منبع:بازسازی خانه در کرج

قیمت خرید هر متر کابینت آشپزخانه

یکی از مزایای مهم کابینت چوبی این است که 0 تا 100 طراحی و ساخت آن قابل سفارشی سازی است. اگر فرض کنیم دو تولید کننده از ماشین آلات، متریال و نیروی انسانی یکسان استفاده کنند مقایسه قیمت این دو تولیدکننده و انتخاب یکی از آنها معقول است اما وقتی کیفیت کار و متریالی که استفاده می کند متفاوت است نمی توان در مورد بالا یا پایین بودن قیمت آن ها نظر قطعی داد. کابینت در دکوراسیون آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است، زیرا علاوه بر ایجاد دکوراسیونی شیک و مدرن باید به نحوی طراحی و اجرا شود که حداکثر استفاده از فضای آشپزخانه صورت گیرد و بتوان ظرف و ظروف و وسایل مورد نیاز را در آن جاسازی کرد. کابینت پی وی سی از جنس پلاستیک فشرده است و در محیط هایی که استفاده از آب در آن ها زیاد است، کاربرد فراوانی دارد. چوب بلوط بدلیل داشتن بافت همگن، خواص رنگ پذیری زیادی دارد و جزو چوب های متراکم و مستحکم می باشد که در ساخت کابینت آشپزخانه سفید یا وایت واش کاربرد زیادی دارد. برای این که کابینت شما تک رنگ و یا دو رنگ باشد قبل از آن باید با کابینت ساز خود مشورت کنید. پروسه رنگ کاری هم زمان زیادی نیاز دارد و هم پر هزینه و بسیار حساس است که این موضوع باعث افزایش قیمت کابینت چوبی می شود.

عامل سوم که در نظر تمام مشتریان اهمیت دارد، قیمت کابینت آشپزخانه است. فرض کنید می خواهید کابینت چوبی بخرید و یک تولید کننده به شما متری 4/000/000 تومان قیمت می دهد و تولید کننده دیگر متری 5/000/000 تجربه ثابت کرده که نه می توان از قیمت پایین اولی خوشحال بود و نه از گران بودن قیمت دوم! توجه شود که کابینت هایگلاس یک کم موج را دارد و درصورتی که می خواهید سطح روکش کابینت شما مثل آینه صاف و بدون موج باشد ، از روکش پلی گلاس که کمی قیمتش بیشتر از هایگلاس است ، میتوانید استفاده کنید. اگر از کابینتهای فلزی بگذریم، که استفاده از آنها چندان مرسوم نیست، کابینت امدیاف اقتصادیترین نوع کابینت آشپزخانه به حساب میآید و قیمت آن، به عنوان قیمت پایه در نظر گرفته میشود. 2) ستون ها : استفاده ترکیبی از MDF خام، چوب و روکش چوبی، طراحی لوکس، قیمت بالا و نیاز به رنگ آمیزی از مهمترین خصوصیات سبک کلاسیک است. به علت استفاده کمتر از چوب طبیعی و جایگزینی امدیاف خام و روکش چوب بجای چوب، قیمت کابینت امدیاف با روکش چوب طبیعی حدود ۵۰ درصد ارزانتر از کابینت چوبی میباشد.

چوب راش گرجستان قیمت مناسب تری دارد، به همین جهت در ساخت کابینت چوب راش بیشتر از چوب راش گرجستان استفاده می شود. البته برای کاهش هزینه غالباٌ از ترکیب روکش چوب گردو و چوبهایی مثل راش یا بلوط استفاده میشود تا هم زیبایی کار حفظ شود و هم قیمت تمام شده کابینت کاهش یابد. به طور مثال، کابینت هایگلاس سفید با کابینت هایگلاس قهوهای بسیار زیبا خواهد شد یا کابینتهای خاکستری براق با کابینتهای آبی روشن یا آبی تیره، بسیار زیباتر میشوند. رنگهای طوسی و خاکستری جزو رنگهای سرد و پرطرفدار کابینت آشپزخانه هستند و از معدود رنگهایی هستند که هیچگاه از مد نمیاُفتند. در تولید کابینت کلاسیک از انواع چوب طبیعی و همچنین روکش های چوبی استفاده می شود که در برابر رطوبت تا حدی آسیب پذیر هستند به همین دلیل برای ایجاد پوشش و محافظت از بافت چوب در کابینت های چوبی از رنگ استفاده می کنند.

بعضی از فلزات در معرض زنگ زدگی می باشند و نگهداری آنها بسیار دشوار است که امروزه به ندرت از این نوع کابینت استفاده می شود. صفحه کابینت یکی از اجزای مهم آن است که در داخل کشور ما با استفاده از متریال مختلفی طراحی و تولید میکنند که هر یک از آنها دارای یک سری ویژگی و مزایا میباشند. متریال مورد استفاده در ساخت کابینتهای سبک رومی بطور معمول وارداتی است و شامل چوب، ام دی اف و رنگ مخصوص چوب می شود. در گذشته بیشتر طرح های سنتی و ساده به صورت تمام چوب اجرا می شد اما در حال حاضر کابینت کلاسیک مدرن با استفاده از متریال مختلفی از جمله ام دی اف خام، چوب، سنگ، شیشه و روکش چوب و رنگ های خاص اجرا می شود. از نظر ظاهری در کابینت کلاسیک از ستون و سرستون همراه با گلمنبت و تاج برجسته و دربهای ابزار خورده و طرحدار استفاده میشود درصورتیکه در سبک مدرن چنین المانهایی وجود ندارد و همه اجزاء کابینت بشکل ساده طراحی و اجرا میشود. برخلاف کابینتهای آشپزخانه امدیاف و هایگلاس که معمولاً طراحی بسیار سادهای دارند، اجزایی مانند ستون، سرستون و منبتهای چوبی در کابینت کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد تا جلوهگر سبک و معماری رومی باشد.

منبع بازسازی خانه در کرج