منبع:بازسازی خانه در کرج

جدیدترین و مدرن ترین طرح های کابینت 2022 مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک

مثل بیشتر کابینتها، اسکلت این نوع کابینت نیز از جنس امدیاف میباشد. بهترین زمان تمیز کردن کابینت امدیاف سریعاً پس از آلوده شدن است. پیویسی (PVC) نوعی پلاستیک فشرده است که به صورت ورقهای نسبتاً ضخیمی با ضخامت بین ۱٫۵ تا ۲ سانتیمتر ساخته میشود. بدنهها در تمامی کابینتهای آشپزخانه یکسان هستند و چیزی که به کابینت مدل خاصی میدهد نوع درب آن است. این نوع کابینت بسیار گران است، زیرا از چوب خالص برای ساخت آن استفاده میشود. این مرحله، یکی از مهم ترین مراحل ساخت و طراحی یک کابینت است. یکی از معایب کابینت ممبران این است که در هنگام ساخت باید وکیوم شدن روکش بر روی تخته به درستی انجام شود، چرا که در طولانی مدت میتواند باعث جدا شدن روکش از روی تخته شود. این کابینت از جذابترین و زیباترین کابینت آشپزخانه محسوب میشود و در ساخت آن از چوبهای اصلی همچون چوب گردو، بلوط، افرا، صنوبر و کاج استفاده میشود. نکتهی مهم دیگری که در رابطه با مقایسهی کابینت نئوکلاسیک و ممبران عنوان میشود میتوان به تنوع رنگی این کابینتها اشاره نمود؛ چرا که کابینتهای نئوکلاسیک از تنوع رنگی بسیار پایینی بهرمند هستند این در حالی است که در تولید کابینت ممبران با تنوع رنگی بالایی رو به رو هستیم.

بهتر است رنگ انتخابی شما با پالت رنگی خانه هماهنگ باشد یا کنتراست زیبایی بسازد. برای ساخت و طراحی کابینت سعی کنید با کیفیت ترین آن را انتخاب کنید. اگر به رنگ سفید علاقهای ندارید، از رنگهای مکمل برای جذابیت آن استفاده کنید. در این مواقع از ترکیب رنگ های قهوه ای برای کابینت ام دی اف آشپزخانهاستفاده کنید. اگر در مورد انتخاب سبک مناسب آشپزخانه سوالی دارید، به اینجا مراجعه کنید. در بعضی از آشپزخانهها به دلیل کوچک بودنشان تعداد کابینت کمی در آنها پیادهسازی شده است. آبچکانهای کابینت ظرفشویی، انواع مختلفی دارند که شامل مدلهای ایستاده، آویزی، داخل کابینتی و رومیزی میشوند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت. میتوان آبچکان رومیزی را داخل سینک قرار داده و بدون استفاده از کابینتِ بالای ظرفشویی، ظروف خود را خشک کرد. در اینجور مواقع افراد ترجیح میدهند که بهجای استفاده از “کابینتِ بالای سینک” بهعنوان آبچکان، از این قسمت برای چیدن ظروف استفاده کنند. از معایب آن میتوان به قابلیت کم تعمیرات آن و پوستهپوسته شدن در صورت عدم استفاده از روکش مناسب در مقابل حرارت و شستوشو، اشاره کرد.

در واقع در خرید و سفارش کابینت نئو کلاسیک با افزایش متراژ و پیچیدگیهای طراحی، قیمت کابینت افزایش پیدا خواهد کرد. در واقع پولیش نوعی ماده خمیری شکل می باشد که به رنگ پایه سفید است. شما آشپز و در واقع صاحب آشپزخانهتان هستید و به همین خاطر دقیقاً میدانید که چه چیزی به بهترین شکل برایتان مفید خواهد بود. با این وجود، رنگ سرمهای در تریکب رنگ با سسفید یا طرح چوب بسیار شیک و مدرن به نظر میرسد. این کابینت های مقرون به صرفه تنها در چند طرح و قالب محدود عرضه می شدند و تقریبا تا دو دهه پیش در تمام خانه ها مورد استفاده قرار می گرفت. بهره بردن از این یراقها باعث میشود تا آب اضافی ظرفها در سینک یا سینی مخصوص آنها خالی شده و دیگر نگران خیس شدن کابینت آشپزخانه نباشید. بهترین راهحل این است که سعی کنید تا از این مشکلات توسط قرنیز، محلولهای ضدآب یا آبچکانهای مخصوص پیشگیری کنید که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم. برای آشپزخانههای کوچکتر، رنگهای روشنتر نظیر سفید و خاکستری را انتخاب کنید.

مادهای اولیهی اصلی در ساخت کابینت آشپزخانه را میتوان صفحات فشردهی چوبی دانست که برای ساخت بدنه و اتصالات بکار میروند. دستگیره ها، لولا، ریل، جک، پایه زیر کابینتی، اکسسوری ها و دیگر ابزاری که در ساخت آن ها استفاده می شوند، تاثیر بسزایی در زیبایی این المان ها دارند. در گذشته اغلب کابینتها را از جنس چوب یا فلز میساختند، اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، انواع متنوعتری از مدلهای کابینت آشپزخانه با متریالهای جدید در بازار وجود دارد، که شما میتوانید بر اساس بودجه و سلیقه خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. قبل از انتخاب نهایی کابینت دقیق شوید و تک تک جزئیات مورد نظرتان را بررسی کنید. البته حتما قبل از انتخاب، در مورد انواع کابینت آشپزخانه و ویژگیهای آنها اطلاعات لازم را کسب کنید. برای رفع این چالش میتوانید در آشپزخانه از آبچکانهای کابینتی استفاده کنید. به همین دلیل چند سالی است طرفداران زیادی را در بازار پیدا کرده است.

منبع بازسازی خانه در کرج