منبع:بازسازی خانه در کرج

خرید کابینت آشپزخانه ممبران (قیمت + نمونه کار) – کابینت بازار

در نهایت کیفیت رنگی که بعنوان رنگ سایه بر روی سطح کابینت اجرا می شود نیز میتواند در کیفیت کابینت و نهایتاً قیمت آن تأثیرگذار باشد. استفاده از رنگ پلی اورتان بعنوان رویه این نوع کابینت آشپزخانه، باعث می شود تا تنوع رنگ بسیار زیادی در کابینتهای پلی اورتان یا پولیشی وجود داشته باشد. قیمت این کابینتها نسبت به کابینتهای ملامینه، گلاس و ممبران روکش مصنوعی که در بالا بررسی شد، بیشتر است. مدتی پس از ورود کابینتهای با روکش ملامینه، محصولات جدیدتری به نام ورقه های هایگلاس و پلی گلاس به داخل ایران وارد شدند. کابینت ممبران ، متریال دیگری است که در کابینت کلاسیک کاربرد دارد و هزینهی آن بسیار مقرون بصرفه و اقتصادیتر از کابینتهای تمام چوب است. بطور مثال قرار دادن بعضی از وسایل آشپزخانه در معرض دید میتواند در تزیین دکوراسیون ما خیلی تاثیر داشته باشد و حتی در صمیمی تر شدن فضای طراحی کابینت آشپزخانه ما تاثیر گذارد یا مبلمانی که برای آشپزخانه استفاده میکنیم با نهایت رعایت استانداردها باشد بطور مثال بین کابینت آشپزخانه و نهار خوری باید حداقل 100 سانتی متر فاصله باشد.

ورق ام دی اف هایگلاس در کشور ما تولید می شود اما نوع متداول و با کیفیت تر آن عموماً در بازار، از جنس ترکیه ای است. اما کابینت ممبران با روکش طبیعی، معمولاً از کابینت پلی اورتان نیز گرانقیمت تر خواهد بود. ورقه های پلی گلاس از ورقه های هایگلاس ضخیم تر هستند و از جنس نوعی پلی کربنات ساخته میشوند و نسبت به ام دی افهای چوبی و هایگلاسها قیمت بالاتری دارند. این لایه پلاکسی گلاس نوعی پلی کربنات (از انواع پلاستیک) است که ظاهری شبیه به شیشه دارد اما بسیار سبک تر و مقاومتر است. نوع روکش مصنوعی آن از کابینت پلی اورتان ارزان تر است. کابینت آشپزخانه هایگلاس گرانتر از کابینت ملامینه اما ارزانتر از انواع دیگر کابینت مانند کابینت ممبران یا پلی اورتان است. جنس ورقی که با استفاده از آن کابینت پلی اورتان ساخته می شود از جنس ام دی اف است و این ورقها در نهایت با چند لایه رنگ مقاوم پلی اورتان پوشانده می شود. کیفیت ورقهای هایگلاس را میتوان با بررسی مقدار موجی که در اثر تابش نور بر روی آن دیده می شود سنجید. همچنین بدلیل براق بودن، بخصوص در انواع تیره تر آنها، احتمالاً اثر انگشت و لک های زیادی بر روی سطح آن دیده می شود که نیاز به نظافت بیشتری دارد.

کابینت پلی گلس بدلیل کیفیت بیشتر در مقایسه با کابینت هایگلاس، گرانقیمت تر از آن نیز می باشد. با این کار، عمر آن ها طولانی تر خواهد شد. تنوع کابینت های ام دی اف و قیمت مناسب آن باعث شد که مردم بیشتر به این کابینت ها رو بیاورند و به همین دلیل کابینت های فلزی و چوبی قدیمی شدند و در زمان کوتاهی در هر آشپزخانهای میتوانستید این نوع کابینت ها را مشاهده کنید. چند دهه پیش سبک جدیدی از کابینت وارد بازارهای ایران شد که ام دی اف (MDF) نام داشت. اولین ام دی اف های وارد شده به ایران از کشورهای چین و بعد ترکیه بود که توانستند بازارهای ایران را در دست بگیرند. اما بدلیل براق بودن، درصورت ایجاد خط و خش بر روی سطح آن، این خطها بسیار به چشم می آید. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت متریال های جدید نمونه های متنوع تری از کابینت در آشپزخانه تولید و ساخته شده اند. اما در واقع روش ساخت هر دو کابینت تفاوت چندانی با هم ندارد. ساخت کابینت آشپزخانه روی یک دیوار صاف. همانطور که از اسم این نوع کابینت آشپزخانه مشخص است، ویژگی اصلی آن سطح بسیار براق آن است. همان طور که از نام این کابینت مشخص است، این کابینت ها توسط رنگ های پولیشی رنگ شده اند و سبک اصلی آنها به صورت مدرن است.

بنابراین بسته به طراحی داخلی منزل و آشپزخانه آن و سلیقه مالک، میتوان میزان براق بودن یا مات بودن رنگ کابینتها را مشخص نمود. جادار بودن این کابینتها : کابینتهای نئوکلاسیک به طور معمول از ارتفاع بالایی بهرمندند که این امر علاوه بر ابهت ظاهری، به ایجاد فضای کافی برای قرارگیری ظروف و مواد غذایی مختلف کمک موثری مینماید. بنابراین این نوع کابینتها نیز همانند کابینتهای ممبران، با سطح صاف و بدون برجستگی و فرورفتگی ساخته می شود. در آن زمان از کابینت های چوبی با درب های شیشهای نیز استفاده میشد که به عنوان کمد یا بوفه در خانهها قرار میگرفت و نسبت به دیگر کابینتهای چوبی لوکس قیمت مناسبتری داشتند. یکی از مهم ترین مشکلات افرادی که خودشان دست به تغییر دکوراسیون داخلی میزنند، عدم دانش و آگاهی از جزئیات تغییر دکوراسیون داخلی و متریال های ساختمانی است. لبه ها و گوشه های این کابینت،تیز است و در برابر خط و خش،آسیب پذیر است. مقاومت آنها در برابر خط و خش از روکش ملامینه کمتر است اما همچنان اگر با ابزار سخت و تیز بر روی آن کشیده نشود خط و خشی بر روی آن ایجاد نمی شود. اما همچنان از کابینتهای پلی اورتان، ممبران یا تمام چوب ارزانتر است.

منبع بازسازی خانه در کرج