منبع:بازسازی خانه در کرج

قیمت روز گوشی و خرید موبایل به نرخ مصوب دولتی – کوک موبایل

بهلطف حالت Night، کیفیت عکسهای ثبتشده در شب با گلکسی S21 هنوز هم جزو بهترینها در بین گوشیهای موبایل محسوب میشود. دوربین اولتراواید S21 نیز برخلاف اکثر گوشیهای هوشمند، خروجی بسیار رضایتبخشی نشان میدهد؛ هرچند به دلیل نبود فوکوس خودکار در این دوربین، قابلیت عکاسی ماکرو در دسترس نیست. امروزه تلفن های هوشمند، به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده اند. آیفون ۱۳ پرو از دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اصلی و اولتراواید ساخت سونی به همراه یک دوربین تلهفوتو ۱۲ مگاپیکسلی مجهز به لرزشگیر اپتیکال OIS با زوم اپتیکال ۳ برابری استفاده میکند. کیفیت عکسهای ثبتشده با دوربین اصلی که به لرزشگیر اپتیکال تصویر و فوکوس خودکار تشخیص فاز برای تمرکز سریع روی سوژه مجهز است، بسیار خوب ارزیابی میشود؛ در بررسی گلکسی S21 سامسونگ، رنگها طبیعی، نویز کم و جزئیات زیادی در عکسهای ثبتشده مشاهده شد. در حال حاضر از جدیدترین گوشی های بازار میتوان به گوشی S21 FE 5G سامسونگ اشاره کرد. از آنجا که قیمت گوشی میانردهی گلکسی A52 به محدودهی ۱۲ میلیون تومان نیز رسیده است، دیگر خرید آن منطقی نیست، در عوض به علاقهمندان عکاسی موبایل، مدل ۴G گوشی گلکسی S20 FE را پیشنهاد میکنیم. اگر بودجهتان به نزدیکی ۱۲ میلیون میرسد، همچنان گلکسی اس ۲۰ اف ای سامسونگ ۴G بهترین انتخاب برای دوستداران عکاسی است؛ اما اگر میتوانید برای خرید گوشی کمی بیشتر از ۱۲ میلیون خرج کنید، مدل ۵G همین گوشی پیشنهاد میشود که در ترکیب دوربینها هیچ تفاوتی بینشان نیست، اما به لطف تراشهی قویتر اسنپدراگون ۸۶۵، بدنهی گوشی کمتر داغ میکند.

پیکسل ۶ گوگل با بودجه کمی بیشتر از ۳۰ میلیون تومان، انتخاب جایگزین بسیار خوبی برای گلکسی اس ۲۱ اولترا سامسونگ است، اما در حال حاضر به صورت گسترده در بازار ایران موجود نیست. نحوه تعیین قیمت گوشیهای نرخ مصوب به این صورت است که قیمت ارزی که با استفاده از آن واردات انجام شده (این ارز از بازار آزاد توسط وارد کننده تامین میشود و بر خلاف تصورات، ارز دولتی به این کالا تخصیص نمییابد)، با ارائه مستندات اعلام میشود. در بازه ۱۳ تا ۱۸ میلیون تومان، گوشی خوبی با تجربه عکاسی درخور این بودجه سراغ نداریم؛ مگر اینکه پارامترهای دیگری نظیر کیفیت ساخت بدنه و نمایشگر برایتان مطرح باشد که در آن صورت میتوانید شیائومی می ۱۰ مجهز به دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی و دوربین اولتراواید ۱۳ مگاپیکسلی با فوکوس خودکار را برای خرید در نظر بگیرید. محصولات سامسونگ تنوع بسیاری دارند به گونه ای که با هر نیازی می توانید گوشی کاربردی خود را پیدا کنید. این گوشی از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی با حسگر IMX689 سونی، دوربین اولتراواید ۵۰ مگاپیکسلی با حسگر IMX766 سونی، یک دوربین مونوکروم ۲ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی بهره میبرد. با بودجهی ۲۰ میلیون تومان، گلکسی اس ۲۱ سامسونگ را پیشنهاد میکنیم که همانند مدل گرانتر این پرچمدار، یعنی گلکسی S21 پلاس، به سه دوربین واید و اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی، دوربین زوم ۶۴ مگاپیکسلی معروف به «تلهفوتو» و دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی مجهز است.

