منبع:بازسازی خانه در کرج

شیوه صحیح نگهداری و استفاده از ادویه که نمیدانستید

طراحی کابینت آشپزخانه U شکل برای آشپزخانه هایی با مساحت متوسط ایدهآل است. برای کابینت آشپزخانه کوچک ، طراحی ال “L” شکل بهترین انتخاب است. در کنار کابینت آشپزخانه هایگلاس معمولاً طراحان دکوراسیون داخلی، کابینتهای استیل را پیشنهاد میدهند که البته این نوع کابینتها رنگ تیرهتری داشته، اما طراحی را به سبک مینیمال تغییر میدهند. یک نوع آن که کابینت هایگلاس و نوع دیگر آن به کابینت آشپزخانه ممبران معروف است. بطور کلی میتوانیم بگویم کابینت انزو از لحاظ ظاهری ترکیبی از کابینت ممبران و هایگلاس سفید است.از لحاظ قیمت کابینتهای انزو گرانتر از کابینتهای ممبران هستند. مدل کابینت ممبران سفید صدفی در اغلب خانه های سبک کلاسیک به چشم می خورد. به عنوان مثال بهترین رنگ برای این مکانها ترکیب رنگی از سفید و طوسی، سفید و طلایی، نسکافهای و رنگهای فانتزی است. کابینت “هایگلاس” در طراحیهای مدرن، انتخاب بسیار عالی است که علاوه بر زیبایی چشم نواز، دارای کیفیت مثال زدنی نیز هست. کابینت کلاسیک دارای ویژگیها و انواع مختلفی است که در ادامه به این موارد بیشتر خواهیم پرداخت. طراحی کابینت دو طرفه به این معناست که دو ضلع موازی آشپزخانه از کابینت استفاده می شود. معمولاً توصیه میشود که به جای استفاده از شیشههای رنگی با ظاهر شفاف، از قوطیهای مات برای نگهداری ادویه استفاده کنید.

رنگ نیم پلی استر رایج ترین رنگی است که برای کابینت مورد استفاده قرار می گیرد. مدیریت نورپردازی و رنگ آمیزی در این فضا ضروری است. این استانداردها در طی سالیان به دست آمدهاند و باعث میشوند تا دید دقیقی از آنچه میخواهیم داشته باشیم. آنچه با عنوان کابینت جزیره میشناسند شباهت زیادی با کانتر دارد. آنچه اغلب مردم با عنوان متریال ساخت کابینت می شناسند، در واقع جنس ساخت روکش است و کمتر از مغزی اطلاع دارند. منظور از کابینت پلاستیکی در واقع همان PVC یا پلی وینیل کلراید است. ورق های PVC از زمانی که به بازار آمده تحولی عظیم در ساخت قفسه هایی با دوام ایجاد شده است. جایگزین روکش چوب طبیعی، ترکیباتی با چگالی متفاوت است که با نام نئوپان ، ام دی اف و HDL شناخته می شود. نئوپان از خرده چوب های بسیار ریزی ساخته می شود که به صورت فشرده درآمده و تخته نئوپان را تشکیل می دهد. کابینت های آشپزخانه ساخته شده از چوب MDF که با استفاده از پرس تحت خلا یا وکیوم تشکیل شده اند، به همین دلیل از مقاومت و دوام بالایی برخوردار بوده و نسبت به دیگر کابینت های ام دی اف قیمت بالا تری دارند. مغزی، همان متریالی است که لایه داخلی را تشکیل می دهد و روکش ، لایه بیرونی است.

سلیقهی مشتری و بودجهی مالی که قرار است برای کابینتها در نظر گرفته شود. سه دسته کلی بر اسا جنس مغزی در ساخت انواع کابینت می توان در نظر گرفت: فلز، چوب و پلاستیک. جنس کابینت آشپزخانه را در دو دسته جداگانه می توان بررسی کرد. جنس کابینت در دو بخش مغزی و روکش به صورت جداگانه بررسی میشود. کابینتها امروزه در دو مدل تک رنگ و دو رنگ در بازار وجود دارند، کابینت تک رنگ، رایج ترین نوع کابینت به شمار میروند؛ اما از نظر جذابیت، کابینت دو رنگ زیبا تر بوده و جلوه بیشتری دارد. 3) سبک کلاسیک : استفاده ترکیبی از MDF خام، چوب و روکش چوبی، طراحی لوکس، قیمت بالا و نیاز به رنگ آمیزی از مهمترین خصوصیات سبک کلاسیک است. مقاومت MDF از نئوپان بیشتر و از HDF کم تر است. کابینت نئوپان مقاومت کمتری نسبت به MDF دارد و قیمت ارزان تری نیز خواهد داشت. کابینت فلزی با ورق گالوانیزه هم با اینکه مقاومت بالاتری نسبت به کابینت ورق سیاه در برابر رطوبت دارد اما باز هم در برابر کابینت استیل حرفی برای گفتن ندارد! در صورتی که از ورق PVC به جای MDF در آشپزخانه استفاده شود، قفسه ها کاملا ضد آب و ضد خش خواهد بود.

تغییراتی را انجام بدهید که برایتان مهمتر است و در زیبایی خانه تأثیر چشمگیری دارد. همان مزیتها را دارد علاوه بر اینکه امکان دسترسی به سه یا حتی چهار طرف آن وجود خواهد داشت. مدرن بودن کابینت نوع ممبران به این معناست که نقوش در نظر گرفته شده بر روی آن سادهتر بوده و حتی رنگهای بکارگیری شده نیز ساده خواهند بود و معمولاً سایهای در آنها دیده نمیشود. برای ساخت مدل کابینت ام دی اف از خرده چوب هایی استفاده می شود که طی فرآیند خاصی، پرداخت و فشرده شده و به صورت ام دی اف خام در می آید. در سبک ساخت کابینت آشپزخانه مدرن تفاوت هایی با دیگر سبک ها وجود دارد. کابینت جزیره به هیچ کدام از کابینت های دیگر آشپزخانه اتصالی ندارد. از طرف دیگر به علت وجود روکش PVC نیاز نیست همانند کابینت های چوبی هر از گاهی برای جلای کابینت از رنگ یا روغن استفاده کنید و تنها با یک گرد گیری ساده می توانیم همیشه از رنگ ثابت کابینت خود لذت ببرید. انواع کابینت آشپزخانه امدیاف بافتهایی شبیه به چوب طبیعی دارند و رنگ آن از سفید، خاکستری و قهوهای تیره و روشن متغیر است. همچنین فاکتورهای مهمی مانند رنگ و نورپردازی در نظر گرفته می شود.

منبع بازسازی خانه در کرج