منبع:بازسازی خانه در کرج

توضیح کامل تمامی انواع کابینت آشپزخانه و انتخاب رنگ مناسب برای کابینت – ویرگول

مزایا کابینت چوبی: لوکس ترین و مجلل ترین در سبک های مختلف آشپزخانه می باشد. اما یونیت (اسکلت) کابینت تمام چوب در برخی موارد با متریالی مانند ام دی اف و در برخی موارد از چوب ساخته می شود. لازم به ذکر است که مانند بیشتر کابینت ها،یونیت (اسکلت) کابینت روکش چوب معمولا از جنس ام دی اف سفید ساده می باشد. به طور یقین می توان گفت که هیچ کدام از ما آشپزخانه ای را ندیده ایم که در آن از کابینت استفاده نشده باشد. محبوبیت این لولاها به خاطر جنس استیل و قابلیت هیدرولیکی یا آرام بند بودن آن ها است. تعمیر کابینت انزو دشوارتر، به این خاطر که پیدا کردن متریالی دقیقاً با همون طرح و رنگ کار کمی سختی است .کابینتهای Enzo نسبت به اشیا تیز و برنده حساس هستند لذا در نگهداری آن ها دقت کنید. استفاده از متریال فلزی زمان زیادی هست که منسوخ شده و خیلی کم پیش میاد که کسی این مدل رو برای منزل استفاده کنه. با این وجود، زریق و برق چندان زیادی در این مدل از کابینت دیده نمیشود. استفاده از صفحه کابینت کورین به زیبایی این مدل کلاسیک کمک بسیار زیادی کرده است. همان طور که در بالا مشاهده کردید کابینت آشپزخانه چوب عیب و نقص خاصی ندارد و از نظر جنس، دوام و ظاهر جزو یک ترین و مجلل ترین مدل های موجود در بازار است.

نکته مهم دیگری که برای ابعاد کوچک میتوان بیان کرد این است که کابینتهای مدرن مناسبتر از کابینتهای کلاسیک برای این فضاها هستند. علاوه بر این، گاز نیز به صورت توکار پیادهسازی شده است که یک گزینهی طراحی مناسب برای آشپزخانههای کوچک به شمار میرود. بکار ببرند. البته خودتان هم میتوانید با یک جستجوی ساده در گوگل، بفهمید که یراق آلات خوب کدام هستند. کابینت های با جنس های گلاس براق و مات هر یک دارای خصوصیات و معایبی هستند. کابینت ممبران پرطرفدار با وجود مزیتهای زیاد، داری معایبی نیز می باشد .با وجود اینکه کابینتهای ممبران در برابر آب و هوا مقاوم هستند و همین موضوع باعث شده گزینه خوبی برای فضای آشپزخونه باشند، اما اگه زیاد در معرض نور خورشید قرار بگیرن ممکن است روکشاش کنده شده و یا باد کند، زیرا روکش این کابینت به وسیله چسب چسبیده شده و این چسب در برابر حرارت مقاومتی ندارد. بهترین نوع این محصول، مدل استیل است اما در حال حاضر کسی تمایل خرید یا سفارش آن ندارد؛ زیرا طرح و رنگ آن متنوع نبوده و جذابیت خاصی به فضا نمی افزاید، اما کابینت استیل صنعتی ممکن است در آشپزخانه های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. داستان این مدل کابینت آشپزخانه و نحوه ساخت و مزایا و معایب آن بسیار مفصل است!

اما بخش های قابل رویت و درب های کابینت از ورق هایی با مغزی ام دی اف که اقدامات خاصی در آن ها اعمال شده، ساخته می شوند.روش ساخت ورق ممبران به این شکل است که، ام دی اف خام توسط دستگاه سی ان سی (CNC) حکاکی شده ،سپس تحت مکش و خلاء، روکش طرح داری از جنس پی وی سی روی ام دی خام حکاکی شده چسبانده می شود (البته تنها در یک سمت ورق این کارهای انجام می شود و سمت دیگر یک لایه از جنس پی وی سی سفید است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه، چسبانده می شود). کابینت چوبی با وجود قیمت زیاد از زیبایی و روحی که در چوب جریان دارد، برخوردار است. فرق این دو کابینت آشپزخانه در میزان چوبی ست که مصرف می شود. همونطور که گفتیم، چون روکش پی وی سی بعد از انجام برشکاری ها روی ورق ممبران چسبانده می شود، پس کابینت ممبران رو می شود در دو سبک کلاسیک و مدرن اجرا کرد. اما لازم است بدانید که بخش قابل توجهی از هزینه اضافه این نوع کابینت مربوط به اجرای رنگ پلی استر که پس از اتمام ساخت کابینت انجام می باشد.

یکی از کابینت های رایج که دارای هزینه کمتری نسبت به بقیه کابینت ها است، استفاده از کابینت های ام دی اف است که در انواع سبک مدرن و کلاسیک قابل استفاده است. یونیت های (چهارچوب/اسکلت) کابینت ممبران نیز عموماً از ام دی اف سفید ساخته می شوند. کابینت خاکستری هم مانند رنگ سفید با بیشتر اجزاء محیط از جمله مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل به آسانی ست میشود و به دلیل تیره بودن، دیرتر کثیف و چرکتاب میشود. در این قسمت منزل موارد متعددی به کار برده میشود که کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین عوامل در زیبایی این محل به شمار میرود. سبک فرانسوی بر اساس طراحی های معماری آن دوره بود که اغلب با استفاده از چوب های گران قیمتی مانند چوب درخت گردو و بلوط اجرا می شدند و گاهی اوقات با سرستون ها، عاج و یا موزاییک ها تزئین شده بودند. اگر آشپزخانهی کوچکی دارید، از رنگهای روشن مانند سفید استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهید.

منبع بازسازی خانه در کرج