خواهشمند است در صورتی که تجربه کار با گوشی موبایل Galaxy S21 FE 5G سامسونگ را دارید تجربیات خود را در بخش نظرات این گوشی موبایل با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. با بودجهی ۲۰ میلیون تومان میتوانید می ۱۱ شیائومی را در نظر بگیرید که هم از S21 ارزانتر است و هم از نمایشگری باکیفیتتر و تراشهای کارآمدتر بهره میبرد. پرچمدار وانپلاس قابلیت ضبط ویدئوهای ۸K با نرخ ۳۰ فریمبرثانیه نیز دارد. آیفون ۱۳ قابلیت فیلمبرداری ۴K HDR با استاندارد Dolby Vision و نرخ بالغبر ۶۰ فریمبرثانیه را با تمامی دوربینهایش دارد. عملکرد دوربین پیکسل ۶ در فیلمبرداری نیز بسیار رضایتبخش است و ویدئوهایی با گسترهی دینامیکی وسیع و رنگهای دقیق با کیفیت ۴K و نرخ ۳۰/۶۰ فریمبرثانیه ثبت میکند. اگرچه در محیطهای بسته و کمنور، نویز عکسها بیشتر میشود و گسترهی دوربین اولتراواید هم در سطح رقبا نیست، پیکسل ۶ گوگل در حال حاضر بهترین گوشی مخصوص عکاسی برای کاربران اندروید است؛ البته به شرطی که بتوانید این محصول کمیاب و گرانقیمت را در بازار ایران پیدا کنید.

در کل، پیکسل ۶ عملکرد فوقالعادهای در زمینه عکاسی و فیلمبرداری از خود نشان میدهد و تقریبا با رقیب اصلی خود، یعنی آیفون ۱۳ پرو مکس، در یک سطح قرار دارد. در بین گوشیهای هوشمند کنونی بازار ایران، گلکسی اس ۲۱ اولترا بهترین دوربین زوم گوشی را دارد و عکسهایی شارپ با گستره دینامیکی بسیار وسیع و رنگهای زنده میگیرد. حسگر تصویر دوربین واید تقریبا دو برابر از نسل گذشته بزرگتر است و به لرزشگیر اپتیکال، فوکوس چندمحورهی خودکار با تشخیص فاز و فوکوس خودکار لیزری مجهز شده که دستدردست هم به ثبت تصاویری با جزییات و کنتراست عالی، رنگهای دقیق و فوکوس خودکار سریع و دقیق در محیطهای پرنور و بسته کمک میکنند. دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید نیز عملکرد بسیار خوبی در عکاسی منظره از خود نشان میدهد و دوربین تلهفوتوی ۴ برابری عکسهایی با رنگهای دقیق، جزئیات زیاد و گسترهی دینامیکی وسیع میگیرد. گلکسی اس ۲۱ اولترا از ۵ دوربین برای عکاسی بهره میگیرد: دوربین واید ۱۰۸ مگاپیکسلی که بهصورت پیشفرض عکسهای ۱۲ مگاپیکسلی میگیرد، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی که برای ثبت عکسهای اولتراواید بهکار میرود، دو دوربین تلهفوتوی ۱۰ مگاپیکسلی که امکان بزرگنمایی اپتیکال ۳ و ۱۰ برابری فراهم میسازند و دوربین ۴۰ مگاپیکسلی سلفی که بهصورت پیشفرض عکسهای ۶٫۵ مگاپیکسلی میگیرد.

منبع بازسازی خانه در کرج