منبع:بازسازی خانه در کرج

در طراحی کابینت آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

ممکن است برخی از شما از اجاق های گاز توکار استفاده کنید و در این مورد حتما به یاد داشته باشید تا صفحه رویی کابینت خود را با لبهی گاز خود یکی کنید. کابینت سازها برای جلوگیری از این اتفاق، مرحله لبه چسبانی کابینت را انجام می دهند. این مرحله به عنوان آخرین مرحله ساخت کابینت در نظر گرفته می شود. مزارع بامبوی زیادی وجود دارد که این چوب را روزانه به شرکت های سراسر دنیا می رساند. محاسبه کردن اندازه برش کاری های کابینت مرحلهای است که باید به آن دقت و توجه بسیار زیادی شود. البته عوامل دیگری در انتخاب رنگ کابینت تأثیرگذار هستند از جمله توجه به ابعاد آشپزخانه، نورگیر بودن یا نبودن آن و نحوه نورپردازی فضا. کابینت آشپزخانه محسوب می شوند و در ساخت آن از چوب های اصلی همچون چوب گردو، بلوط، افرا، صنوبر و کاج استفاده می شود. در طراحی این سبک تا حد امکان از قرینه سازی استفاده میشود و معملا سعی بر این است تا تمامی دیوارها پوشش داده شوند.

با به خاطر سپردن این اصول از طراحی کابینت آشپزخانه، راحت تر از قبل می توانید برای انتخاب کابینت خود تصمیم بگیرید و زیبایی را به خانه رویایی تان ببخشید! ارتباط مستقیم آشپزخانه با محیط نشیمن را سبب می شود. نصب یک ردیف کابینت های مدرن در محیط پخت انتخاب مناسب و جالبی می باشد. در این دهه اروپایی ها با استفاده از موادی با کیفیت و دوام بیشتر در طراحی کابینت های توکار پیشقدم شدند و سبکی از کابینت های بدون قاب را عرضه کردند که یادآور طراحی مکتب باهاوس (Bauhaus ) بود. این کابینت ها در واقع از نوعی پلاستیک مصنوعی به نام اکریلیک استفاده شده که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. فلز، پلاستیک و چوب تهیه شده اند. همچنین رنگ های چوب طبیعی در طراحی آشپزخانه مدرن و معاصر همیشه خوب عمل کرده و رنگ و بافت مدرنیته را به فضا می بخشند. بنابراین سالم بودن آن به معنای سالم ماندن کابینت شماست. اینجوری حتی با وجود کوچک بودن آشپزخانه، شما مشکلی بابت جا دادن وسایل خودتون ندارین. درست است که کابینت ها توانایی و مقاومت خوبی در برابر وسایل سنگین دارند، اما هر چیزی عمری دارد، و شما با این کار عمر کابینت های خود را کوتاه تر می کنید.

این دسته از صفحات نیز جزء صفحات مصنوعی هستند که عمر طولانی دارند ولی از طرف دیگر، هزینه آنها بسیار بالا است. قیمت کابیت ها براساس هر متر از کابینت محاسبه می گردد. کابینت فلزی نوع اول و دوم قیمت پایین تری نسبت به کابینت استیل دارند. یک آشپزخانه کاملا حرفه ای با کابینت های استیل. در این مرحله، کابینت ساز آن ها را تمیز کرده و لکه های موجود را با موادی خاص تمیز می کند. حتما به یاد داشته باشید که زیر کابینت ها محل ریختن مواد غذایی است. در این تصویر، جزئیات کابینت به خوبی قابل مشاهده است. استفاده از کابینتهای فلزی تقریبا منسوخ شده است. از دیگر محاسن کابینت ممبران این است که به دلیل روکش pvc کشیده شده بر روی آن، آب به درون بافت آن نفوذ نمیکند و یک کابینت ضد آب به حساب میآید، همچنین این متریال در همهی سبکهای کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک قابلیت طراحی و اجرا را دارد. دستگیره ها باید هم با سبک آشپزخانه (مدرن، کلاسیک، سنتی) مطابقت داشته باشند. همان طور که از نام آن مشخص می باشد منظور از سوارخ زنی در کابینت، ایجاد کردن سوراخ هایی است که کابینت ساز بتواند میخ ها و ریل های کابینت را درون آن قرار دهد که این مرحله با توجه به طرح نهایی صورت می پذیرد و بعد از اتمام این مرحله، تغییر طرح می تواند خسارتهایی به همراه داشته باشد.

این ایده و نظر طراح شماست که چگونه و از چه وسایلی استفاده کند. معمولا بهتر است در کابینتهایی که عرض بیشتری دارند از درهای آکاردئونی به جای درهای ساده و معمولی استفاده شود. از طرف دیگر، طراحی پانل برجسته سبک درب محبوب برای یک مدل آشپزخانه دیگر است. در صورت رعایت نکردن این نکته ممکن است درب های کابینت های شما شل شده و نیازمند سرویس دوباره شوند. سعی کنید تا آن جایی که می توانید وسایل سنگین خود را در کابینت ها نگذارید، چرا که طبقات کابینت، توانایی وزن های بیش از حد را ندارند و ممکن است این طبقات ترک خورده یا بشکنند. اگر دیدید یکی از پیچ ها از جای خود بیرون آمده است، با دست و با کمی زور، آن را به جای خود برگردانید و در صورت لزوم از کسی بخواهید تا این مشکل را در کابینت شما برطرف کند. با تمام توضیحات ارائه شده، شاید هنوز برای بسیاری افراد انتخاب کابینت مناسب کار سختی باشد.

منبع بازسازی خانه در کرج