منبع:بازسازی خانه در کرج

شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

استفاده از رنگ پلی اورتان بعنوان رویه این نوع کابینت آشپزخانه، باعث می شود تا تنوع رنگ بسیار زیادی در کابینتهای پلی اورتان یا پولیشی وجود داشته باشد. همچنین معمولاً از رنگ سایه سفید یا رنگهای سایه چوب برای رنگ آمیزی آن استفاده می شود تا طرح و نقش روکش چوب آن همچنان در نمای کابینت ممبران قابل رویت باشد. تفاوت دیگر آنها این است که کابینتهای پلی اورتان با استفاده از رنگ پوشانده می شوند اما کابینتهای ممبران با استفاده از روکش مصنوعی یا طبیعی چوب پوشانده می شوند. نکته بسیار مهم در رابطه با کابینتهای هایگلاس این است که امکان اجرای طرح های برجسته یا حکاکی شده بر روی نمای ورقهای هایگلاس وجود ندارد. هر مقدار طرح کابینتها و کنده کاری، حکاکی و تراشکاری و یا طرح برجسته کابینتها بیشتر و پیچیده تر باشد هزینه تراشکاری یا سی ان سی آن بیشتر خواهد شد و در نتیجه قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه مورد نظر بیشتر می شود.

سعی کنید تا آن جایی که می توانید وسایل سنگین خود را در کابینت ها نگذارید، چرا که طبقات کابینت، توانایی وزن های بیش از حد را ندارند و ممکن است این طبقات ترک خورده یا بشکنند. کیفیت ورقهای هایگلاس را میتوان با بررسی مقدار موجی که در اثر تابش نور بر روی آن دیده می شود سنجید. قیمت این کابینتها نسبت به کابینتهای ملامینه، گلاس و ممبران روکش مصنوعی که در بالا بررسی شد، بیشتر است. کابینت ممبران از کابینتهای ملامینه و گلاس گرانتر است. مغزی این متریال معمولاً از جنس ام دی اف و رویه آن از یک لایه روکش از جنس پلاکسی گلاس است. ام دی اف رایج ترین متریالی ست که در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می شود و کاربرد های فراوانی در دکوراسیون داخلی منزل و ساخت مبلمان،کمد دیواری، انواع میز و سایر لوازم چوبی منزل دارد.کابینت ام دی اف،پرکاربردترین متریال رایج در ساخت کابینت آشپزخانه است.

بنابراین بسته به طراحی داخلی منزل و آشپزخانه آن و سلیقه مالک، میتوان میزان براق بودن یا مات بودن رنگ کابینتها را مشخص نمود. اصطلاح ممبران برای کابینتهایی استفاده می شود که بر روی آنها ابزار و طرح های کلاسیک حکاکی شده باشد و با استفاده از روکش های مصنوعی یا طبیعی پوشانده شوند. در این نوع کابینت امکان اجرای روکش طبیعی وجود ندارد مگر در شرایطی که پیش از حکاکی سطح ام دی اف، روکش طبیعی چوب بر روی کل سطح ورق چسبانده شود که در نهایت پس از حکاکی، در بخشهای حکاکی شده و عمیق، طرح چوب تراشیده شده و تنها بر روی بخشهای مسطح اولیه، روکش چوب باقی خواهد ماند. در مقاله “چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی” انواع چوبهای طبیعی که برای ساخت بخشهای مختلف دکوراسیون داخلی و کابینتهای آشپزخانه استفاده میشود، نام برده شده و بطور کامل معرفی شده است. مدلی که توسط کابینت ساز های داخلی ساخته شده و واقعا طراحی مناسب و خوبی داره. قطعا ساخت کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت ها در طراحی فضای داخلی منزل است. سعی کنید مواردی را انتخاب کنید که هماهنگ با ساختار و مدل کلی منزل و آشپزخانه شما باشید. اگر قصد ندارید کابینت های خود را عوض کنید احتمالا باید از یک کابینت ساز بخواهید تغییراتی در کابینت های فعلی شما ایجاد کند.

پس از آن میتوانید با استفاده از یک دستمال مرطوب آن را پاک کرده و با پارچهی تمیز خشک کنید. اگر به دنبال رنگ های متنوع و شاد هستید جنسی را انتخاب کنید که بتوانید رنگ های شاد مد نظرتان را بر روی آن ها پیاده کنید. در تمامی موارد کابینتهای نئوکلاسیک رنگهای پولیشی را میتوان به عنوان بهترین محصول در نظر گرفت چرا که این کابینت با بهرمندی از مزایای فوقالعاده خوبی چون مقاومت و کیفیت و درخشندگی، محصولی با دوام و جذاب را برای مشتری حاصل خواهد کرد. سادگی نهفته در کابینت مدرن ، باعث میشود آشپزخانههای کوچک و کمنور، خلوتتر و بزرگتر به نظر برسند و نور، قدرت بیشتری برای خودنمایی داشته باشد. این نوع کابینت به دلیل وجود چوب درخت هیکوری دارای ظاهری بسیار متضاد است. در نهایت با قرار دادن این قطعات داخل دستگاه های مخصوصی با استفاده از ایجاد مکش و خلاء، روکشی از جنس پی وی سی با طرح چوب بر روی ام دی اف در سمت روی آن که حکاکی شده است چسبانده (وکیوم) می شود. شما باید ادویهها را داخل کابینت خشک و خنک نگه دارید . در اوایل قرن بیستم ، ارگونومی با طراحی نقشه های آشپزخانه ، نقش اصلی را ایفا کرد.

منبع بازسازی خانه در کرج