منبع:بازسازی خانه در کرج

جدیدترین و مدرن ترین طرح های کابینت 2022 مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک

در قرن ۲۱ و با پیشرفت عجیب تکنولوژی سبک جدیدی از کابینت آشپزخانه به نام نئوکلاسیک به وجود آمد نئوکلاسیک ترکیبی از سبک­های مدرن و کلاسیک می­باشد که مصنوعات چوبی عمده متریال مورد استفاده در این سبک است البته در کشور ما هنوز این سبک کابینت آشپزخانه که بسیار زیبا هم می­باشد جایگاه خود را کسب نکرده است و اکثر مردم شناخت کافی از آن ندارند. بهطور حتم قدیمی­ترین سبک مورد استفاده در کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک می­باشد که با عمده متریال استفاده شده در تولید کابینت سبک کلاسیک چوب و روکش چوب می­باشد که البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمد من روکش­های PVC متنوع کابینت ممبران تا حدودی جایگاه مناسبی در این سبک به علت مقرون بهصرفه بودن کسب کرده است ولی هیچ­گاه زیبایی چوب را نخواهد داشت. مراحل ساخت این نوع از کابینتها بسیار پیچیده تر از سایر انواع کابینتهاست که البته زیبایی نتیجه نهایی میتواند توجیه خوبی برای آن باشد. بهطور حتم زیباترین و گرانترین نوع کابینت، کابینت آشپزخانه تمام چوب می­باشد در ساخت این نوع کابینت از انواع چوب می­توان استفاده کرد رنگ­آمیزی چوب در این نوع کابینت بسیار در زیبایی و دوام آن نقش مهمی را ایفا می­کند استفاده از پلی استر در پرداخت نهایی به دوام چوب بسیار می­افزاید بهطور کلی باعث سعی شود بیشتر از رنگ و نقش طبیعی خود چوب در نقش نهایی کابینت آشپزخانه استفاده کرد.

در گذشته پس از چوب فلز بیشترین مصرف را در کابینت آشپزخانه داشت که در آکادمی آراکس در مورد آن بهطور مفصل بحث شد ولی امروزه تا حد زیادی استفاده از این متریال منسوخ شده است انواع مختلف فلز شامل استیل، فولاد خام و ورق گالوانیزه هر کدام زمانی نقش زیادی در تولید کابینت آشپزخانه ایفا می­کردند. در زندگی امروز که هر روز افراد خانواده با چالش­های فراوانی در محیط بیرون از خانه مواجه هستند و تنها چند ساعتی در انتهای شب در کنار هم در خانه جمع می­شوند محیط آرام و دلنشین خانه نقش بسیار مهمی در آرامش و فراموش کردن روز پر از چالش افراد خانواده بازی می­کند و از طرفی دکوراسیون منزل می­تواند نقش بسیار پررنگی در این امر داشته باشد در محیط خانه آشپزخانه بهعنوان قلب تپنده محیط فزون میتواند با داشتن دکوراسیون مطلوب یک انرژی و آرامش بسیار زیادی به افراد خانواده منتقل کند که در این قلب تپنده کابینت آشپزخانه نقش اول و اساسی را ایفا می­کند در آشپزخانه نگاه اول هر بیننده­ای به کابینت آشپزخانه جلب می­شود پس یک انتخاب خوب و مؤثر می­تواند قلب خانه را پر از عشق و محبت کند در این مطلب قصد داریم نگاهی بسیار مفصل و کافی به بحث کابینت آشپزخانه داشته باشیم پس با آکادمی آراکس همراه باشید.

کابینت روکش چوب طبیعی بسیار خوب است و یکی از بهترین گزینه ها در بازار است. تنوع در رنگ کابینت ام دی اف، زیبایی خاص طرحها، دوام بالا، کیفیت عالی و قابیلت ابزارخوری مناسب از مهمترین و اصلیترین مزایای این نوع کابینت هستند. 1. یونیت کابینت: یکی از کوچکترین و مهمترین قسمت تشکیل دهنده هر کابینت یونیت نام دارد و در حقیقت یونیت به شکل یک جعبه مکعبی شکل و دارای درب است که جهت نگه داشتن اکسسوری، ظروف و لوازم و وسایل آشپزخانه از آن استفاده میشود. کابینت یک واژه فرانسوی (cabinet) است به معنی کمد یا قفسههای چوبی و فلزی که کاربرد آنها نگهداری از اشیا است. مزیت مهم کابینت آشپزخانه MDF مات این است که دیر تر کثیف میشوند و جای دست روی آنها باقی نمی ماند و همچنین نور را ساطع نمیکنند. باوجود مزایای بسیار زیاد و زیبایی این نوع متریال همان طور که بین هر متریالی هم مزیت و هم عیب وجود دارد و چوب نیز معایبی نیز وجود دارد که در کل در مقایسه با مزایای آن بسیار ناچیز است و هیچ­گاه باعث صرفنظر کردن از این متریال نخواهد شد. بود زیر ذره بین گرفتم دو روزه نیز چوب در کابینت آشپزخانه بهطور حتم زیباترین متریال و گرانترین آن­ها می­باشد.

اما نگران نباشید، امروزه مدلهای بسیار متنوعی از کابینت برای آشپزخانههای کوچک و نقلی موجود است که حتما میتوانید از بین آنها، مدل دلخواهتان را انتخاب کنید. به طور کلی حساسیتی که ورق ام دی اف نسبت به رطوبت و آب دارد در مقابل ورق ملامینه بسیار کمتر است اما در هر صورت نسبت به رطوبت هوا و آب بسیار حساس است و حتما باید به محل قرار گیری آن دقت داشته باشید چرا که به دلیل مقاومت کمی که در برابر آب و رطوبت دارد احتمال خراب شدن آن بسیار بالا است. اگر به دنبال کابینت ساز در تهران هستید بهتر است که شماره بهترین کابینت کار تهران را در سایت سنجاق پیدا کنید. اگر بخواهیم معایب کابینت PVC را مرور کنیم در درجه اول باید به ضرری که برای محیط زیست خواهد داشت اشاره شود. کابینت ام دی اف را میتوان یکی از کابینتهای اقتصادی به شمار آورد به دلیل قیمت متوسط و رو به پایینی که دارد و اگر در ایران در ساخت کابینت از ورق ام دی اف استفاده شود در حال حاضر تقریبا 2300000 تومان الی 2700000 تومان به ازای هر یک متر طول محسوب میشود اما اگر در ساخت کابینت از ورق ام دی اف خارجی استفاده شده باشد تقریبا 2600000 تومان الی 2900000 تومان حساب میشود.

منبع بازسازی خانه در کرج