منبع:بازسازی خانه در کرج

دانستنی هایی درباره کابینت آشپزخانه که تا به حال نمیدانستید

5. از قرار دادن اجسام تیز در نزدیکی کابینت های چوبی، خودداری نمایید. از طرفی استفاده از این رنگ کابینت آشپزخانه، می تواند این امکان را به شما بدهد، که هر رنگی را با آن سازگار نمایید. به طور مثال کابینت های تمام چوب را بهتر است، اصلا رنگ نکرد و آنها را با رنگ طبیعی خودشان استفاده نمود. شما میتوانید از طرح های سادهای استفاده کنید که رنگ های ملایمی دارند و آن را در خانه های مدرن جای دهید. با توجه به سبک طراحی خانه یا دفتری که کابینت آشپزخانهی آن را طراحی میکنید، سبک طراحی کابینت را یک مسیر مشخص قرار دهید تا نتیجهی نهایی با کلیت طراحی سازگار باشد. قیمت کابینتهای تمام چوب بین 10 تا 18 میلیون و روکش چوبی بین 5 تا 7 میلیون به ازای هر متر مربع میباشد. از ویژگی های بارز این نوع کابینت کلاسیک، می توان به ایجاد احساس صمیمیت و دلنشین شدن فضای آشپزخانه اشاره نمود. باگذشت زمان و به وجود آمدن تکنولوژی و با استفاده از براده­های چوب متریال­های زیادی به وجود آمد که هم از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت تنوع بسیار زیادی داشت مهم­ترین نوع این متریال­ها امدیاف و لترون و پی وی سی، می­باشد که هر نوع از آن­ها را مورد بررسی قرار می­دهیم امروزه بیشترین تولید کابینت آشپزخانه با استفاده از این متریال­های چوب مصنوعی تولید می­شود که بسیار متنوع و مقرون بهصرفه است.

مثل بیشتر کابینتها، اسکلت این نوع کابینت نیز از جنس امدیاف میباشد. در نهایت باید گفت که کابینت های کلاسیک از گران ترین نوع کابینت آشپزخانه می باشند. کابینت فلزی در سه نوع فولادی، گالوانیزه و استیل ساخته می شود که هر کدام معایب و مزایا خاص خود را دارند. کابینتهای فلزی، ارزانقیمت هستند و از جنس فولاد خام و ورق گالوانیزه میباشند. از طرفی وجود ستون و سر ستون در کنار کانتر و هود از دیگر ویژگی های طراحی کابینت های کلاسیک می باشد. نحوه محاسبه قیمت کابینت انزو با توجه به دوام، زیبایی، کارایی و کیفیت آن نسبت به دیگر کابینت های آشپزخانه موجود در بازار بالاتر می باشد. قیمت نهایی کابینت های کلاسیک، کاملا بسته به جنس، دوام، کیفیت و روکش آنها دارد. کابینت تنوع بسیار بالایی در متریال و نحوه ساخت دارد، از این رو به هنگام سفارش کابینت با گزینه های زیادی روبرو خواهید شد که انتخاب را برایتان سخت خواهد کرد. استفاده از رنگ سفید برای تمامی کابینت های آشپزخانه با متریال های متفاوت، مناسب است. ارزان تر از ام دی اف. کابینتهای ام دی اف قبلی یک سالی بود مهمان خانه بودند. امروزه آشپزخانه ها کاملا در معرض دید مهمان قرار دارند.

امروزه به دلیل تنوع بسیار بالایی که در طرح و رنگ کابینت ها وجود دارد. بعد از اینکه در مورد سبک و رنگ کابینتهای خود تصمیم گرفتید، راجع به کاربرد آشپزخانه خود فکر کنید. سفید: رنگ سفید یکی از جذاب ترین و مورد پسند ترین رنگ های مورد استفاده برای کابینت آشپزخانه می باشد. یکی از کابینت های رایج که دارای هزینه کمتری نسبت به بقیه کابینت ها است، استفاده از کابینت های ام دی اف است که در انواع سبک مدرن و کلاسیک قابل استفاده است. کابینت نئوپان مقاومت کمتری نسبت به MDF دارد و قیمت ارزان تری نیز خواهد داشت. فضای آشپزخانه: یکی از ابتدایی ترین نکاتی که در هنگام انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه، باید به آن توجه داشته باشید، فضای آشپزخانه است. خیلی از افراد در هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه، از انتخاب رنگ های جدید و منحصر به فرد، هراس دارند. شناخت کابینت های آشپزخانه: از مهم ترین نکاتی که قبل از انتخاب کابینت آشپزخانه باید در نظر داشته باشید، شناخت انواع کابینت ها با توجه به سبک و متریال آنها است. همچنین در طراحی کابینت های کلاسیک باید به رعایت قرینگی، استفاده از متریال کوارتز برای صفحه کابینت ها و استفاده از کمدهای بلند نیز توجه نمود.

به عنوان اولین گام، تغییر کابینتهای آشپزخانه که جزء اصلیترین ضروریات در این مکان محسوب میشوند، باید به آن پرداخته شود. از مهم ترین نکاتی که در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه، باید مد نظر داشته باشید، هماهنگی رنگ کابینت ها با تمامی عناصر موجود در فضای آشپزخانه است. یکی از عناصر مهم در طراحی کابینت های کلاسیک، وجود ویترین ها می باشد. 2. اگر نور فضای آشپزخانه کم است، بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید. 3. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، بهتر است کابینت های کلاسیک با طرح های ریز را فراموش نمایید. توجه کنید که اگر محیط شما مرطوب است بهتر است از ترموود استفاده کنید. از مهمترین اصول طراحی کابینت کلاسیک می توان به، مخفی نمودن هود، عدم استفاده از درب های ریلی و جک دار و همچنین استفاده از دستگیره های کلاسیک اشاره نمود. از محبوب ترین کابینت های کلاسیک آشپزخانه، می توان به کابینت های سفید رنگ اشاره نمود. کابینت به خصوص برای آشپزخانه باید جا دار باشد؛ کابینتهای کوچک به درد شما برای گذاشتن وسایل نخواهند خورد. بررسی رنگ های پس زمینه: برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه، بهتر است هماهنگی آن را با رنگ های پس زمینه مانند کاشی ها، دیوارها و وسایل دیگر آشپزخانه بررسی نمایید.

منبع بازسازی خانه در کرج