منبع:بازسازی خانه در کرج

طراحی کابینت آشپزخانه

کارشناسان ما در تکساز کابینت با توجه به دکوراسیون و طرح آشپزخانه به شما عزیزان بهترین موارد را برای اجرا پیشنهاد میکنند. چونکه در کابینت چوبی خبری از وکیوم کردن روکش PVC برروی مغزی ام دی اف نیست و طرح ها با دست اجرا میشه و روی اون ها روکشی به کار نمیره. کابینت های دیواری بالای گاز بهتر بود همشون با درب های شیشه دار طراحی نشن و یک یا دوتا از اون ها این درب ها رو داشته باشن. سادگی این ترکیب باعث به وجود آمدن یک فضای مدرن و شیک شده است. اگر فضای منزل شما کوچک است و جایی برای قرار دادن میز نهار خوری ندارید، می توانید قسمتی یا تمام پیشخوان را به صورت میز بسازید تا هم آشپزخانه شما بزرگتر جلوه کند و هم اینکه صاحب یک میز نهار خوری در فضای کوچک شده باشید. در کابینت های قاب دار در، لولاها و جک های کابینت به یک قاب متصل می شوند.

ورق های پی وی سی دارای طرح ها ورنگ های متنوعی هستند و نیازی به رنگ آمیزی ندارند. به طور مثال افرادی که می خواهند کابینت های شان ام دی اف باشد اما در عین حال دلشان می خواهد کابینت ها برایشان مقرون به صرفه تر تمام شود، بدنه کابینت ها را فلزی در نظر می گیرند و فقط درب ها را از ام دی اف تهیه می کنند. چسب های آب بندی برای دور تا دور سینک استفاده میشوند و فضای خالی بین سینک و کابینت را پر می کنند تا آب حتی به مقدار کم وارد چوب کابینت نشود. تعجب نکنید، خیلی از افراد عادت دارند به جای این که روی صندلی آشپزخانه بنشینند، از کابینت به عنوان صندلی استفاده کنند. این مدل از کابینتها به خوبی توانستهاند با فرم زندگی شهری و فضای محدود آشپزخانههای امروزی هماهنگ شوند و حتی در کوچکترین آشپزخانهها نیز، کارایی دارند! کابینت آشپزخانه در سه دسته کلی ممبران، تمام چوب و با روکش چوبی دسته بندی می شوند. کابینت امدیاف که به کابینت اقتصادی مشهور است، از خردهها و ضایعات چوب طبیعی تهیه شده است و به وسیلهی روکش لمینت پوشش داده میشود.

این متریال، از امدیاف خام با روکش pvc تشکیل شده است و به وسیلهی دستگاههای بسیار مدرنی به نام ماشین cnc ، همان کندهکاریهای کابینتهای کلاسیک بر روی امدیاف خام ایجاد شده و سپس روکش میشود. کابینت منحنی که به هلال یا curved نیز معروف است، از جنس امدیاف است و باعث استفادهی بهینهتری از فضای آشپزخانه میشود. فضای پشت درهای کابینت: برای استفاده بهینه از فضای پشت درهای کابینت می توانید انواع مختلف قفسه های نگهدارنده یا قلاب های مخصوص این کار را تهیه کنید. البته باید گفت که ام دی اف ها توانایی بالایی در هماهنگی با دیگر عناصر و قسمت های دکوراسیون خانه دارند و این به نوعی نقطه قوت شان محسوب می شود. البته در کابینت های فلزی که امروزه کمتر از آن ها استفاده می شود نیز امکان زنگ زدگی وجود دارد. دقت کنید که پایه های کابینت متناسب و هم اندازه باشد و در صورت نیاز آن ها را تنظیم کنید. این کابینت ها از جمله کابینت های جذاب و دوست داشتنی ای هستند که جلوه ای خیره کننده به آشپزخانه شما می بخشد.

ما ایرانی ها معمولا دوست داریم از رنگ های پلی استر برای رنگ آمیزی اون ها استفاده کنیم. طرحی که در آخر انتخاب می کنید بدون شک تعیین کننده راحتی شما در زمان آشپزی خواهد بود.قبل از هر گام مهمی بهتر است با انواع طرح کابینت آشپزخانه و مزایا و معایب هر کدام از آن ها آشنا شوید. کابینتهای مدرن، بدون هیچگونه تزئیناتی در بدنه و درها طراحی میشوند و عمدتا کشیده و بلند هستند و گاهی تا سقف امتداد دارند؛ اگر تمایل داشته باشید میتوانید آنها را به صورت یکسره از زمین تا سقف نیز سفارش دهید تا بتوانید از فضای بین دو کابینت نیز به نفع خود، استفاده کنید. کابینتهای قهوهای در کنار مقداری رنگ سفید در آشپزخانه، فضای بسیار گرم و صمیمی را در آشپزخانه ایجاد میکند. همانطور که قابل حدس است، مدلها و سبکهای کابینت آشپزخانه، فراتر از آن چیزی است که در این مقاله ذکر شد اما ما در این محتوا، به جدیدترین و رایجترین نمونههای کابینت آشپزخانه ۲۰۲۱ اشاره کردیم که دانستن آن، حتما به کارتان خواهد آمد.

منبع بازسازی خانه در کرج