منبع:بازسازی خانه در کرج

طراحی کابینت آشپزخانه

اما اگر بخواهیم تنها به چوب کابینت ها اشاره کنیم در ادامه آنها را برای شما توضیح می دهیم. معمولا با لولای گازور در کابینت تا ۹۰ درجه باز می شود اما در بعضی از مدل ها قابلیت باز شدن در کابینت تا ۱۸۰ درجه نیز وجود دارد. تصاویر مدل کابینت آشپزخانه و دیزاین و طراحی آشپزخانه های مدرن و زیبا را دیدید. تنوع متریال و طرحهای آن بسیار زیاد است و با توجه به سبکهای مختلف دکوراسیون میتوان گزینههای زیادی مانند کابینتهای کلاسیک و مدرن و غیره را انتخاب کرد. امروزه کابینت های مدرن و بسیار لوکس از جنس MDF طراحی و ساخته میشوند که در نوع خود مثال زدنی هستند. بدنهها در تمامی کابینتهای آشپزخانه یکسان هستند و چیزی که به کابینت مدل خاصی میدهد نوع درب آن است. مدل کابینت چه نقشی در زیبایی خانه دارد؟ کابینت های لوکس معمولا با توجه به رنگ سایر المان های آشپزخانه و خانه ساخته میشوند و معمولا سفارشی هستند. کانتر و میز منشی از مبلمانی محسوب می شوند که بیشتر به چشم می آیند زیرا یکی از مهمترین بخش های یک اداره، قسمت پذیرش آن می باشد.

البته نوع براق آن هم کم طرفدار ندارد. اگر طرفدار کارهای لوکس و لاکچری هستید و به اصالت دکوراسیون چوبی اهمیت می دهید بطور قطع کابینت کلاسیک چوبی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود اما اگر مدیریت هزینه برای شما اولویت دارد، کابینت کلاسیک با روکش چوب طبیعی انتخاب مناسبتری است. اهمیت دارد. همچنین برای هر کدام از لوازم گفته شده بهتر است جایگاه خاصی مشخص شود تا مرتب بودن آن ها رعایت شود. اگر جلوه تمیز و براق آشپزخانه برای شما حائز اهمیت است، بهتر است کابینت های گلاس سفید نقره ای سفارش دهید؛ زیرا رنگ های روشن اثر انگشت را کمتر نشان می دهند و تمیز کردن آن ها به راحتی با یک دستمال نیمه مرطوب انجام می شود. استفاده از رنگ خاکستری به خصوص خاکستری روشن و ملایم علاوه بر ایجاد فضای زیبا و آرام تاثیر به سزایی در بزرگتر نشان داده شدن فضای آشپزخانه دارد پس اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است رنگ خاکستری روشن میتواند یکی از انتخابهای مناسب برای کابینت آشپزخانه باشد. اگر نور کافی در آشپزخانه شما وجود ندارد، بهتر این است که از کابینت هایی با رنگ روشن استفاده کنید و بالعکس اگر آشپزخانه بزرگ و دلبازتر دارید، میتوانید رنگ های تیره تر MDF را انتخاب کنید.

مزیت جالب این کابینت ها این است که قبل از ساخته شدن، میتوانید طرح کابینت خود را ببینید که کمک بسیار زیادی در انتخاب طرح کابینت شما خواهد داشت. برای انتخاب نوع و طرح کابینت میتوانید از راهنمای نیروهای متخصص و کاربلد پینورک استفاده کنید. حتی شما میتوانید ببینید که نور پردازی در شرایط مختلف، کابینت آشپزخانه شما را چه شکلی میکند؟ یکی دیگر از مزایای نوع براق این است که با توجه به ساطع کردن نور، باعث پر نور کردن و در نهایت بزرگتر نشان دادن اشپزخانه میباشد. همین دلیل باعث شده که انواع طرح های آن بین مردم محبوبیت بالایی داشته باشد. لایه وکیوم شده بر روی کابینتهای ممبران باعث مقاومت این محصول در برابر رطوبت شده و از این رو به کابینتهای ممبران، کابینتهای وکیوم نیز میگویند. همچنین به دلیل استفاده از سطح براق و تنوع رنگی بالا در تهیه این نوع از کابینت، طرفداران زیادی را برای انتخاب به سمت خود جذب کرده است.

کابینت های ام دی اف دو نوع خاص در طراحی دارد که چند سالیست بسیار رواج پیدا کرده است. تعویض درب کابینت آشپزخانه به دو منظور صورت میگیرد؛ ایجاد تنوع و یا پوسیدگی درب کابینتها. با استفاده از مدلها و متریالهای مختلف برای کابینتها نظیر کابینت ام دی اف و کابینت هایگلاس و مدلهای دیگر میتوان آنرا متحول کرد که در این مطلب با موارد مهمی در این رابطه آشنا خواهید شد. مدل جدید صفحه کابینت طرح سنگ شامل چندین طرح و رنگ مختلف با تن رنگی و نقشهای متفاوت است. البته باید گفت که در فصول مختلف سال، تغییر رنگ های منزل میتواند تاثیر شایانی در زیبایی دکوراسیون داخلی داشته باشد. زیرا انتخاب رنگ نا مناسب و ترکیباتی که از نظر روانشناسی رنگ ها در تضاد هم قرار میگیرند، به شدت در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذار است. این کار (شبیه سازی) به شما کمک شایانی در انتخاب طرح کابینت خواهد کرد که البته اغلب به صورت رایگان توسط طراحان و سازندگان کابینت mdf ممبران به صورت یک خدمت ارائه میشود.

منبع بازسازی خانه در کرج