منبع:بازسازی خانه در کرج

نکاتی که درباره کابینت باید بدانیم

حتی اگر قصد بازسازی ندارید و از کابینتهای خود راضی هستید هم شناخت انواع طرح کابینت آشپزخانه برایتان مفید است تا بهترین چیدمان را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. حتی اگر جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه را بخرید ولی طراحی آن مناسب نباشد در نهایت به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. در این مدل دکوراسیون میز نهار خوری را میتوان در آشپزخانه قرار داد. رویه هایی از سنگ های کرم یا قهوه ای روشن با بدنه کابینت ام دی اف قهوه ای تیره به حس زیبایی و شیک بودن دکوراسیون آشپزخانه می افزاید. بهتر است از کفپوش هایی که ماندگاری طولانی داشته و شیاردار نباشند استفاده کرد. لازم به ذکر است که فاصله بین دو ردیف روبروی هم باید حداقل 120 سانتی متر باشد تا فضای کافی برای درب کابینت وجود داشته باشد. به همین دلیل دوست دارید تا با تغییر کابینتهای خود جذابیت را دوباره به خانه و آشپزخانهی خود بازگردانید.

کابینت آشپزخانه به دلیل سادگی که دارد، میتواند با هر نوع متریالی ساخته شود؛ چوب طبیعی، امدیاف ، هایگلاس ، پلیگلس ، پیویسی، ممبران و … محدود بودن فضای آشپزخانه و کم عرض بودن آن دلیل عمده انتخاب کابینت I شکل از انواع مدل کابینت آشپزخانه است. کابینتهای II شکل ، U شکل و جزیرهای نیز مناسب آپارتمانهای بزرگتر هستند و به عنوان مدل کابینت آشپزخانه بزرگ شناخته میشوند. سیستم آشپزخانه L ، این طرح در مورد فضاهای بزرگتر صدق می کند و برای بیش از یک نفر. رنگ سفید فضای خانه را بزرگتر و دلبازتر نشان میدهد. برای دکوراسیون خانه خود استفاده نمایید تا خانه ای زیبا تر و خاص تر داشته باشید. طراحی کابینت آشپزخانه از بخشهای مهم دکوراسیون داخلی و بازسازی خانه است. اما همچنان طرح های مختلفی جهت دکوراسیون وجود دارد. برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید نکاتی را در نظر گرفت. این مدل طراحی بیشتر برای خانههای کوچک استفاده میشود که فضای محدودی دارند. این مدل از کابینتها به خوبی توانستهاند با فرم زندگی شهری و فضای محدود آشپزخانههای امروزی هماهنگ شوند و حتی در کوچکترین آشپزخانهها نیز، کارایی دارند!

این مدل یک کابینت مدرن به حساب میآید و مخصوص آشپزخانههای کوچک است. نمایی از یک کابینت آشپزخانه با رنگ و مدل بسیار خاص و منحصر به فرد. این کابینت ها بسیار زیبا و پر جزییات هستند و از معایب آن ها تنها می توان به قیمت بسیار بالای آن ها اشاره کرد و البته مدت زمان زیاد برای آماده سازی و نصب آن ها. تنها کافیست که محلهای برش خورده چوب کابینت را پیدا کرده و آنها را کاملاً خشک و تمیز کنید. در اینجا میز یا کانتر آشپزخانه بجای اینکه در دیوارروبرو نصب شود در مجاورت دیوار قرار می گیرد که همین مسئله امکان استفاده از فضای اشپزخانه را برای بیش از یک نفر فراهم می آورد از دیگر مزیت های قابل توجه این طرح آزاد شدن گوشه های اشپزخانه است که انتخابهای متعددی را در جهت کابینت بندی در اختیار خواهد گذاشت که از آن جمله کابینت های کنجی و بهتر از آن قفسه های چرخان است که جای بیشتری برای نگهداری وسایل در اختیارخواهد گذاشت. رنگ های کم رنگ یا خنثی باعث ایجاد احساس بیماری و ناخوشی می شوند.

از نقاط قوت این طرح این است که یکی از گوشه های آشپزخانه شما آزاد خواهد بود که در صورت داشتن فضای کافی می تواند به یک میز ناهارخوری کوچک اختصاص یابد. حتی قد افرادی که آشپزی میکنند از مواردی است ک باید در ساخت کابینت آشپزخانه مورد توجه قرار گیرد. یکی از اقداماتی که برای استفاده از المانهای طبیعت در دکوراسیو.ن داخلی انجام میشود، استفاده از روکش طبیعی چوب روی امدیافهای مورد استفاده در ساخت کابینت است. بتدریج با پیشرفته شدن سطح زندگی و دستیابی به مصالح ساختمانی جدید طاقچه ها به کمدها، بوفه ها و کابینت ها تبدیل شدند و مسئله اتنخاب مواد اولیه، مورد توجه بیشتری قرار گرفت کم کم با مواجه با محدودیت منابع و قیمت بالا و سنگین چوبهای خام تولید شده یا ” ماسیو”، صنایع چوبی پیشرفت کرد و مصنوعاتی مانند MDF، نئوپان و انواع پانلها با روکش طبیعی و مصنوعی جای خود را در این میان باز کرد. آشپزخانه باید دارای نور کافی طبیعی یا مصنوعی باشد. کابینت های گلاس بهتره یا کابینت ام دی اف؟

منبع بازسازی خانه در کرج