منبع:بازسازی خانه در کرج

جدیدترین و مدرن ترین طرح های کابینت 2022 مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک

از این رو در زمانی که سفارش طراحی و ساخت کابینت را به کابینت ساز میدهید از او بخواهید که با توجه به مدل خانه و فضای آشپزخانه بهترین اندازه را برای شما در نظر بگیرد. برای انتخاب بهتر و مطلع شدن از نتیجه نهایی باید طراحی 3 بعدی در اختیار مشتری قرار بگیرد تا خیال مشتری از همه موارد راحت شود. مبنای ارزش گذاری و قیمت کابینت آشپزخانه تردیدهایی را به وجود آورده و بسیاری از مشتری ها نمی دانند قیمت واقعی کابینت آشپزخانه چگونه محاسبه می شود. این کابینت ها علاوه بر این که ظاهر بسیار زیبا و چشم نوازی دارند، از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند و مقاومت زیادی در برابر خط و خش دارند. در برابر نفوذ آب، آسیب پذیرند. مهمترین نقص کابینت های PVC در برابر کابینت های چوبی، مصنوعی بودن آنها و آسیب رسانی آنها به محیط زیست به دلیل تجزیه ناپذیری شان است. کابینتهای زیر سینک ظرفشویی را از جنس pvc انتخاب کنید تا در برابر نفوذ آب مقاوم باشد.شرایط جغرافیایی محل سکونت، یکی دیگر از عواملی است که در انتخاب کابینت آشپزخانه اثر میگذارد. امروزه سبک کابینت آشپزخانه با گذشته بسیار متفاوت است، حتی تا چند سال پیش هم اینطور به دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه اهمیت داده نمیشد، در گذشته دور آشپزخانه قشر متوسط و پایین دارای یک چهارپایه چوبی یا فلزی بود که اصولا کنار دیوار قرار میگرفت و روی این چهارپایه هم صفحه ایی فلزی یا سنگی قرار میدادند و در مقابل آن هم پارچه ای آویزان می کردند که در پشت پارچه، محل گذاشتن ظرف های مختلف آشپزخانه بود، در قسمت بالای این میز گنجه هایی شبیه به کابینت آشپزخانه امروزی وجود داشت، آن گنجه برای نگه داشتن وسایل آشپزخانه قابل استفاده بود ، اکثر درهای آن گنجه ها از شیشه و ظرفشویی ها بیشتر از سیمان یا فلز ساخته شده بود ، در آشپزخانه های افراد پولدار برای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه از کمد های چوبی با طرح ظریف تر در آشپزخانه استفاده میشد.به طور کلی میتوان گفت حدودا 50 سال است که کابینت آشپزخانه امروزی از جنس چوب در خانه های افراد مرفه ساخته شده است، ایده و طرح کابینت آشپزخانه بیشتر از مدل های خارجی نشات گرفته است و به دلیل نیاز روزافزون جامعه پای این محصولات به خانه های اکثر افراد جامعه هم باز شده است ، در ادامه ایده وطرح متنوع از کابینت آشپزخانه را بررسی میکنیم البته اکثر مدلها در ایران تولید شده و مطمئنا برای ایرانیان جذاب می باشد.

در ادامه چند مدل زیبا و چشم نواز از کابینت آشپزخانه هایگلاس مشاهده می کنید ، مزایا و معایب کابینت هایگلاس دلیل بر بد بودن و یا خوب بودن این نوع کابینت آشپزخانه نمی باشد بلکه مانند هر محصول دیگری دارای نقطه قوت و ضعف می باشد . هر چند انواع مدل های این محصول از مقاومت لازم در برابر نم و رطوبت برخوردار هستند اما باز هم در صورت ریختن آب بر روی آن ها باید با دستمال آن را پاک نمود. کابینت های فلزی اغلب دارای ظاهری زیبا هستند و برای اینکه بتوان آنها را از سادگی خارج کرد می توان ترکیب وسایل آشپزخانه را با آن در تعادل قرار داد. از جمله ویژگیهای طراحی و ساختاری کابینت مدرن، میتوان به سادگی بدنه و درهای آن، ارتفاع بلند کابینتها و استفاده از رنگهای براق و روشن اشاره کرد. به همین دلیل باید در نگهداری آنها بیشتر دقت کرد.

کابینت ها در این مدل بسیار درخشنده به چشم میخورد، تیره بودن کف این آشپزخانه هم نتوانسته فضای آشپزخانه را دلگیر کند زیرا دیوارهای سفید آشپزخانه بیشتر بر چشم موثر می باشد. نکته ای که در این ایده و طرح نظر افراد را بیشتر جلب میکند پنجره های بزرگ و نور زیاد فضاست، این پنجره ها باعث شده که شما احساس خوشایندی در این آشپزخانه داشته باشید.در این کابینت آشپزخانه هایگلاس نقره ای بخش های کوچکی از رنگ سفید استفاده شده ، این بخش های سفید صفحات روی کابینت ها هستند، طراحی مدرن این آشپزخانه و کابینت های نقره ای، کاملا باهم هماهنگ می باشد. تنوع و مدل در کابینت آشپزخانه بسیار زیاد می باشد، شما با دیدن چندین مدل کابینت آشپزخانه هایگلاس برای انتخاب یک طرح و ایده کابینت آشپزخانه مناسب برای خودتان احتمالا دچار مشکل نخواهید شد، دیدن مدل های متنوع کمک میکند تا بهترین مدل که مطابق با میل و علاقه شماست پیدا کنید. چیزی که در این مدل میتونه توجه ما رو به خودش جلب کنه، پنجره های بزرگ و نور زیاد فضاست.

کابینت های کلاسیک با توجه به محبوبیتی که دارند دارای نقش و نگارهای بسیاری هستند . تصویر بالا یکی دیگر از مدلهای کابینتهای کلاسیک چوبی آشپزخانه به شمار میرود. برای مثال قیمت کابینت چوبی در هر متر مربع با قیمت کابینت فلزی یکسان نیست. که بدون توجه به قیمت کابینت فلزی یا قیمت کابینت چوبی روی مبلغ نهایی افزوده می شود. در نگاه اول زیبایی آشپزخانه توجه بیننده را جلب میکند و در مرحله بعد از لحاظ کاربردی برای صاحب خانه بسیار اهمیت دارد. رویه هایی از سنگ های کرم یا قهوه ای روشن با بدنه کابینت ام دی اف قهوه ای تیره به حس زیبایی و شیک بودن دکوراسیون آشپزخانه می افزاید. به عنوان مثال، از سبکهای خیلی خاص که بسیار شلوغ هستند و یا برعکس، خیلی ساده هستند، پرهیز کنید. این متریال محبوبیت بسیار بالایی از گذشته تا به امروز داشته که برای ساخت آن از بهترین نوع چوب استفاده می شود . عدم مقاومت در برابر رطوبت در قسمت هایی که روکش آن کنده شده است و یا درزها و لبه هایی که بین روکش فاصله افتاده است. علت دوام کابینت ام دی اف به دلیل این است که تحت فشار بالایی قرار می گیرند .همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت دارد .اما این موضوع را باید در نظر داشته باشید آن هم این است که کابینت ام دی اف در مجاورت با آب دچار بادکردگی می شوند و به راحتی تخریب میشود .دقت داشته باشید که در مناطق مرطوب معمولاً از این متریال برای آشپزخانه استفاده نکنید.

منبع بازسازی خانه در کرج