منبع:بازسازی خانه در کرج

راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه

از دهه ۱۹۱۰ نوعی مبلمان مجزای گنجه مانند به نام کابینت هوزیر (Hoosier) برای جاسازی وسایل آشپزخانه و مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفت. ممبران این روزها خیلی مورد توجه خانواده ها قرار گرفته و خیلی ها حتی با آشپزخونه های کوچک هم خواهان این مدل هستن. از جمله کابینت های فلزی، ام دی اف، هایگلاس و پلی گلاس. همچنین طبق آمار در مقایسه ام دی اف و هایگلاس، موارد زیر می تواند به شما کمک کند. کابینت آشپزخانه اصلی ترین عنصر در آشپزخانه بوده و طراحی کارآمد آن تحول عظیمی در محیط زندگی تان ایجاد می نماید. شاید بتوانیم با کاغذ دیواری یا چوب دیگری آن زیبایی را ایجاد کنیم. ما دوست نداریم برای افراد جنس و محصول بی کیفیت طراحی و اجرا کنیم. ویژگی مشترک بین این مدل با مدل های قبلی کابینت های بدون دستگیره می باشد که اصولا در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن از این ایده استقبال بسیاری می شود که هم ساده و هم شیک می باشد البته در این کابینت ها بخشی از بدنه به گونه ای طراحی می شود که بتوانیم از آن به عنوان دستگیره استفاده کنیم.

کابینت نیمه سفارشی به صورت پیش ساخته نیست، بلکه بعد از سفارش در کارگاه ساخته می شود. در صورتی که ممبران در یک کارگاه بی کیفیت تولید شده باشد، ممکن است در اثر مرور زمان روکش از مغزی جدا شود . کابینت روکش چوب طبیعی بسیار خوب است و یکی از بهترین گزینه ها در بازار است. به طور معمول انتخاب رنگ در سبک کلاسیک محدودتر است و از طرفی دیگر معمولا استفاده از رنگهای سفید و رنگهای طرح چوب در این طراحی بیشتر به چشم میخورد. نوارهایی که دارای ضخامت ۱ میلی متر هستند، در بیشتر مواقع برای طبقات داخلی کابینت ها استفاده می شود و ورقه های دو میلی متری برای درب های کابینت ها که به محافظت بیشتری احتیاج دارد کاربرد دارند. اگر به دنبال راهکارهای طراحی و دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و همچنین بزرگ نشان دادن خود هستید، می توانید مقاله 11 روش آسان برای بزرگتر نشان دادن خانه و آپارتمان را مطالعه کنید.

طراحی داخلی آشپزخانه هرچقدر مدرنتر و زیباتر باشد، بر روی کل خانه تاثیر گذارتر خواهد بود. در آشپزخانه های کوچ از رنگهای روشن با ترکیب ملایم استفاده می شود تا خطوط کمتر دیده شود و فضا بزرگتر جلوه کند اما در آشپزخانه های بزرگ از رنگهای تیره و متضاد در طراحی استفاده می شود و دست سازنده باز است. اگر ساختمان شما به سبک کلاسیک طراحی شده است، یکی از بهترین متریال ها برای آن کابینت ممبران است.این کابینت ارزان تر از کابینت تمام چوب است اما میتونه نمایی کلاسیک و مشابه با کابینت چوب برای شما ایجاد کند. یکی از معایب کابینت های ممبران این است که اگر به درستی طراحی و اجرا نشود و همچنین به درستی رنگ نشود قطعا زیبا نخواهد بود. روکش ممبران در اجرا اغلب باید به درستی اجرا و رنگ شود. با تغییر دکوراسیون آشپزخانه تنها با تعویض درب کابینت، حدود 75 درصد هزینههای شما کاهش پیدا میکند و روند سریعتری برای اجرا پیش روی شما قرار دارد. سینیها کاربرد بسیار زیادی دارند و اگر دیگر نمیخواستید از آنها استفاده کنید، بهتر است که آن را زیر شیشههای ادویه قرار دهید تا بتوانید به طور منظم ادویهها را روی آنها بچینید و دیگر در پیدا کردن آنها دچار مشکل نشوید.

این نوع سبک های کابینت، با علت داشتن خطوط نرم و جزئیات ظریف، سادگی طرح های کلاسیک در عین بهره بردن از ظرافت کارهای سبک کلاسیک، طراحی بسیار شیک و لوکس هستند. های گلاس قیمت بیشتری نسبت به MDF دارد ولی زیباتر است! بعضی از فروشگاههای عرضه کننده کابینت هزینه نصب آن را هم ضمن قیمت کابینت دریافت میکنند. پس از مدتی تولید کنندگان و مشتریان متوجه شدند که استفاده از چوب هم معایبی دارد. اما در واقع روش ساخت هر دو کابینت تفاوت چندانی با هم ندارد. قیمت و هزینه تمام شده واقعی کابینت، بسیار متفاوت از قیمت متری می باشد که کابینت ساز ها به مشتری ارائه می کنندو اما وقتی کارفرما و مشتری از کابینت ساز قیمت می خواهد، به شما قیمت متری می دهند. اپن ها به دو دسته اپن جزیره ای و اپن کانترتقسیم بندی می شوند، کانتر از یک سمت به دیوار و از سمت دیگر با ورودی آشپزخانه قرار گرفته است اما جزیره برای آشپزخانه و ورودی به وجود میاورد و معمولا در مرکز ورودی آشپزخانه قرار گرفته و به همین دلیل دو ورودی برای آشپزخانه تان ایجاد می کند. یه کابینت مستقل میتونه یه شکل یه میز دایره یا مربع وسط آشپزخونه قرار بگیره.

منبع بازسازی خانه در کرج