منبع:بازسازی خانه در کرج

محبوب ترین مدل های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۱ – همشهری آنلاین

چوب، ام دی اف، فلز: کابینت های آشپزخانه در رنگ ها و طرح های متنوعی تولید می شوند. ولی در کل باید نورپردازی آشپزخانه را تغییر دهید و چیدمان کابینت ها را بهم بزنید. چون اگر یک مورد را انتخاب و اجرا کردید تقریبا راه برگشت خیلی سخت است! برای انتخاب کابینت آشپزخانه، حتما از کمک طراحان و دیزاینرهای حرفهای کمک بگیرید. اول از همه به یاد داشته باشید در صورتی که کابینت آشپزخانه خراب شد و مشکلی برایش پیش آمد، به جای این که خودتان آن را تعمیر کنید، حتما از فردی که در این کار مهارت دارد، کمک بگیرید تا مشکل به طور کامل رفع شود. توصیه می کنیم قبل از انتخاب هرکدام حتما نمونه کارها و موارد اجرا شده را ببینید. استفاده از یراق آلات بی کیفیت پس از مدت زمان کوتاهی کارایی خود را از دست می دهند. از اینرو این نوع صفحات کارایی مناسبی نخواهند داشت. همچنین اگر ورودی آشپزخانه شما کوچک است باز هم از خیر اپن بگذرید چرا که برای ورود یخچال ساید به حداقل ۷۵ سانت فضای ورودی نیاز دارید و حداقل جزیره یا کانتر مورد استفاده باید ۹۰ سانت باشد (برای قرار گرفتن دو درب ۴۵ سانت) پس اگر ورودی آشپزخانه تان کمتر از ۱۶۵ سانتی متر است از خیر آن بگذرید.

در واقع اگر بخواهید که آشپزخانهای کاملاً کلاسیک داشته باشید، توصیه میکنیم که حتماً از این نوع کابینت استفاده کنید چرا که قطعاً به نسبت سایر کابینتها مخصوصاً کابینتهای تمام چوب، ارزانتر خواهند بود. برای انتخاب کردن پایه های زیرین برای کابینت ها، ما به شما پیشنهاد می کنیم که پایه های فلزی استفاده کنید، چرا که دارای توان بیشتر و مقاومت بهتری در برابر وزن سنگین وسایل درون کابینت دارند. تاثیر جنس در کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت آن: شما می توانید از انواع برندهای موجود در بازار در سبک های مختلف از قبیل ممبران، امدیاف ،کلاسیک، مدرن و هایگلاس با توجه به فضایی که در اختیار دارید درب کابینت را انتخاب کنید. مثلا در خصوص مبلمان منزل این نکات را مد نظر داشته باشید. مبلمان زیاد در پذیرایی یا اتاق ها، خانه شما را کوچکتر نشان می دهد و حس نامرتب بودن را منتقل می کند. آشپزخانه نماد زیبایی و تمیزی و به اصطلاح قلب تپنده هر خانه است.

هر چقدر متراژ آشپزخانه بزرگتر باشد کابینت مورد استفاده آن بیشتر خواهد بود و به طبع قیمت و هزینه کابینت افزایش پیدا خواهد کرد. 5- تغییر رنگ نمی دهد و با دستمال نم دار می توان کابینت را تمیز کرد. استفاده از طرح های زیبا و استاندارد زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را دو چندان خواهد کرد. 3- سطح روکش را می توان با رنگ ایده آل رنگ آمیزی نمود. می توانید لمینت با طرح های مختلفی، شیبه طرح چوب، طرح چرم یا طرح فلزی را انتخاب کنید.لایه رویی آن ور نمی آید، خراشیده نمی شود و یا به سادگی از بین نمی رود و نیاز به پولیش کردن ندارد. همانطور که میبیند، رنگ قهوهای نه چندان تیره چوب در کنار سنگ مشکی رنگ روی کابینت و همچنین دستگیرههای مجلل طلایی رنگ، حس و حال بسیار شیک و زیبایی را به فضای آشپزخانه افزوده است. ترکیب رنگ کابینتهای کرم رنگ با سایر رنگها مانند سفید یا قهوهای تیره، حال و هوای خاصی به فضای آشپزخانه میدهد. از آنجائیکه مشتریان خرید ویلا در شمال در حال افزایش هستند، شرکتهای طراحی دکوراسیون داخلی، انواع سبکها و ایدهها را برای کابینتهای آشپزخانه اجرا میکنند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت و هزینه کابینت آشپزخانه نوع متریالی است که بهعنوان پیشخوان یا کانترآشپزخانه استفاده میکنند. استفاده از کابینت های کمدی، نیمه کمدی، دکور، شیشه و سایر المان های زیبایی بر هزینه کابینت آشپزخانه تاثیر می گذارند. مدل های کابینت ام دی اف با سایر ترکیب های رنگی! قیمت وکیوم بیش از مدل های قبلی است. در تولید کابینت کلاسیک از انواع چوب طبیعی و همچنین روکش های چوبی استفاده می شود که در برابر رطوبت تا حدی آسیب پذیر هستند به همین دلیل برای ایجاد پوشش و محافظت از بافت چوب در کابینت های چوبی از رنگ استفاده می کنند. تاثیر صفحه کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت آن: صفحات کابینت آشپزخانه در انواع مختلفی از قبیل شرکتی و دوبل در بازار موجود هستند. شما می توانید با انتخاب صحیح از فضای آشپزخانه خود حداکثر بهره را ببرید. چیدمان مبل های شما باید به گونه ای باشد که اولا همه فضاهای در دسترس برای نشستن را پر کند و از طرفی آن قدر زیاد نباشد که رفت و آمد را سخت کند. بعد از کابینت های فلزی و استیل، کابینت های تمام چوب به بازار آمد که آن ها هم مانند دیگر کابینت ها دارای مزایا و معایبی بودند.

منبع بازسازی خانه در کرج