منبع:بازسازی خانه در کرج

درباره ما – پلی کابینت

مانند متریال چوب کابینت آشپزخانه روکش چوب نیز مزایا و معایبی دارد که باید در هنگام انتخاب این نوع متریال به آن دقت کافی را داشته باشیم. به علت وجوه امدیاف در آن باید در معرض آب قرار نگیرد. قیمت آن نسبت به کابینت امدیاف بسیار بالاتر می­باشد. 4- در یک نگاه متوجه خواهید شد که روکش پلاستکی است، به همین دلیل از لحاظ زیبایی در رتبه آخر قرار می گیرد. ورق کابینت ام دی اف آشپزخانه بسیار شبیه ورق ملامینه است (ورقی روکش شده با ملامینه) اما دارای مغزی متفاوت و خاص است. پس تا این قسمت از مطلب متوجه شدیم که در بازار ایران منظور از کابینت ام دی اف، ورقی با مغزی ام دی اف و روکش شده با ملامینه است. برای مغزی این تایپ از ورقها به جای استفاده از نئوپان از جنس نوعی متریال به نام ام دی اف استفاده شده است که این ورق (ام دی اف) دارای فشردگی بسیار بیشتری است.

کابینت چوبی کلاسیک هم از این قاعده مستثناء نیست برای مثال بدلیل استفاده از چوب طبیعی مهم ترین مزیت کابینت چوبی این است که حس و حال زندگی در طبیعت را به انسان القاء می نماید اما در مقابل هزینه سفارش چنین کابینتی بالا بوده و تنها قشر خاصی از جامعه توان خرید همچین کابینتی را دارند. البته برای استفاده از آنها باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید که در مقاله “آشنایی با کابینت چوبی” به طور مفصل به بررسی آنها پرداخته ایم. در این مقاله قصد داریم انواع مدل کابینت ام دی اف را به شما معرفی کرده و شما را با طرحها و رنگهای مختلف آن آشنا کنیم. بهطور حتم قدیمی­ترین سبک مورد استفاده در کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک می­باشد که با عمده متریال استفاده شده در تولید کابینت سبک کلاسیک چوب و روکش چوب می­باشد که البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمد من روکش­های PVC متنوع کابینت ممبران تا حدودی جایگاه مناسبی در این سبک به علت مقرون بهصرفه بودن کسب کرده است ولی هیچ­گاه زیبایی چوب را نخواهد داشت. در این مطلب به شما انواع کابینت آشپزخانه و اجزا و قطعات آنها را معرفی کرده و کابینت ام دی اف را بررسی کردیم.

باگذشت زمان و به وجود آمدن تکنولوژی و با استفاده از براده­های چوب متریال­های زیادی به وجود آمد که هم از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت تنوع بسیار زیادی داشت مهم­ترین نوع این متریال­ها امدیاف و لترون و پی وی سی، می­باشد که هر نوع از آن­ها را مورد بررسی قرار می­دهیم امروزه بیشترین تولید کابینت آشپزخانه با استفاده از این متریال­های چوب مصنوعی تولید می­شود که بسیار متنوع و مقرون بهصرفه است. یکی از متریال­های که بسیار در کابینت مدرن مورد استفاده قرار می­گیرد هایگلاس می­باشد هایگلاس یکی از انواع امدیاف می­باشد که با روکش براق و بسیار پوشیده می­شود هایگلاس از امدیاف معمولی بسیار درخشنده­ تر و زیباتر می­باشد تنوع رنگ در آن بسیار بالا می­باشد و این تنوع باعث ارضا کردن بسیاری از سلیقهها می­شود. در حال حاضر برای کاهش هزینه ها و دوام بیشتر به شکل دیگری از کابینت های فلزی استفاده می شود. برای سفارش کابینت حتماً تحقیق لازم را به عمل آورده و در کنار قیمت به کیفیت نیز دقت کنید و سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید. اما نمونه های تولید داخلی کیفیت پولیش نمونه های وارداتی را ندارند. 1) ساخت بدنه کابینت : تولید یونیت یا بدنه کابینت بر اساس اندازههای برداشت شده و نقشههای اجرایی پروژه صورت میگیرد.

طرح کابینت ام دی اف بستگی به روکش آن دارد روکش کابینت ام دی اف همانند روکش کابینت های گلاس براقیت ندارد و همچنین بر خلاف کابینت آشپزخانه ممبران وکابینت کلاسیک چوبی امکان کنده کاری و یا اجرای طرحهای سی ان سی بر روی آن نیست. قیمت کابینت ام دی اف نسبت به کابینت آشپزخانههای دیگر مانند کابینت ممبران، کابینت گلاس و کابینت چوبی ارزان و مناسبتر است. متریال هایگلاس نیز مانند انواع دیگر متریال معایب و مزایایی دارد که باید در انتخاب این متریال به آن توجه داشت و یک انتخاب آگاهانه داشت. محبوب ترین رنگ های کابینت آشپزخانه هایگلاس رنگ سیاه، سفید، قرمز، نارنجی، بنفش و مشکی هست. یکی از قدیمی ترین سبک کابینت سازی, کابینت های فلزی بودند که شاید هنوز هم برخی از آنها را بتوان در خانه های قدیمی مشاهده کرد. کابینت های ام دی اف با روکش ممبران که از جنس pvc است، توسط دستگاه حکاکی می شوند و نقش های زیادی روی آن می توان ایجاد کرد. با توجه به تجربه ای که کابینت سازهای قاصدک چوب دارند بهترین جنس و متریال را به شما پیشنهاد می کنند و کمک می کنند تا شما بهترین تصمیم را بگیرید. یعنی برای بدنه از فلز استفاده می شود و درب ها را برای زیبایی بیشتر از جنس چوب یا ام دی اف می سازند.

منبع بازسازی خانه در کرج