی روی آن به خوبی نمایش داده می شود. زمان ماندگاری ادویهها مستقیماً به نوع نگهداری شما بستگی دارد. این جنس کابینت به عنوان اصیل ترین نوع کابینت شناخته شده است و پس از گذشت سالیان زیاد همچنان در فضاهای لوکس و لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد.

2- پلی اورتان چسبندگی بالایی دارد، از این رو پوشش یکدستی دارد . باز مورد دیگری که در طراحی کابینت آشپزخانه برای استفاده بهتر از فضای آشپزخانه استفاده میشود این است که در طراحی آشپزخانه، کابینت ها را تا سقف بالا برده و از فضای بالایی آن به عنوان انبار وسایلی که کمترین استفاده را دارند استفاده کنیم. 3- چوب طبیعی انعطاف پذیری بالایی در ابزار خوری دارد، در نتیجه اجرای طرح کابینت هیچگونه محدودیتی نخواهد داشت. ادویههای خشک معمولا به مدت یک سال دوام خواهند داشت. با انجام این کار قطعا ادویه تازهتری خواهید داشت. این سنگ مصنوعی دارای استحکام خوب و نگهداری بسیار آسانی است. سینیها کاربرد بسیار زیادی دارند و اگر دیگر نمیخواستید از آنها استفاده کنید، بهتر است که آن را زیر شیشههای ادویه قرار دهید تا بتوانید به طور منظم ادویهها را روی آنها بچینید و دیگر در پیدا کردن آنها دچار مشکل نشوید. اگر آنها را در شرایط ایده آل نگهداری کنید، حتی میتوانند تا سه سال هم تازه باشند.

البته این جنس کابینت ها برای خانه هایی به سبک کلاسیک هم مورد استفاده قرار می گیرند. علت آن هم این است که از 10 لایه رنگ برای پوشش سطح ام دی اف استفاده می شود و برای براقیت آن نمدزنی انجام می گردد. 1- روکش چوب در معرض رطوبت از سطح ام دی اف جدا می شود در نتیجه نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. رنگ کابینت : سطح کابینت با انواع رنگ های جلا دهنده به صورت موج نما رنگ آمیزی می گردد، در نتیجه نقوش چوب طبیعی در سطح کابینت نمایان خواهد بود. 2- با پرداخت هزینه ای کمتر می توان کابینت مشابه تمام چوب را خریداری نمود. این امر موجب کاهش هزینه نهایی کابینت نیز می گردد. دلیل استفاده از روکش چوب فقط کاهش هزینه کابینت نیست، بلکه دلایل دیگری نیز برای استفاده از روکش به جای خود چوب وجود دارد که یکی از آنها تنوع بسیار زیاد روکش در مقایسه با انواع چوبهاست.

قوطیهای مات با برچسب استاندارد هم وجود دارند که از خشک شدن و از دست دادن تازگی ادویه در طولانی مدت جلوگیری میکنند. متریال اصلی کابینت انزو هم مثل خیلی از کابینت ها، ورق ام دی اف هست. لازم به ذکر است، کابینت چوبی دلالت بر کابینتی دارد که درب آن از جنس چوب و بدنه آن از جنس ام دی اف است. این روکش از جنس پلکسی گلس می باشد. این مدل کابینت ظاهری مشابه با کابینت تمام چوب دارد، با این تفاوت که درب از جنس ام دی اف بوده و تنها سطح آن با روکش پوشانیده شده است. در طی فرایند ساخت کابینت ممبران، ابتدا با کمک دستگاه CNC برروی ورق خام ام دی اف طرح مورد نظر شما اجرا می شود. کابینت های ام دی اف مزایای زیادی دارن اما معایب اون ها خیلی هم زیاد نیست. اول از همه باید ادویه ها را به گونه ای بچینید که حتی اگر یک فرد غریبه هم کابینت شما را باز کرد، بتواند به راحتی هر ادویهای را که خواست پیدا کند. چگونه طعم ادویه را تازه کنیم؟ این قوطیها طعم و تازگی ادویهها را بهتر حفظ می کنند.

منبع بازسازی خانه در کرج