منبع:بازسازی خانه در کرج

طراحی کابینت آشپزخانه

چیزی که در مورد کابینت ممبران اهمیت داره، اینه که توی پروسه ساخت کابینت اگر مشکلی وجود داشته باشه، تاثیر زیادی در کیفیت نهایی کار میذاره. این محصولات آشپزخانه ای کلاسیک و مجلل را به وجود میآوردند که تمامی چشم ها را به خود خیره میکنند. به تضاد زیبایی که بین رنگ کابینتهای سفید، کابینتها سورمهای و دستگیرههای طلایی به وجود آمده است، دقت کنید. این کابینت ها در کنار زیبایی به راحتی خش می خورند و همچنین لک پذیر هم هستند. این مقام مسئول، یکی از علل شایع برق گرفتگی در روزهای پایانی سال را عدم رعایت اصول ایمنی هنگام نظافت لوازم برقی عنوان کرد و بیان داشت: خیس شدن پریزها و اتصالات برقی و همچنین پاک کردن پریزهای برق با دستمال های نمدار و خیس نیز از مواردی است که میتواند به برق گرفتگی منجر شودکه برای جلوگیری از بروز حادثه، قطع کنتور برق مهمترین کاری است که هنگام نظافت وسایل برقی باید انجام شود. در طراحی آشپزخانه نباید گاز کنار وسایل برقی از جمله ماکروفر یا لباس شویی باشد زیرا باعث گرم شدن آنها می شود. طرح کابینت آشپزخانه را چگونه انتخاب کنیم؟ این المان دکوراتیو و کاربردی از متریال هایی نظیر چوب، فلز، هایگلاس، ام دی اف و پی وی سی و در طرح و رنگ متنوع تولید و به بازار عرضه می شود.

صفحه شرکت در دو نوع صفحه کابینت با مغذی ام دی اف و روکش ملامینه و صفحه کابینت پی وی سی با روی ملامینه می باشد. کابینتهای تمام فلزی امروزه دیگر استفادهی خود را از دست دادهاند و کابینتهای فلزی مدرن و استیل هنوز روی بورس هستند. استفاده از کابینت فلزی در ساختمان های مسکونی امروز، تقریبا منسوخ شده و در منازل تقریبا می توان گفت استفاده نمی شود . صدها کابینت ساز در سراسر ایران عضو سلام ساختمان هستند. اندازه این قسمت در قیمت متری کابینت ضرب می شود. اگر در بسیاری از پروژه های ساختمانی ببینید، هزینه تمام شده اجرای کابینت هزینه ای متفاوت تر و بیشتر از هزینه متری بوده است. اگر این آیتم ها را در محاسبه کابینت نادیده بگیرید در آخر با هزینه ای بسیار بیشتر روبرو می شوید. برای محاسبه قیمت نهایی برای کابینت باید این موارد زیر را در نظر بگیرید. همچنین براساس طراحی کابینت های آشپزخانه یا همان نقشه و پلان معماری آشپزخانه، متراژ نهایی کابینت شما محاسبه می گردد. به گزارش برنا، کابینت آشپزخانه ، مهمترین رکن یک آشپزخانه زیبا و جذاب است.

فاکتورهای مختلفی از جمله میزان نور آشپزخانه، طراحی دکوراسیون آشپزخانه که شامل طراحی نوع جنس درب های کابینت، نحوه قرارگیری وسایل آشپزخانه و طراحی اپن یا کانتر آشپزخانه تا میزان کابینت های آشپزخانه، تهویه مناسب آن ، انتخاب متریال کف آشپزخانه، نحوه نورپردازی آشپزخانه از جمله عوامل مهمی بوده است که اغلب خانم ها برایشان از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. زیرا نور را بازتاب میدهند و سبب دلباز دیده شدن فضای آشپزخانه میشوند. چیزی که در این مدل میتونه توجه ما رو به خودش جلب کنه، پنجره های بزرگ و نور زیاد فضاست. بخشی از کابینت که اطراف یخچال رو احاطه میکنه، کانتر یا کاور یخچال می گویند . کانتر یا کاور یخچال ضریب ندارد. البته کاورهایی که یخچال کامل داخل کاور قرار می گیرند از نوع یخچال های توکار استفاده کرده اند. خلاصه کلِ طول قسمت هایی که روی زمین نیاز به کابینت دارند ، کابینت های زمینی هستند.بطور کلی کابینت زمینی، شامل کلیه قسمت پایین که شامل کشو و طبقه، زیرسینک و زیرگاز رومیزی آشپزخانه که روی زمین قرار میگیرند، می شود. عرض کانتر یخچال (اندازه این بخش به موازات زمین) حدوداً ۱۰ سانتیمتر بیشتر از عرض یخچال محاسبه می شود. کابینت های زمینی، کابینت هایی هستند که پایین و بر روی زمین قرار می گیرند.

کابینت های دیواری، کابینت هایی هستند که بالا قرار می گیرند. هزینه واقعی کابینت، غالبا در اکثر مواقع بیشتر از هزینه متری می باشد. از این رو هزینه متری کابینت، معیار مناسبی برای قیمت دهی نیست. در مطلبی با عنوان معایب کابینت فلزی، ما این معایب رو به صورت کامل و مفصل بررسی کردیم و در موردشون صحبت کردیم. حال که نکاتی را دربارهی کابینت ها بررسی کردیم، می خواهیم انواع سبک های موجود برای کابینت را با هم ببینیم. اگر در طرح شما از متریال چوب یا ام دی اف خارجی یا ایرانی استفاده شود یا از چوب عادی یا از جنس های گلاس ترک یا ایرانی و یا ترکیبی، قطعا قیمت نهایی شما براساس جنس متریال کابینت می تواند حداقل متری یک یا دو میلیون و حداکثر متری 5 میلیون به بالا برای کابینت های سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک(ممبران) متفاوت باشد. به طور مثال اگر قیمت متری کابینت 3 میلیون تومان باشد، برای محاسبه کابینت دیواری، باید قیمت متری کابینت را (سه میلیون) را در 40 درصد ضرب کنید که میشه یک میلیون و دویست هزار تومان کابینت دیواری داریم.

منبع بازسازی خانه در کرج