منبع:بازسازی خانه در کرج

طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه هایگلاس مدرن سفید که در تصویر بالا مشاهده میکنید، باعث پرنور شدن محیط شده است و بهترین متریال برای ساخت کابینت آشپزخانه های کوچک می باشد تمامی المان های مربوط به طراحی مدرن در این مدل بکار رفته است. • توجه داشته باشید سطوحی را که با سرکه تمیز میکنید، ابتدا با یک پارچه نمدار تمیز کنید، بعد با استفاده از یک پارچه خشک سطوح فلزی را پاک کنید. از مزایای کابینتهای آشپزخانه فلزی میتوان به مقاومت بالا اشاره نمود. ازجمله مطرحترین ویژگیهای کابینت MDF میتوان به قابلیت شستوشو و مقاومت نسبی در برابر رطوبت اشاره نمود. به منظور پیادهسازی بسیاری از طرحهای کلاسیک میتوان از کابینتهای ممبران استفاده کرد. کابینت ممبران سفید صدفی را میتوان در سبک های مختلف مدرن و کلاسیک سفارش داد. این متریال در تنوع رنگ بندی بالا و قیمت های متفاوت، در بازار وجود دارند. قیمت کابینت آشپزخانه در نوع پی وی سی اقتصادی است. وی یادآور شد: در صورت سقوط این اشیاء روی شبکه های توزیع برق، شهروندان می بایست با مرکز فوریت های برق با شماره تلفن ۱۲۱ تماس گرفته تا واحدهای اتفاقات و عملیات در اسرع وقت در محل حاضر شده و مشکل آنان را در شرایط ایمن برطرف نمایند.

پس از اتمام کار محل لکه را با آب تمیز پاک کنید و صبر کنید تا خشک شود. ترکیب رنگ خاکستری با سفید یا قهوه ای می توان ایده جذابی باشد. کابینت چوبی کلاسیک نوعی کابینت با طراحی سفارشی است که با استفاده از ترکیب چوب طبیعی و MDF خام تولید میشود. رنگ کرمی استفاده و به کار بردن رنگ کرم در کابینت های ممبران حس کلاسیک شدن آشپزخانه را دو برابر میکند. همانطور که گفته شد، با گسترش تکنولوژی، متریال های متنوعی برای ساخت کابینت به وجود آمده است. درهای کابینت به ویژه آنهایی که بالای اجاق گاز قرار دارند، بسیار در معرض چرب شدن با لکههای روغن در زمان آشپزی هستند. با در نظر گرفتن این مساله که دیوارها رنگها و جلاهای مختلفی دارند، یک روش ساده و رایج برای پاک کردن لکههای چربی از روی آنها وجود دارد. آب گازدار به سرعت میتواند لکهی چربی را از بین ببرد؛ بنابراین کف خانه را با ترکیبی از آب گازدار و آب بشویید و از درخشش آن لذت ببرید. وی، همچنین تاکید کرد: شهروندان باید از وصل مجدد برق و اتصال وسایل برقی به پریز تا خشک شدن کامل کف و دیوار آشپزخانه خودداری نمایند. یک پارچهی نرم و تمیز را در مایع فرو برده و به صورت کامل آن را آبگیری کنید.

پس از آماده شدن، این مایع به واسطهی دستگاههای مخصوصی بر روی صفحات ام دی اف پاشیده میشود. برای این کار باید یک چهارم قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب گرم ریخته و سپس یک اسکاچ نرم را به محلول آغشته کرده و لکه را با آن پاک کنید. در این مدل، تعداد زیادی کابینت بکار رفته و چندین قفسهی شیشهای به زیبایی کار اضافه کرده است. بک اسپلش بین کابینتهای بالا و میز پیشخوان است و تمیز کردن آن به همان اندازهی میزها و کابینتها اهمیت دارد زیرا در صورت عدم انجام این کار آلودگی و چربی بسیاری در این قسمت جمع میشود. پاک کردن لکههای چربی از روی مبل و فرش با استفاده از مادهی لباسشویی معمولی و سپس پاک کردن آنها با آب موثرترین روش برای از بین بردن این لکهها است. قاضی پورتصریح کرد: شهروندان باید در صورت امکان از آویزان کردن یا پهن نمودن اقلام و لوازم خود روی پشت بام ها خودداری نموده و چنانچه مجبور به استفاده از فضای پشت بام هستند، حتماً موکت ، فرش و سایر موارد مشابه را به صورت مطمئن، محکم نموده تا با وزش باد از روی بام بر روی شبکه های توزیع برق سقوط ننمایند.

اغلب افراد غذاها یا تنقلات مورد علاقهی خود را روی مبل راحتی میل میکنند و این کار باعث ریختن خرده غذا روی مبل و فرش شده و لکههای چربی را روی فرش و مبل به جای میگذارد اما خبر خوب این است که روش سادهای برای از بین بردن این لکهها وجود دارد. کابینتهای ممبران اغلب برای سبکهای کلاسیک و مجلل استفاده میشود. بنابراین در ایران استفاده از این کابینت ها به خانه های اشرافی و بسیار مجلل محدود میشه. بنابراین ممکنه زیاد به مزایا و معایب اون توجه نکنن. بنابراین نحوه طراحی ظاهری آن بستگی به دکوراسیون داخلی خانه دارد. برای مثال اگر دکوراسیون داخلی خانه شما به سبک کلاسیک باشد، کابینت هایی با متریال چوب و همراه با منبت کاری می تواند گزینه مناسبی باشد. کابینت ممبران علاوه بر اینکه زیبایی را در آشپزخانه شما به همراه دارد، از مقاوت بالایی نیز برخوردار است. علاوه بر این، هر کدام از متریالی که در بالا ذکر شد، دارای کیفیتهای خوب، بد و متوسط هستند و به همین دلیل، در مدلهای خود نیز با اختلاف قیمت همراه هستند. البته کابینت پلی اورتان بهترین رنگ در نظر گرفته شده برای این نوع کابینت ممبران است که طرفداران خاصی نیز دارد. رنگ استخوانی یکی از محبوب ترین رنگ های کابینت های ممبران هستند.

منبع بازسازی خانه در کرج