منبع:بازسازی خانه در کرج

خرید کابینت آشپزخانه (قیمت + سفارش) – کابینت بازار

از ورقهای پلی وینیل کلراید در ساخت کابینتهای حمام سرویس بهداشتی و سینگ ظرفشویی استفاده میشود؛ و در دیگر قسمتهای آشپزخانه کمتر از کابینت تمام پی وی سی استفاده میشود. کابینت ام دی اف (MDF) اغلب گزینه مقرون به صرفهای میباشد که هم در آشپزخانه و هم در سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد. ام دی اف (MDF) از تختههای فیبر با دانسیته متوسط و پوششی از لایه نازکی از وینیل(Thermofoil)، تشکیل شدهاست اما میتواند طوری طراحی شود که بافت چوب را تداعی کند. کابینتهای آشپزخانه MDF به آسانی تمیز میشوند و به همین دلیل برای استفاده در آشپزخانه بسیار ایدهآل و مناسب میباشند. کابینتهای ام دی افی معایب کابینتهای فلزی را نداشتند و گذشته از آن بسیار متنوع بودند از این رو خیلی زود در دکوراسیون داخلی جایی برای خود باز کردند. معایب کابینت انزو :در طرحهایی با ظرافت زیاد یا طرحهایی با برجستگی و فرورفتگی قابل توجه؛ روکش رویی، مغزی کابینت رو بصورت کامل پوشش نمی دهد، لذا در دراز مدت اثرات مخربی در کابینت ایجاد خواهد کرد. تنوع رنگ, ابعاد و جنس این کابینت ها محدود است و از این رو عرصه را برای انتخاب مشتری محدودتر می کند. در ادامه با فرایند ساخت کابینت بیشتر آشنا می شویم تا بتوانیم برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

بیشتر در محیط آشپزخانه از کابینتهای ام دی اف با روکش پی وی سی استفاده میشود. کابینت های پیش ساخته به کابینت هایی گفته میشود که در ابعاد استاندارد ساخته شده و آماده نصب هستند. در بازار ایران، کابینتها در بعضی موارد با بدنه نئوپان و روکش کاغذ و نوار اطوئی ساخته میشود که در مجموع کیفیت مناسبی ندارد و استفاده از این نوع بدنه توصیه نمیشود. لبه بدنه با نوار پوشیده شده باشد. جنس بدنه باید با روکش ملامینه باشد. در واقع بهتر است جنس بدنه نیز از نوع ام دی اف انتخاب شود. اما مزیت بزرگی که این نوع از کابینت ها دارند این است که هزینه ها را تا حد قابل توجهی برای مشتری کم می کنند و به همین دلیل برای افرادی که محدودیت مالی دارند انتخاب خوبی است. آلایندگی محیطی ندارند و رنگ و بافت ثابتی دارند. شرایط محیطی را در انتخاب چوب برای کابینت چوبی کلاسیک در نظر بگیرید همچنین اگر رنگ خاصی را برای کابینت کلاسیک مد نظر دارید بهتر است چوب روکش زیر کار طوری انتخاب شود که با رنگ مورد نظر تطابق داشته باشد برای مثال روکش بلوط برای رنگ سفید و روکش راش گردو و ملچ برای رنگ چوب طبیعی و قهوه ای مناسب تر هستند.

به علت چگالی پایین پی وی سی از وزن پایینتری نسبت به کابینتهای چوبی و ام دی اف برخوردار است. با انجام برخی تمهیدات، هم میتوانید کابینتهای بهینه و جاداری داشته باشید و هم میتوانید فضای آشپزخانه را بزرگتر و دلبازتر نشان دهید. برای پیدا کردن یک کابینت کار ماهر در تهران میتوانید نمونه کارهای مختلف را بررسی کنید و از بین آنها یکی را انتخاب کنید. شما میتوانید فقط با تهیه یکسری از یراقآلات مخصوص از مشکل خیس شدن کابینت ام دی اف یا فلزی جلوگیری کنید. ورقهای پی وی سی دارای رنگهای متنوعی است و به این دلیل احتیاج به رنگ شدن مجدد ندارد. چرا که در طولانی مدت میتواند باعث جدا شدن روکش از روی تخته شود. ضخامت این دربها ۱۶ میل و ۱۸ و١٩و٢٠و٢٢ میل است که با روکش پی وی سی دارای ۶ تیپ و تنوع رنگی زیادی است. کابینت پی وی سی (pvc) تشکیل شده از ورق پلی وینیل کلراید و به این دلیل پی وی سی نامگذاری شدهاست.

ورق های براق انواع مختلفی دارند که در ضخامت های مختلف تولید می شوند و از نظر جنس و دوام با هم تفاوت دارند.از انواع جنس کابینت براق می توان به هایگلاس،پلی گلاس،اکرلیک و .. اشاره کرد. در کابینت های پیش ساخته قیمت ارزان تری نسبت به سایر مدل ها دارند. انواع برچسب کابینت قابل شستشو و برچسب کابینت غیر قابل شستشو تفاوت قیمت کمی با هم دارند و همانطور که گفته شد برای آشپزخانه بهترین نوع، برچسب های کابینت قابل شستشو می باشد. خلاصه کلِ طول قسمت هایی که روی زمین نیاز به کابینت دارند ، کابینت های زمینی هستند.بطور کلی کابینت زمینی، شامل کلیه قسمت پایین که شامل کشو و طبقه، زیرسینک و زیرگاز رومیزی آشپزخانه که روی زمین قرار میگیرند، می شود. برای ساخت وکابینت سازی این نوع کابینت بخش های قابل رویت از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شود که قیمت بالاتری نسبت به موارد بالا دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر است. بدیهی است هر چه مدل کابینت پیچیدهتر باشد و از متریالی گرانقیمتتر ساخته شده باشد، قیمت تمام شدهی کابینت بیشتر خواهد بود. به طور کلی، هر چه کابینت سادهتر باشد و رنگ روشنتر و براقتری داشته باشد، برای آشپزخانههای کوچک مناسبتر باشد.

منبع بازسازی خانه در کرج