منبع:بازسازی خانه در کرج

طراحی کابینت آشپزخانه

متریال مورد استفاده در کابینت و همچنین نوع طراحی آن دو فاکتور مهم و ابتدایی برای انواع کابینت آشپزخانه است. بهتر است که برای آشپزخانه های کوچک از کابینت ها با رنگ های روشن استفاده نمایید. چیزی که در مورد کابینت ممبران اهمیت داره، اینه که توی پروسه ساخت کابینت اگر مشکلی وجود داشته باشه، تاثیر زیادی در کیفیت نهایی کار میذاره. کابینت در دکوراسیون آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است، زیرا علاوه بر ایجاد دکوراسیونی شیک و مدرن باید به نحوی طراحی و اجرا شود که حداکثر استفاده از فضای آشپزخانه صورت گیرد و بتوان ظرف و ظروف و وسایل مورد نیاز را در آن جاسازی کرد. البته این تصور اشتباه وجود دارد که هزینه بیشتر در زمان انتخاب کابینت در واقع زیبایی و منحصر به فرد بودن را در بردارد. البته در کابینت های فلزی که امروزه کمتر از آن ها استفاده می شود نیز امکان زنگ زدگی وجود دارد. حساسیت ورق ام دی اف در برابر آب نسبت به ملامینه کمتر است اما باز هم به رطوبت حساس است. بیشتر فضای دیوار های آشپزخانه را کابینت ها اشغال می کنند بنابراین باید در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه همه دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید. زوج های جوانی که به سبک کلاسیک علاقمند هستند اغلب از نقش های کم کار کلاسیک استفاده می کنند زیرا عقیده ای به آن همه نقش و نگار بر روی کابینت های آشپزخانه ندارند.

همینطور چیدن همه وسایل روی هم برای استفاده بهینه، فضای کابینت را نامنظم جلوه میدهد؛ به همین منظور بهتر است یک قفسهبندی فلزی داخل کابینتها قرار دهید تا وسایل بهتر طبقهبندی شوند. انواع کابینت ها دارای جنس های متفاوت با شکل های مختص به خود می باشند، که برای هر سلیقه ای نوعی خاص و متنوع وجود دارد، اما اینکه کدام یک از کابینت ها مناسب بوده و چه مزایا و معایبی هر نوع از کابینت ها دارند، موضوعی است که شاید برای بسیاری از افراد سوال بر انگیز باشد. کابینت ها دارای جنس های متفاوت با شکل های مختص به خود می باشند، که برای هر سلیقه ای نوعی خاص و متنوع وجود دارد، اما اینکه کدام یک از کابینت ها مناسب بوده و چه مزایا و معایبی هر نوع از کابینت ها دارند، موضوعی است که شاید برای بسیاری از افراد سوال بر انگیز باشد، به همین منظور در مطلب امروز قصد داریم تا شما را با انواع و اقسام جنس کابینت آشنا کنیم، پس تا انتهای این مطلب جذاب و کاربردی با ما همراه باشید.

2) تنوع در طرح و رنگ : مزیت دوم این کابینتها تنوع زیادی است که در انواع روکشهای چوبی وجود دارد که به زیبایی هرچه بیشتر کابینت آشپزخانه شما میافزاید و باعث تمام چوب جلوه دادن کابینت شما میشود. این نوع از کابینت ها قادرند با هر سبک خانه ای هماهنگ شده و جلوه ای زیبا به آشپزخانه بدهند، از این رو در بین افراد خواهان بیشتری دارند. کابینت آشپزخانه های گلاس نقره ای که بخش های کوچکی از اون به رنگ سفید ساخته شده. مدل دیگری از درهای جک دار به نام درهای اتوبوسی وجود دارند که نحوه باز شدن آنها مثل در اتوبوس است و ابتدا به سمت بیرون و سپس به طرف بالا حرکت میکند. حتی اگر صفحات کابینت ضدآب باشد، باز هم نباید به طور مستقیم روی آن آب بریزید و به این شیوه کابینت را بشویید، چون در هر صورت رطوبت، عمر آن را کم می کند. • مدت زمانی که برای تمیزی و پاکیزگی کابینت آشپزخانه گذاشته می شود هم می تواند در انتخاب رنگ ام دی اف تاثیرگذار باشد.

اگر شما می خواهید از فضای کابینت های خود نهایت استفاده را ببرید بهتر است کابینت هایی با قفسه های زیاد را سفارش دهید تا بتوانید برای چیدمان ظروف و وسایل آشپزخانه نهایت استفاده از فضای کابینت ها را ببرید. در هنگام دیزاین کابینت آشپزخانه بهتر است همواره از دو رنگ مکمل استفاده کنید تا بتوانید دکوراسیون متفاوت و شیکی را در درون فضای آشپزخانه خود بوجود آورید. اما در ایران هنوز سیستم سنتی ساخت کابینت اختصاصی رایج است و تمام مراحل از اندازه گیری ابعاد آشپزخانه تا انتخاب جنس، طرح روکش، یراق آلات و … کابینت های فلزی دارای قیمت پایین تری نیز می باشند و به همین دلیل هنوز هم اسکلت کابینت ها در اکثر موارد از فلز ساخته می شود، دقیقا مانند زمانی که پول زیادی برای تعویض کابینت ها در اختیار نداریم و تصمیم میگیریم که اسکلت داخلی از فلز باشد و درب های آن از ام دی اف؛ این نوع از کابینت ها اگرچه دارای قیمت پایینتری نسبت به گونه های دیگر هستند اما پس از مدتی مجددا نیاز به رنگ آمیزی داشته و یا بر اثر قرار گیری در رطوبت امکان زنگ زدگی و پوسیدگی آنها وجود دارد.

منبع بازسازی خانه در کرج