منبع:بازسازی خانه در کرج

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه مدرن • مجله تصویر زندگی

در این تصویر کابینت هایگلاس سفید نقره ای با قسمت هایی به رنگ بادمجانی می بینید معمولا بادمجانی رنگی است که کمتر در کابینت های اطراف دیده می شود و جزء رنگ های خاص و کم کاربرد به حساب میاد. کابینتهای گوشهای معمولا بددستترین انواع کابینت هستند و درآوردن یا گذاشتن ظروف در آنها کار بسیار دشواری است که باعث میشود خیلیها از خیر استفادهی این کابینت بگذرند. سرستونها و پاخور این مدل از کابینت آشپزخانه بسیار پرکار بوده است و حال و هوای کلاسیک زیبایی به فضای آشپزخانه میبخشد. در حال حاضر اتصال آشپزخانه با اتاق پذیرایی باعث شده است که طراحی آن ها متناسب با یکدیگر انجام شود. کابینت کمدی، کابینت هایی هستند که از زمین شروع شده است و تا کابینت بالایی بدون شکست ادامه پیدا کرده است.در شکل بالا و پایین یک نمونه کابینت کمدی که داخل اون فِر و مایکرویو کار شده رو مشاهده میکنید. اگر در طرح شما از متریال چوب یا ام دی اف خارجی یا ایرانی استفاده شود یا از چوب عادی یا از جنس های گلاس ترک یا ایرانی و یا ترکیبی، قطعا قیمت نهایی شما براساس جنس متریال کابینت می تواند حداقل متری یک یا دو میلیون و حداکثر متری 5 میلیون به بالا برای کابینت های سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک(ممبران) متفاوت باشد.

همچنین قیمت کابینت ممبران در مقایسه با قیمت کابینت ام دی اف بیشتر است. اندازه استاندارد کابینت زمینی به عمق ۶۰ سانتیمتر و ارتفاع ۹۰ سانتیمتر است. علاوه بر این موارد ابعاد کابینتهای کوچک عمق کمتری دارد اما سایز استاندارد باید برای آنها در نظر گرفته شود تا بتوان از آنها استفاده کرد. هم از نظر هزینه بسیار ارزان هست و هم فضای آشپزخونتون مینیمال و ساده اما شیک میشه. در این مدل خاص از کابینتهای آشپزخانه، رنگبندی بسیار زیبا با نورپردازی منحصر به فرد همراه شده است. فاکتورهای مختلفی از جمله میزان نور آشپزخانه، طراحی دکوراسیون آشپزخانه که شامل طراحی نوع جنس درب های کابینت، نحوه قرارگیری وسایل آشپزخانه و طراحی اپن یا کانتر آشپزخانه تا میزان کابینت های آشپزخانه، تهویه مناسب آن ، انتخاب متریال کف آشپزخانه، نحوه نورپردازی آشپزخانه از جمله عوامل مهمی بوده است که اغلب خانم ها برایشان از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. یکی از مهم ترین موارد برای زیبایی یک خانه، طراحی مناسب آشپزخانه متناسب با سبک و رنگ های دکوراسیون داخلی منزل شما است. البته انتخاب رنگ مناسب با مبلمان خانه و دیوارها ،برای این کابینت ها نیز بسیار مهم است. علاوه بر هزینه مقرون به صرفه، کابینت های MDF طرح ها و مدل های بسیار زیادی دارد که بسته به طراح آن ، مدلها متفاوت هستند.

سعی کنید در کابینت های پروفیل از HPL کرکره ای استفاده نکنید، زیرا اگر آلودگی و روغن موجود در آشپزخانه به شیار کرکره ها نفوذ کند، تمیز کردن آن بسیار دشوار یا گاهی غیرممکن است. در این تصویر هم میبینین که آشپزخانه کاملا لاکچری و اشرافی است. در پایان هم اشاره ای به قیمت کابینت آشپزخانه میکنیم یک راهنمای مناسب برای قیمت گیری کابینت داشته باشین. همچنین قیمت این کابینت ها از کابینت های ام دی اف گران تر است. پلی گلاس ها از هایگلاس ها ضخیم تر و باکیفیت تر هستند و قیمت بالاتری نسبت به ورقه های ام دی اف چوبی و هایگلاس دارند. برای طراحی کابینت و ساخت آن شما می بایست به کیفیت متریال آن توجه کنید که معمولا هر چه متریال با کیفیت تر باشد هزینه آن بیشتر است و هزینه ی کم تر معمولا موجب ساخت یک کابینت بی کیفیت خواهد شد. کابینت ویترینی، معمولا بخشی از نما آشپزخانه است که اجناس دکوری داخل آن قرار می گیرد. کابینتهای کلاسیک،به دلیل اینکه معمولا تاج، دستگیره و طرحهای پر جزئیات دارند منجر می شود که نمای آشپزخانهتان لوکس و اشرافی گونه شود. این آشپزخانه برای راحتی و کارآمدی نیاز به اپن جزیره دارند.

ارتفاع استاندارد برای کابینت دیواری ۷۰ سانتیمتر است. اگر بر روی کابینت شما لکه ای ایجاد شده است که با هیچ چیز پاک نمی شود، شما می توانید برای پاک کردن آن از تینر استفاده کنید. به طور مثال اگر 5 متر طول دیوار دارید، ضرب در یک میلیون و هشتصد هزار تومان می شود و در نتیجه قیمت کابینت زمینی شما برای 5 متر می شود، 9 میلیون تومان. به طور مثال اگر 5 متر طول دیوار باشد، ضرب در یک میلیون و دویست هزار تومان می شود و در نتیجه قیمت کابینت دیواری شما برای 5 متر می شود، 6 میلیون تومان. به طور مثال اگر قیمت متری کابینت 3 میلیون تومان باشد برای محاسبه کابینت زمینی، باید قیمت متری کابینت را (سه میلیون) را در 60 درصد ضرب کنید که میشه یک میلیون و هشتصد هزار تومان کابینت زمینی داریم. خلاصه کلِ طول قسمت هایی که روی زمین نیاز به کابینت دارند ، کابینت های زمینی هستند.بطور کلی کابینت زمینی، شامل کلیه قسمت پایین که شامل کشو و طبقه، زیرسینک و زیرگاز رومیزی آشپزخانه که روی زمین قرار میگیرند، می شود.

منبع بازسازی خانه در کرج