منبع:بازسازی خانه در کرج

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه تهران

فارغ از مدل کابینت آشپزخانه و طرح کابینت آشپزخانه، و اینکه کابینت مدرن باشد یا خیر، کابینتهای جدید باید جای کافی برای ظروف آشپزخانه را داشته باشند و خوشدست هم باشند و بتوان راحت ظروف را از درون آن برداشت یا گذاشت. با استفاده از این کابینت در آشپزخانه، به خوبی از تمامی فضا استفاده میشود و تنوع بالایی که در رنگ و طرح این محصول وجود دارد، هرسلیقه ای را راضی میکند. یکی از جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه، کابینت کلاسیک است. سرستون و پاخور در این کابینت ها نقش و نگار بیشتری داره و به طور کلی مجلل تر از کابینت های خارجی است. قفسه بندی های باز برای نشان دادن وسایل و دکوری های آشپزخانه هستند، درست است که باعث زیباتر به نظر رسیدن آشپزخانه می شوند اما تمیز کردن آن ها و از بین بردن گرد و غبار از روی آن ها زمان بر است. وجود ستون و گلهای چوبی منبت کاری شده یکی دیگر از ویژگی های این کابینت هاست. پس از اون نکات فنی مربوط به کابینت ها و 72 مدل متنوع کابینت آشپزخانه مثل کابینت آشپزخانه ممبران (مثلاً عکس بالا رو ببینین، نمونه کار یکی از کابینت سازهای ما در قم هست) و ام دی اف ایرانی و خارجی رو باهم میبینیم و بررسی میکنیم.

PVC هم دقیقا مثل لمینت به راحتی قابل جایگزینی است. امدیاف خام، توسط ماشینآلات بسیار پیشرفتهای به نام cnc حکاکی شده و سپس به صورت یکپارچه با روکش pvc وکیوم و پوشانده میشود. درواقع ممبران به روکش این کابینت ها اتلاق میشود که روی امدیاف بدونروکش چسبانده میشود. کابینت های طرح چوب نیز بسیار شبیه به کابینت های چوبی هستند؛ با این تفاوت که پایه آن ها از جنس چوب نیست و از ام دی اف ساخته شدهاند. یکی از جدیدترین مدل های این کابینت، کابینت طرح انزو نام دارد. در آشپزخانههای مدرن یا جزیره، فضایی از بخش خانه با آشپزخانه یکی شده است، قسمتی از کابینت به عنوان کانتر یا میز غذا خوری استفاده میشود. یکی از راههای اصلی که میتوانید جزئیات ظریف را در کابینت کلاسیک بگنجانید، در نظر گرفتن لبه میز آشپزخانه است. از نقاط قوت این طرح این است که یکی از گوشه های آشپزخانه شما آزاد خواهد بود که در صورت داشتن فضای کافی می تواند به یک میز ناهارخوری کوچک اختصاص یابد. برخی از کابینت سازان هزینه ها را اندکی معقولانه تر در نظر می گیرند اما اگر قیمت هر متر کابینت ام دی اف را ندانید گاهی با قیمت های غیر منصفانه نیز روبرو می شوید.

اما در ایران هنوز سیستم سنتی ساخت کابینت اختصاصی رایج است و تمام مراحل از اندازه گیری ابعاد آشپزخانه تا انتخاب جنس، طرح روکش، یراق آلات و … اما خوشبختانه تنوع بالایی از طرحها و رنگها را برای ابعاد بزرگتر میتوان انتخاب کرد. انواع مدلهای این محصول از مقاومت لازم در برابر نم و رطوبت برخوردار هستند، اما باز هم در صورت ریختن آب بر روی آنها باید با دستمال آن را پاک کنید. این محصولات از لحاظ ظاهر شبیه به کابینتهای چوبی و طرح چوب هستند؛ اما قیمت متفاوتی با آنها دارند. کابینتهای مدرن از لحاظ طراحی، کنده کاری روی درب، تاج و ستون ها و دیگر موارد مشابه بسیار ساده هستند؛ به همین دلیل به راحتی با هر نوع دکوراسیونی جور درمیآیند. به همین دلیل قیمت بالایی دارند. رنگ به کار رفته در کابینت انزو نیر پلی اوتان است که باعث انعکاس نور می شود. کابینت طرح انزو یک مدل کابینت جدید است که برای اولینبار توسط برند Zentique به بازار عرضه شد. 1) سبک مدرن : طراحی ساده، اجرای سریع، قیمت مقرون بصرفه، عدم نیاز به رنگ آمیزی و استفاده از ورق MDF ملامینه و هایگلس بجای چوب از مهمترین ویژگی های کابینت سبک مدرن است.

لازم به ذکر است در میان تمامی این مدلهای نامبرده، کابینت های ارزان قیمتی نیز وجود دارند که با توجه به بودجه افراد تهیه و تولید میشوند؛ اغلب این کابینتها فلزی هستند. این محصولات آشپزخانه ای کلاسیک و مجلل را به وجود میآوردند که تمامی چشم ها را به خود خیره میکنند. تمامی ویژگی های مثبت کابینت های ممبران و گلاس در این محصول جمع شده و با نهایت سلیقه و دقت طراحی و تولید میشوند. در واقع اگر فردی به طرح های اصیل ایرانی و حکاکیهای محلی علاقه دارد، به راحتی قادر به سفارش این محصول است. ام دی افها از خردههای چوب غیر قابل استفاده تشکیل شده و هیچ ضرری برای محیط زیست ندارد و برای تولید این محصول نیازی به قطع درختان نیست. همچنین روکش به کار رفته برای این کابینت ها از جنس ورقه ای پلکسی است که درخشندگی خاصی را به محصول میدهد و به زیباتر شدن کابینت ها کمک میکند. روکش کابینت هایگلاس در حقیقت لایهی نازکی به نام پلی گلاس و پلاستیک بوده و دارای ظاهر به نسبت شفاف و شیشه مانندی میباشد. این روکش ها از ورقه ای ونیل هستند.

منبع بازسازی خانه در کرج