منبع:بازسازی خانه در کرج

جدیدترین و مدرن ترین طرح های کابینت 2022 مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک

امروزه کابینت هایگلاس مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن مد شده است. نقطهضعف آن؛ تنوع رنگ پایین و در دسترس نبودن است. قهوه ای همیشه در خانه های ایرانی پرطرفدار بوده و هنوز هم پرطرفدار ترین رنگ در کابینت و دکوراسیون داخلی منزل به حساب میاد. استفاده از رنگ قهوهای به تنهایی بیشتر مناسب آشپزخانه هایی با متراژ بالاتر هستند اما قهوه ای با رنگ های سفید، مشکی، کرمی و طیف کم رنگ تر یا پر رنگ تر خود می تواند ترکیبات زیبایی را بوجود آورد. با استفاده از یک دستمال ظریف مرطوب آن را پاک کرده و در نهایت کار را با خشک کردن سطح با یک پارچهی تمیز به پایان برسانید. کابینت چوبی را با اب یا مواد شوینده نشویید. در برابر مواد شیمیایی مقاوم است. یکی از مهمترین بخش هرخانه آشپزخانه آن است که خانمها وقت زیادی را در آن صرف میکنند. معمولا خانمها بیشتر وقت خود را در این قسمت از خانه میگذرانند. صفحه رو کابینتی علاوه بر اینکه وظیفه پوشاندن روی کابینت زمینی را دارد، بهعنوان میز کار آشپزخانه هم مورد استفاده قرار میگیرد. البته این قسمت در معرض ضربه، خط و خش و آغشته شدن به مواد غذایی و ریخته شدن آب روی آن هست.

در برابر مواد شیمایی قوی تغییر رنگ میدهد. با این تفاوت که مغز این صفحهها از مواد پلیمری هستند. بطوریکه بسیاری از وسایل دمدستی در آشپزخانه را در این قسمت قرار میدهیم تا دسترسی راحتتری داشته باشیم. این نوع صفحه از چند لایه mdf تشکیلشده و یک رویه نازک HPL روی آن را پوشانده است. و نقطهضعف دیگر این نوع صفحهها عدم چسبندگی روکش به مغز صفحه است. از نوع یک لب برای قسمتی از کابینت زمینی که پشت به دیوار هست استفاده میگردد. ورق ام دی اف روکش ملامینه رایج ترین ورق ام دی اف در بازار برای اجرای کاببنت به حساب می آید. اگر در انتخاب دو متریال ام دی اف و های گلاس شک دارید، نگران نباشید. علاوه بر دکوراسیون خانه، میزان فضایی که در اختیار دارید نیز، در انتخاب نوع طراحی و متریال انتخابی شما تاثیر دارد. پرکاربردترین قسمت در استفاده از متریال PVC قسمت زیر سبنک و رویه سینک بوده است. در کابینت های دیواری ام دی اف، نصب کابینت روی دیوار توسط فیتگ انجام میشود. بدنه کابینتهایی را که روی دیوار نصب میشوند را اصطلاحاً کابینت دیواری میگویند.

اگر خواهان این هستید که از آخرین کارهای آکس وود اطلاع پیدا کنید، میتوانید به آکس وود مراجعه کنید یا آخرین کارها را از صفحهی اینستاگرام آکس وود دنبال کنید و مناسبترین گزینه را انتخاب کنید. صفحهی سنگی روی کابینت به زیبایی هر چه بیشتر این مدل از کابینتها اضافه کرده است. به بخش صاف و یکدستی که روی کابینت های زمینی ایجادشده است صفحه رو کابینتی گفته میشود. کابینت فلزی سفید رو زیاد در اطراف خودمون دیدیم اما کابینت فلزی با رنگ سرمه ای، کابینتی کمیاب است. یک کابینت آشپزخانه کوچک و جمع و جور که ترکیب رنگ زیبا و محبوبی داره! ترکیب رنگ سفید در کنار قهوه ای، بسیار زیبا و متناسب شده. رنگ قهوهای تیره در ایران به ندرت برای کابینتها استفاده میشود اما همانطور که میبینید، بسیار مجلل و زیباست. 3) سر ستون (منبت) : گل سرسبد کابینت های چوبی سرستون ها و گل منبت هایی است که بر روی کابینت برای زیبایی بیشتر نصب می شود. این نوع کابینت از چوبهای MDF تولید شده که بر روی آن از یک روکش پلاستیکی بهره گرفته شده است. و این صفحهها ازنظر شکل ظاهری به دو شکل تولید میشود.

به این صورت که ابتدا ورقهای آهنی با ضخامت 0.5 یا 0.6 میلیمتر را برش داده و قسمتی از کنارههای آن را قوطی میکنند که شکل بگیرد؛ و استحکام داشته باشد. محصولی از چوب که از چسباندن لایههای نازک چوب به همدیگر به شکل ورق تهیه میشود. برای ساخت بدنه کابینت از ورق ام دی اف نوع صابونی استفاده میشود. نمای بیرونی و دربها از جنس ورق «های گلاس» ساخته میشود. جنس مات قیمت پایینتر و مقاومت بیشتری در برابر خط و خش دارد. جنس براق زیباتر بوده و مقدار کمی گرانتر است؛ و در برابر خط و خش مقاومت کمتری دارد. این سازه ها متداول ترین سازه هایی هستند که در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرند. کابینت ممبران پرطرفدار با وجود مزیتهای زیاد، داری معایبی نیز می باشد .با وجود اینکه کابینتهای ممبران در برابر آب و هوا مقاوم هستند و همین موضوع باعث شده گزینه خوبی برای فضای آشپزخونه باشند، اما اگه زیاد در معرض نور خورشید قرار بگیرن ممکن است روکشاش کنده شده و یا باد کند، زیرا روکش این کابینت به وسیله چسب چسبیده شده و این چسب در برابر حرارت مقاومتی ندارد. در حالیکه بسیاری از افراد، طرحی خاص رو برای کابینت خودشون میخوان.

منبع بازسازی خانه در کرج