منبع:بازسازی خانه در کرج

در طراحی کابینت آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در طراحی کابینت مدرن چند سالی است که کابینتهای بزرگ کشویی به عنوان کابینتهای جدید راهشان را به آشپزخانه باز کردهاند. را می توان کابینت آشپزخانه هایگلاس عنوان کرد. برنامه های زیادی برای طراحی دقیق کابینت وجود دارد که کار را برای طراحان در این زمینه بسیار باز گذاشته است. جزیره، میز کار مربع ، مستطیل یا دایره ای است مستقل از کابینت های آشپزخانه که تا زمانی که فضای کافی برای نصب آن وجود داشته باشد می تواند در طرحها و مدل های دلخواه بصورت ثابت و یا متحرک در آشپزخانه خودنمایی کند. استفاده از طبقات متحرک راه حل هوشمندانه ای است که فضای مناسبی برای نگهداری لوازم و دسترسی ساده تر به آنها را فراهم می کند. اکثرا بسیاری از مشتری ها که به صورت اگزجره به دنبال حس تمیزی و مرتب بودن هستند؛ استفاده از آشپزخانه های باز و فضاهای باز و جزیره ها در وسط اشپزخانه بهترین رویکرد می باشد. البته سلیقه مشتری ها هم یکسان نیست. برآورد هزینه ساخت کابینت ام دی اف بر اساس بودجه و نیاز مشتری در واقع هنر کابینت کار است. اگر شما هم از ظاهر ساده کابینت آشپزخانه خود خسته شده اید و علاقمند به ایجاد تغییر و تحول در فضای آشپزخانه هستید، اما بودجه و هزینه کافی برای تعویض کابینتها را ندارید می توانید از راهکارهایی که پیش روی شما قرار میدهیم برای خلق یک محیط جدید در فضای آشپزخانه استفاده کنید.

ترکیب فلز و شیشه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند بر زیبایی آشپزخانه اضافه کند. کابینت یکی از وسایل ضروری و مهم آشپزخانه است که که هم در زیبایی دکوراسیون داخلی این فضا نقش بسزایی دارد و هم اینکه استفاده کاربردی زیادی داشته و به منظور جمع و جور کردن ظرف و ظروف و وسایل ریز و مختلف آشپزخانه استفاده می شود. دستگیره کابینت یکی از عناصر مهم در جلوه و زیبایی دادن به کابینت شماست. البته واقعا در این مدل خاص زیاد باعث سردی محیط نشده. تا صندلی ها به صورت کامل در زیر این کانترها قرار بگیرد. جک پمپی از یک بازو که درون یک سیلندر قرار گرفته تشکیل می شود . حتی به درستی مشخص کنید که پنجره، درها و حتی ستونها در کجای محیط آشپزخانه قرار دارند. کابینت ها سبک های بسیار متنوعی دارند که مهم ترین آنها شامل کابینت مدرن، انزو، ممبران، کلاسیک، ام دی اف، هایگلاس و رنگ پولیشی می باشد. میتوان گفت چوب گردو گران قیمت ترین چوب بازار است که به رنگ قهوه ای تیره میباشد و بافت یکنواخت و سختی دارد و جزو چوبهای نیمه متراکم و سنگین بشمار میرود.

که در بازار به همین نام شناخته میشود. از جدیدترین تمواع کابینت ممبران در بازار میتوان به کابینت انزو اشاره کرد. اشاره کرد که در بازار با کیفیت های متفاوتی عرضه میشود. این مدل از اجرای کابینت که تنها روی یک دیوار انجام می شود. همچنین اگر قصد نصب کابینتهای جدید را دارید میتوانید ابعاد کابینت را طوری سفارش دهید که وسایل راحت در آن جا شوند و ارتفاع این لوازم برقی آشپزخانه دردسرساز نشود. کابینت فلزی گالوانیزه مقاومت خوبی دربرابر زنگزدگی دارد اما اگر ورق گالوانیزه خط و خش عمیقی بردارد، ممکن است نقطه آسیب دیده به تدریج زنگ زده و پوسیده شود. ورقهای ساخته شده از آلومینیوم دربرابر ضربه، فشار و خط و خش مقاومت بالایی از خود نشان میدهند و مزیت بزرگ آنها این است که زنگ هم نمیزنند. دوام و مقاومت بالا در مقابل رطوبت و حرارت، انعطافپذیری و تنوع بالا، سازگاری با انواع شرایط آبوهوا، عایق مناسب در مقابل سروصدا و قیمت مناسب آن، از مزایای این نوع کابینت هستند.

پلکسی گلاس ظاهری شبیه شیشه دارد ولی نوعی پلاستیک میباشد که از شیشه سبکتر و دارای مقاومت بیشتری است و ظاهری شفافی نسبت به امدیاف دارد. کابینت های ساده در قدیم از محبوبیت زیادی برخوردار بود، امروزه با گسترش تنوع در سبک کابینت ها، خیلی کم به سراغ این مدلها می روند، ولی به هر حال هنوز افراد زیادی هستند که علاقمند به این نوع کابینت ها می باشند، البته منظور از کابینت ساده، صرفا مدل ساده و از مد افتاده آن نیست، بلکه کابینت هایی با ورقه های mdf و ملامینه با ظاهری شیک و چشم نواز هستند که معمولا در طراحی آنها از رنگ های سفید، قهوه ای و کرم استفاده شده است. یکیاز قدیمیترین کابینتها، کابینت فلزی آشپزخانه است که در دهههای گذشته بسیار مورد استقبال بودهاست ولی با ظهور انواع جدید رفتهرفته فراموش شده است. رنگ روکش کابینت ممبران انزو براق است و از این حیث بسیار شبیه به کابینت های گلاس است. قیمت کابینت انزو از کابینت ممبران و کابینت های گلاس بالاتر است اما نسبت به کابینت چوبی قیمت کمتری دارد.

منبع بازسازی خانه در کرج